Llogaria ime
Veriu Portal
Lajme
Detajet/ Zyrtari amerikan 'ultimatum' palëve: Ju pres 24 orë !

Zyrtari amerikan Yee i cili ka ardhur në një vizitë dyditore në Shqipëri mësohet se u ka vënë në tryezë palëve paketën “McAllister”.

“Panorama” mëson se Yee u ka thënë Bashës dhe Ramës se kanë vetëm 24 orë kohë që të bien dakord për ofertën dhe ta njoftojnë para se ai të largohet.

Kështu, Yee largohet nesër në pasdite nga Shqipëria dhe pret që përgjigjja nga Rama dhe Basha të vijë para nisjes.

Në tavolinë kështu është paketa e parë “McAllister” që parashikon: shtyrjen e zgjedhjeve ; disa ministra teknikë; kreun e KQZ; monitorim të shtuar të zgjedhjeve; zv/kryeministri i opozitës.

Po kështu, në lojë është edhe paketa e ofruar nga Rama në takimin me Nishanin, që përfshin zgjedhje më 18 qershor dhe postin e disa zv/ministrave për opozitën.

Të dyja paketat janë refuzuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe tani pitet të mësohet se cila do jetë lëvizja e tij e radhës.

Përditësuar me 15 Maj 2017

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus 1? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin