Llogaria ime
Veriu Portal
Revista
 • I dashur Barack Obama, ju jeni frikacak!
  E përditshmja më e madhe në Europë, Bild, ka mbetur e zhgënjyer nga fjalimi i presidentit amerikan, Barack Obama për çështjen e Sirisë duke thën...
 • Lepujt e qeverisë, qerrja e Folisë dhe ekspertët e Ramës
  FATOS LUBONJA  Konferenca e Ramës me ekspertë ndërkombëtarë nuk mund të mos më rikujtonte një ide të Makiavelit. Në Princin e tij ai thotë diku se detyra e Princit ësh...
 • BIK dhe ëndrra e radikalëve për një Kosovë islamike
  nga: Imer MushkolajBeteja për Bashkësinë Islame të Kosovës është më shumë se betejë për një institucion. Është betejë p&eu...
 • Të dashur radikalë islamikë
  -Një letër për ata që fyen dhe kanë dëshirë të mbrojnë të pambrojtshmen Nga Baton Haxhiu   Në leximet, ose më mirë thënë në literaturën e radikalëve dhe militantëve mysliman...
 • Rilindje nga formularet e PS
  Qe Edi Rama do te sillte rilindje ne shqiperi ishte e dyshimte qe ne momentin qe lideri i se majtes vendosi te kete si kale beteje kete slogan kaq gjithperfshires.Permasa e fjales ishte teper e mad...
 • Era e së majtës shqiptare
  Media e njohur "The Economist" e fillon artikullin e saj me titullin "Rradha e Edit" dhe ky artikull eshte publikuar ne nje pjese te mire te mediave shqiptare qe e pasqyrojne si nje e mire pas se k...