Llogaria ime
Veriu Portal
Lajme
Itali/ “Far west” në shtëpinë e policit, plagoset rëndë hajduti shqiptar

Një hajdut shqiptar pati fatin e keq të plagosej rëndë nga pronari i banesës ku kishte hyre me bashkepunetoret e tij per te vjedhur.

Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur në Giugliano, mbrëmë, rreth oreës 4:00. “Ilmeridianonews, raporton se një tentativë vjedhje është kthyer në tragjedi.

Pronari i shtëpisë ka nxjerrë armën dhe ka qelluar mbi hajdutet, të cilët ishin futur në shtëpinë e tij, duke plagosur rende një shqiptar 35 vjeçar, Eugen Camin, banor i Casal di Principe. Ndërsa bashkëpunëtorët e tij u arratisen.

Hajdutet u diktuan fillimisht nga qeni roje i shtepise. Siç është raportuar nga Il Mattino, i zoti i shtëpisë eshte një polic i cili i eshte përgjigjur me arme zjarri grabitësve.

Përditësuar me 16 Maj 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin