Llogaria ime
AOL Portal
Lajme
Protesta e PD-së, drejtori i Teatrit Kombëtar Çuli përplaset me aktorin Robert Ndrenika

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook  që mban datën 18 shkurt ka sulmuar protestën e Partisë Demokratike.

I pari që foli në çelje të protestës së opozitës ishte aktori Besmir Haliti. Gjatë fjalës së tij ditën e parë të tubimit aktori kritikoi edhe mënyrën sesi po menaxhohet Teatri Kombëtar.

Kaq ka mjaftuar për drejtorin e Teatrit ku nuk ka ngurruar për të shkruar disa rreshta dhe ka sulmuar aktorin.

“I pari ne proteste foli nje aktor(keshtu u prezantua) nga Fushe Kruja. Nese e njeh njeri te me japi ndonje koordinate, se gjynah i shkreti, duhet sqaruar, pasi shume gjera per teatrin (shante para mbrapa) deri ne Fushe Kruje edhe mund te mos kene mberritur. Ta marre djalli, dhe kete aktorin nga Fushe Kruja kishim mangut!” shkruan drejtori Çuli.

Statusi i Hervin Çulit

Por, aktori i madh Robert Ndrenika e ka ironizuar Çulin duke i shkruar nje koment therës: “Qe kur drejtori ka nisur te beje ham-ham”.

Por Çuli i eshte pergjigjur menjehre: “Qe kur niveli yt ikone zbriti ketu ku je?”. Por pas kesaj pergjigjeje, te shumte jane qytetaret qe mbeshtesin Ndrenika.

Replika Çuli-Ndrenika


Përditësuar me 21 Shk 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin