Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

A na ka fyer presidenti.......?!

Recommended Posts

Un nuk mendoj se ajo qe ka shprehur z.Topi eshte thjeshte nje lapsus i tij, ajo me shume mundesi eshte dicka qe zoti Topi-n e ka "munduar" prej kohesh....Deklarata e tij e para disa ditesh ishte thjeshte nje shperthim i asaj cfare ky njeri mendon per treven te ciles ju drejtua..... Nje falje ndaj Fishtes,Gurakuqit,Mjedes etj zdo ishte keq ta bente ky "Turk i vogel"

 

vvideo: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=19wujzNfGWE

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Toni duket se ishe present ne mbledhjen e FRPD kohet e fundit. :tongue: :tongue: :tongue:

Duke lene menjane perkatesine tone krahinore them se nuk as me te voglen fyerje per veriun ne ate video.Ai thjesht i leshoi 1 kunj sa 1 shtylle Jozefines e cila ne parlament sillet sikur asht ne pazar te Milotit....Mendoj se as ty qe flet pak a shume te njejtin dialekt me te nuk te pelqeu shfaqja e saj dhe e Xhaxhi Sales ne perballjen me Taulant Ballen vjet ne parlament.Nuk eshte gjuhe e istitucioneve ma merr mendja.

.... Po filluam te marrim problemet personale te politikanve mes njeri tjetrit,si probleme krahinore apo dialektale,atehere do plase lufta civile me jugut dhe veriut. Po e fusin kete ceshtje ne nje spirale shume te rrezikshme duke fut ne mes edhe figura te shquara te jetes publike sidomos ne Shkoder,ose me mire ne Cifligun e Jozit.

E verteta asht se ju ka hy frika nga levizja e ardhme politike e Topit, qe sot per sot ka integritetin moral dhe politik me te larte te te gjithe politikaneve te bam bashke...

Ne Pd po perdorin metodat komuniste te shpikjes se disa argumentave shterpe qe as ata vete nuk i besojne.Kjo vetem qe te diskreditojne nje kundershtar politik 'hipotetik' qe ja kane friken para se ai te hyje ne garen politike sepse ata qe jane vertete demokrate,jo militante, e kuptojne qe asht mbush kupa,ka fillu me u derdh....

Dihet qe ishte Jozefina ajo qe e spostoi ne Presidence zotin Topi se kishte frike se mos ngjiste shkallet e hierarkise ne PD,sot e ka kuptu qe delfini i Sales asht Luli dhe kerkon te behet presidente.

Meqenese kohet e fundit Rama ka ra ne qetesi me dike do merren Teleberisha & co se nuk kane me se ti plotesojne minutazhet,s ka perurime,i kane ba nga 4/5 here te njejtat,murin kinez e ka kalu 1 here,not nuk munet me ba se asht fresk....

do ishte mire te merreshin me hallet e popullit e jo me traplliqe te ketij lloji se na trashen.....

 

P.s neser do shkoj te marr teseren e partise se Topit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...