Jump to content
Veriu Forum
breshka

Papa Francesku I

Recommended Posts

Me pelqen emri por me shume po me pelqen stili i tij. Shpresojme qe ky pape ta ule perfaqesuesit e kishes me kembe pertoke. Eshte e pamundur qe perfaqesuesit e kishes te bejne jete mondane afer kreut te bashkise, ministrit apo kryeministrit. Besoj se duke filluar nga meshtari me i thjeshte e deri tek Papa duhet tu gjinden prane personave ne nevoje dhe njerezve e jo te shetisin me fuoristrada poshte e lart se gjoja po shperhapin ungjillin. Njerezit kane nevoje qe perfaqesuesit e kishes te jene njelloj si ata te bejne nje jete me ta e jo ti shohim vetem kur ka meshe apo kur ka mort e 360 dite e tjera te vitit prifti eshte vetem virtualisht prane njerezve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...