Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuNews

Veriu Lajme: Ministri i Jashtëm Haxhinasto viziton Vatikanin

Recommended Posts

Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, niset sot për një vizitë zyrtare dy ditore në Selinë e Shenjtë.Sipas burimeve zyrtare nga Ministria e Jashtme, gjatë kësaj vizite ministri Haxhinasto do të pritet në audiencë nga Shenjtëria e Tij, Papa Benedikti XVI, si dhe do të zhvillojë një takim me Sekretarin për Marrëdhëniet me Shtetet, Monsinjor Dominik Mamberti.Kryediplomati shqiptar do të...

 

http://www.aol.al/idx/?ind=lajme&op=entry_view&iden=2643

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...