Llogaria ime
AOL Portal
Lajme
Britani, kryeministri Johnson kalon në terapi intensive

Pas përkeqësimit të gjendjes dhe shtrimit në terapi intensive, kryeministri i Britanisë Boris Johnson i ka kërkuar Sekretarit të Jashtëm, Dominic Raab që ta zëvendësojë atë në drejtimin e qeverisë, ka njoftuar një zëdhënës i qeverisë britanike.

Kryeministri i Britanisë u shtrua dje në spital, 10 ditë pasi rezultoi pozitiv me koronavirus.

Raab është testuar negativ për koronavirusin, pasi disa ditë më parë kishte shqetësime dhe kollë të vazhdueshme.

Po ashtu raportohet se nëse ndihmësit kryesorë të Johnson, Dominic Cummings dhe Lee Kain do të shfaqnin probleme me shëndetin, Cummings shfaqi gjithashtu simptoma të koronavirus fundjavën e kaluar, ata do të zëvendësohen nga drejtori i fushatës Konservatore Isaac Levido.


Përditësuar me 06 Pri 2020

Mos perdorni komentet per te bere pyetje, mund te mos merrni pergjigje. Shkruaje pyetjen tende tek Pyetje dhe Pergjigje

Sa bejne dy plus dy? (shkruaje me germa rezultatin)
EMRI
Jeni të kënaqur me masat e marra për Koronavirusin