Llogaria ime
Veriu Portal
Lajme
Kritikoi ministren e Kulturës, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar

Shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar, Melsi Labi.

Shkarkimi i Melsi Labit vjen pas akuzave që ai bëri ndaj Ministres Mirela Kumbaro, se nuk mbështet Muzeun Kombëtar, por muzetë privatë.

Melsi Labi u emërua drejtor i Muzeut në 14 nëntor 2013, por u shkarkua sot. Melsi Labi, është vëllai i Iljaz Labit që ndodhet në burg për korrupsion.

Çfarë tha Labi pak ditë më parë:

“Buxheti për 2017 nuk ka dale ende, por pritet të jetë 13 ose 14 milion lekë të reja. Ndërkohë nevojat e menjëhershme të Muzeut, për 70 milion lekë të reja minimale. Na kanë futur në një betejë për mbijetesë.

Ndërkohë harxhohen miliona euro në hapjen e muzeveumeve  si Bunkarti etj, ku privati merr lekët dhe i fut në xhep. Ndërsa këto pasuri kombëtare që i kemi, nuk i ruajmë.

Është detyrë e Ministrisë ta mbajë Muzeun, sepse janë lekët e taksapaguesvë”, u shpreh ai për dritare.net.

Përditësuar me 07 Shk 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bëjnë 1 plus nje? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin