Llogaria ime
Veriu Portal
Lajme
Mogherini fton 6 kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në takim

Shefja e Diplomacise se Bashkimit Evropian, Federika Mogherini fton 6 kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për një darkë më 26 maj.

Mes tyre ndodhet edhe kryeministri Rama.

Darka mesohet se do te mbahet në Bruksel për të diskutuar mbi situatën në rajon dhe zhvillimet e fundit.

Mogherini ka ftuar kryeministrat e Ballkanit Perëndimor për një darkë joformale, thuhet ne njoftim.

Darka do të shërbejë si një vazhdim i vizitës së Mogherinit në mars të këtij viti.

Përditësuar me 17 Maj 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin