Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
GenTo

No Comment

Recommended Posts

Duke verdallis tan diten neper internet (nganjehere edhe punoj e),rastesisht me ra ne sy 1 foto dhe artikulli perkates mbi martesat ne vendet ku mbizoteron i ashtuquajturi integralizem islamik.

Nuk dua te ofendoj njeri... por fotot e meposhtme flasin vete !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

i265787_pedo1.jpg

Mohammed Fazal, 45 vjec ne diten e marteses se tij te dyte me nusen-skllave,Majabin 12 vjece ne te djathte te tij.Ne anen e majte gruaja e tij e pare me nje nga femijet e tij te shumte.

 

 

i265788_pedo3.jpg

Ky plaku i shpifur ketu siper eshte Said Mohhamed,55 vjec edhe pse duket siku ka 100.Prane tij,Roshan,11 vjece e cila qesh me padjallezine e saj feminore pa e ditur se ai qe ka perkrah do te jete burri ose mire ferri i saj.

 

 

.... dhe e fundit.. fojtoja qe me beri te shkruaj....

i265789_sposabambina.jpg

 

Faiz Mohammed, 40 vjec sipas tij (edhe pse tregon 70).Femija ne foto eshte gruaja e tij e dhjete.Quhet Ghulam,11 vjece.

 

 

 

 

e perseris edhe 1 here... nuk dua te ofendoj njeri por lavdi zotit qe nuk kam lind ne ato ane.Edhe ne boten moderne ku ne jetojme ka shume skandale dhe gjera te shpifura por me te vertete keto te bejne te vjellesh.... !!!!!!!!!!!!! besoj se titulli i temes eshte me se i mjaftueshem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duke verdallis tan diten neper internet (nganjehere edhe punoj e),rastesisht me ra ne sy 1 foto dhe artikulli perkates mbi martesat ne vendet ku mbizoteron i ashtuquajturi integralizem islamik.

Nuk dua te ofendoj njeri... por fotot e meposhtme flasin vete !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

i265787_pedo1.jpg

Mohammed Fazal, 45 vjec ne diten e marteses se tij te dyte me nusen-skllave,Majabin 12 vjece ne te djathte te tij.Ne anen e majte gruaja e tij e pare me nje nga femijet e tij te shumte.

 

 

i265788_pedo3.jpg

Ky plaku i shpifur ketu siper eshte Said Mohhamed,55 vjec edhe pse duket siku ka 100.Prane tij,Roshan,11 vjece e cila qesh me padjallezine e saj feminore pa e ditur se ai qe ka perkrah do te jete burri ose mire ferri i saj.

 

 

.... dhe e fundit.. fojtoja qe me beri te shkruaj....

i265789_sposabambina.jpg

 

Faiz Mohammed, 40 vjec sipas tij (edhe pse tregon 70).Femija ne foto eshte gruaja e tij e dhjete.Quhet Ghulam,11 vjece.

 

 

 

 

e perseris edhe 1 here... nuk dua te ofendoj njeri por lavdi zotit qe nuk kam lind ne ato ane.Edhe ne boten moderne ku ne jetojme ka shume skandale dhe gjera te shpifura por me te vertete keto te bejne te vjellesh.... !!!!!!!!!!!!! besoj se titulli i temes eshte me se i mjaftueshem.

 

 

sic e thote dhje vete tema,,,no comment ske cte thuash vetem te mendosh dhe te merzitesh deri ne ate pike sa ska ku te veje me,,,ne keto vende fatkeqesisht te prapambetur dhe me nje integralizem fanatik keto gjera jane shume naturale..fatkeqesisht ketu nuk hyn vetem aspekti fetar por dhe ai juridik sepse ne keto vende nuk jane te njohura te drejtat njerezore qe jane baza ne nje shoqeri,,,pra perderisa njerezit nuk konsiderohen si njerez por vetem si "placke e vjeter" kjo i shpjegon te gjitha,,,me vjen vertet keq qe femije si puna e ketyre te fotove te vuajne qe ne femijeri....me vjen verte shume keq

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pashe edhe un kete faqe ne internet...SKANDALOZE VERTET...! Nuk mendoj se mund te ofendohet kush nga ato qe paraqiten aty pasi eshte thjeshte dicka jo-njerzore,jo normale, e pa moralshme.... :paladin: :paladin: :paladin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ORE SHOKU AKADEMIK!!!

 

Jeni i lutur te shpjegoni (

e perseris edhe 1 here... nuk dua te ofendoj njeri por lavdi zotit qe nuk kam lind ne ato ane.Edhe ne boten moderne ku ne jetojme ka shume skandale dhe gjera te shpifura por me te vertete keto te bejne te vjellesh.... !!!!!!!!!!!!! besoj se titulli i temes eshte me se i mjaftueshem.
)

 

se qfare ju shtyne te beheni hajne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bashkatdhetare te mi, "No comment", per mua nuk eshte tema qe pershtatet per keto raste pasi nuk duhet te rrime pa bere komente; ne te kundert duhet ta ngrejme zerin sa me shume te mundemi nese duam vertet t'i shmangim keto perdhosje te races njerezore. Edhe ne pjesen e botes ku ekzistojne te ashtuquajturat "te drejtat njerezore" shpeshhere shohim qe lindin simpati per nje ekzagjerim vertet ekstrem si ky.

Prandaj jo me te heshtur por ta ngrejme zerin duke shpallur inatin per raste te tilla shfrytezimi ose skllaverimi ne emer te nje drejtimi fetar qe fton te TIJTE ne keso absurditetesh.

Ndoshta mendoni se fjalet tuaja nuk do merren per baze...por ne te voglen e tyre ato jane dekrete-ligji.

 

Nuk jane te pranueshme per nje shoqeri te tilla diskriminime kundrejt botes femerore, prandaj flisni o vellezer; Zeri juaj eshte me i shenjte sesa fete dogmatike qe tashme na rrethojne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...