Llogaria ime
Veriu Portal
Lajme
Mbrojtja nga Covid-19, mbreti i Tajlandes ne karantine me 20 femra

Mbreti i Tajlandës ka vendosur të izolohet në hotelin super luksoz në qytetin turistik gjerman Garmisch-Partenkirchen për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Mesa duket ai nuk ka preferuar të izolohet i vetëm dhe brenda hotelit ka marrë edhe 20 kubinat e tij të haremit.

Mbreti Maha Vajiralongkorn, ka marrë lejë speciale për të akomoduar edhe haremin e tij në hotelin të cilin e ka rezervuar të gjithin për vete.

Lajmin e ka publikuar tabloidi gjerman Bild, ku tregon se mbreti është i martuar edhe me 4 gra, por nuk dihet nëse ato e shoqërojnë në hotel.

119 persona nga stafi i tij janë infektuar me koronavirus dhe janë dërguar në Tajlandë. Nuk dihet ende sa do qëndroi mbreti në izolim.

Përditësuar me 03 Pri 2020

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin