Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

Per meshire.

Recommended Posts

Sipas jush: a mund te rrish me nje person, si te dashur, vetem ngaqe ai/ajo nuk eshte e gatshme psikologjikisht te ndahet, nderkohe qe tjetri i ka deklaruar qe ndjenjat dashurore nuk egzistojne me? E nese rrin me ate, "per meshire" sic po e quaj, a mund te jete e falshme tradhetia me dike, per te cilin/cilen ushqen ndjenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epo ky eshte nje kompleks ndjenjash dhe pavendosmerie. Nuk mund te gjykohet nese eshte e drejte apo jo. Sipas meje duhet ndjekur ajo cfare i duket me e drejte ne ate rast sepse cfare do zgjedhjeje te besh nuk je fajtor nese askush nuk te ka shprehur dashurine kundrejt teje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...