Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

Kisha E Shen Ndoit ne Laç

Recommended Posts

Kisha e Shen Ndoit ne Laç eshte nje nga kishtat me te degjuara ne Shqiperi dhe jashte saj?

Kjo shihet nga njerezit qe jane te pranishem gjithmone dhe sidomos me 13 Qershor.

Aty nuk shohim vetem katolike e ortodokse por edhe musulmane fale mrekullive qe ndodhin ne ate vend te shejte.

 

 

 

 

 

JU çFARE MENDONI PER KETE VEND?

KENI SHKUAR NDONJEHERE?

BESONI NE MREKULLITE E SAJ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vende te tilla si kjo kishe, ndonje xhami apo dicka tjeter e konsideruar "e shenjte" apo shkuarja tek ndonje prift, hoxhe apo tek ndonje "cudiberes" tjeter, jam i bindur se sherbejne vetem per efekt psikologjik. Por nganjehere me ben te mendoj se jane te nevojshme vende te tilla apo njerez te tille.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisha e shen Ndoit ose shen Antonit te Padoves eshte 1 vend i shenjte ku besojne te gjithe ,sepse ajo eshte 1 vend i mrekullueshem !

Dhe muslymanet besojne ne ate vend te bekuar ,ku jane sheruar me mijera njerez te feve te ndryshme pa dallim feje 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kisha e shen Ndoit ose shen Antonit te Padoves eshte 1 vend i shenjte ku besojne te gjithe ,sepse ajo eshte 1 vend i mrekullueshem !

Dhe muslymanet besojne ne ate vend te bekuar ,ku jane sheruar me mijera njerez te feve te ndryshme pa dallim feje 1

 

 

Eshte e vertete,me 13 qershor aty shikon njerez me fe te ndryshme,sepse ne rradhe te pare eshte nje vend i bekuar dhe i shejte dhe atje shkojne ata qe besojne............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frekuentimi masiv i nje vendi nuk e ben ate te "shenjte" apo "cudiberes".

Sikur te ishte ashtu atehere e gjithe bota duhet te ishte hindu, sepse Lumin "Ganji" e frekuentojne me miliona njerez ne vit.

 

Shumicen e njerezve nuk te ben besimi, por halli per te shkuar te kisha "Shen Ndoi" . Ashtu sikur nuk shkon nje i krishter tek nje hoxhe qe "sheron" ngaqe e beson ate, apo fene e tij, por problemi i tij e ben te shkoje.

 

Jua siguroj se nqs nje fe bazohet ne gjera te tilla "mrekullore", nuk do i shkoje gjate.

Ju pse shikoni perqindjen e vogel qe mendon se eshte sheruar si pasoje e kishes "Shen Ndoi", po kthimi e qindra mijera njerezve te pashuruar? Eshte pasukses i Zotit? Apo po hakmirret Zoti? Jo more miq, mos e ngaterroni Zotin me shpikjet njerezore apo mitologjite.

 

"Dhe muslymanet besojne ne ate vend te bekuar", he, bukur.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...