Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Ina_84

Martesa Mes Dy Njerezve Me Fe Te Ndryshme

Recommended Posts

Edhe sot,ne vendin tone Shqiperi martesa midis 2 njerezve me fe te ndryshme shihet me nje sy ndryshe.

Pse valle???

Mos ndoshta po bejne mekat,apo ndoshta kjo martese mund te sjelle ters per tere jeten.

Une them qe mekati nuk ekziston ne kete martese,sepse i takon zotit te gjykoje dhe jo njerezve.

Persa i perket te 2 njoh shume njerez me fe ndryshe,qe jane martuar.Jane bere me femije.Dhe jeta e tyre ka qene normale.

Pse brezat e vjeter edhe sot e kesaj dite nuk jane dakort per kete lloj martese...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kjo gje shihet vetem nga familjet por jo nga personat qe duhen.

Kjo gje mund te shihet me sy kritik vetem nese njeri nga partneret i imponon me force ose me imponim fene te ciles i perket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne shqiperi nuk eshte ndonje racizem i madh ndaj martesave te dy personave me fe te ndryshme. bile mund te jene shume edhe ne fshatin qytetin tuaj e ju te mos e dini fare. eshte pak si martesa mes malesoreve, mirditoreve e zadrimoreve. nuk eshte ndonje habi e madhe nese keto gjera ndodhin. me habi per ne eshte kur martesa ndodh me nje shtetas jo-shqiptare ose kur ka ndryshim ne ngjyre te lekures.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edhe sot,ne vendin tone Shqiperi martesa midis 2 njerezve me fe te ndryshme shihet me nje sy ndryshe.

Pse valle???

Mos ndoshta po bejne mekat,apo ndoshta kjo martese mund te sjelle ters per tere jeten.

Une them qe mekati nuk ekziston ne kete martese,sepse i takon zotit te gjykoje dhe jo njerezve.

Persa i perket te 2 njoh shume njerez me fe ndryshe,qe jane martuar.Jane bere me femije.Dhe jeta e tyre ka qene normale.

Pse brezat e vjeter edhe sot e kesaj dite nuk jane dakort per kete lloj martese...

[/quote

Esht mentaliteti i tilli qe nuk ju ndryshon dot atyre , per mendimin tim feja ska te bej fare ne kte rast !!! nese dy njerez duhen , ska lidhje feja ! ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...