Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Per ju femra "Lekiste"

Recommended Posts

Un keto dite ndodhem ne shqiperi, por qe e njejta gje, besoj se vlen edhe per kosoven ku femrat jane bere teper "lekiste".

Un do ta shkruaj nje artikull mbi kete teme sepse nuk duroj dot me. Cdo dite qe kalon e konfirmon ate qe kam ne mendjen un dhe do me beje te shperthej kunder ketij fenomeni.

Rasti i pare.

Sillem shpesh ne nje qytet te shqiperise ku vjazat e bukura nuk mungojne ashtu si ne cdo qytet tjeter. Kur leviz ne kembe neper trotuaret e qytetit po keto vajza as nuk te hedhin nje shikim qofte edhe per te share ose ofenduar sepse komplimentet as nuk behet fjale. Po keto vajza, qe kur i sheh te bejne pershtypjen qe kerkojne sinqeritetin, dashurine e vertete dhe jane po aq te pafajshme sa sjellja e tyre.

Rasti i dyte.

E po keto vajza gjimnaziste, studente kane nje pike te dobet sa qe bien, shemben para tyre. Jam perseri un, por kesaj here ne nje BMW 750 te nje kusheriri. Cte besh, ketu te gjithe duken si te papune nuk merret vesh se cdite eshte e diela, po beja xhiro me kete makine. Si per cudi u ndjeva VIP, te gjitha vajzat me shikonin.

Po mendoja, isha une apo makina?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un keto dite ndodhem ne shqiperi, por qe e njejta gje, besoj se vlen edhe per kosoven ku femrat jane bere teper "lekiste".

Un do ta shkruaj nje artikull mbi kete teme sepse nuk duroj dot me. Cdo dite qe kalon e konfirmon ate qe kam ne mendjen un dhe do me beje te shperthej kunder ketij fenomeni.

Rasti i pare.

Sillem shpesh ne nje qytet te shqiperise ku vjazat e bukura nuk mungojne ashtu si ne cdo qytet tjeter. Kur leviz ne kembe neper trotuaret e qytetit po keto vajza as nuk te hedhin nje shikim qofte edhe per te share ose ofenduar sepse komplimentet as nuk behet fjale. Po keto vajza, qe kur i sheh te bejne pershtypjen qe kerkojne sinqeritetin, dashurine e vertete dhe jane po aq te pafajshme sa sjellja e tyre.

Rasti i dyte.

E po keto vajza gjimnaziste, studente kane nje pike te dobet sa qe bien, shemben para tyre. Jam perseri un, por kesaj here ne nje BMW 750 te nje kusheriri. Cte besh, ketu te gjithe duken si te papune nuk merret vesh se cdite eshte e diela, po beja xhiro me kete makine. Si per cudi u ndjeva VIP, te gjitha vajzat me shikonin.

Po mendoja, isha une apo makina?

Dil dhe nja 2-3 dite dil me ate makine se vijne e te hypin vete e pale te thojne dhe njoh nje hotel te mire... sa ju ka ndoll kshtu mo gonny mos ki merak se nuk i je i pari e as i fundit...

 

 

 

Ps : po perdor naj jastik per ti dhan asaj makines se 5 cm ma i gjate se un je e nuk e di a te mrrijne kamet te frenat e po na palos naj ni... :jester: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej hej 1 minute. Mos me keqkuptoni. Un nuk jam nje qe nuk e kisha kuptuar kete realitet apo e zbulova keto dite. Un thjeshte po shprehem se kjo sjellje po behet teper e tepruar.

Ju qe po mbroni kete realitet duke i dhene edhe te drejte.

Do ta percaktoja si gjeja me e ulte dhe e cekte qe nje femer mund te beje. Un jam nje qe i plotesoj kushtet qe femrat shqiptare duan: jam emigrant me dokumente ne itali, kam nje vile 3 kateshe ne shqiperi, kam makine mercedes-benz.

Por jua siguroj qe ato femra qe i shohin keto gjera nuk do ta merrja per te kaluar jeten time. Ju e dini shume mire realitetin qe kur nje emigrant shkon ne shqiperi per te fejuar nje vajze nuk eshte kjo. Te gjithe kerkojne ate "vajzen e mbare" qe po shkon drejt zhdukjes.

Meqe disa nga ju i dhate te drejte kesaj femre qe shikon vetem gjerat qe duken.

Besoj se nuk eshte e nevojshme te behesh kurve (me falni per shprehjen) qe te martohesh me dike. Sipas meje kur nje vjaze shikon nje makine cili eshte motivi? Per mua eshte vetem nje:

Ja kronologjia e historise:

Djali del me nje makine te bukur: Pse?

Pergjigje: Per te mashtruar femrat qe joshen prej saj.

Motivi :Te palloje femren e rradhes.

 

A mund ti quajme keto femra kurva?

 

Nuk kuptoj se pse nje vajze 16-17-18 vjec nuk duhet te kete te dashur nje djale te moshes se saj ashtu sic ndodh ne te gjithe boten. Me falni se si u shpreha por e gjitha eshte e papranueshme per faktin se ky fenomen eshte perhapur ne te pakten 90% te femrave.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...