Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

AntenA brenda familjes "MILAN"

Recommended Posts

GALIANI PLAN PER TU ARRATISUR NGA MILANI

Gjate 30 viteve miqesie te sinqert qe kishte egzistuar mes Berlusconit dhe Galianit per here te pare ky i fundit kish menduar per ta trathtuar shokun.

Nuk vazhdohet me keshtu – i ankohej Galiani nje miku te tij

Jemi bere Gazi i botes me kete skuader, ai (Berluskoni) nuk e can trapin te hedhi nje lek per skuarden por e ka mendjen tek femrat e bukura qe vine nga Shqiperia….kemi ngelur duke pare vec kur po na falin ndonje lojtare per sevap jo Interi jo Reali jo Siena.

Pa le por dhe me kritikoi ai k…. (Berluskoni) kur i mora Interit Macinin

Nuk duhet gje me thoshte se ka 2 vjet qe nuk ze top me kembe.

Po rri mor k…. i thashe se fale na e dha Morati, pse ankohesh.

Edhe nuk hedh lek edhe ankohesh ….pupu c’na ka gjet me te.

Po i kam q…ropt do iki fare nga Milani – i tha Meanit-

Me thote c’do dite ai Xhon Elkan, eja tek Juventusi bejme ca “pune” se me Moxhin biem ne sy se i ka dale boja si hajdut, ti je me i sofistikuar,nuk bie ne sy.

I kam q….ropt do iki, mos te Juventusi tek Reali po, se me merr c’do dite dhe ai Florentino Perez me thote: Eja te Reali se ai Kaka po me can koken, c’do dite qan per ty-

Nuk loz dot mire na thote se me mungon Galiani.

Po dale i tha Meani se nuk eshte dhe aq e lehte t’ia kthesh krahet Berluskonit, e mban mend ku ke qene mor k….para se te njihje Presidentin –I tha Meani-

Po tek Monza isha – Ju pergjigj Galiani gjysem zeri.

E shikon pra qe s’ke fetyre ti kerkosh largimin…

Fytyre nuk kam- I tha Galiani- po mos harro se kemi lene lesht te dy per te…

S’kemi lene forme as marifet pa provuar per te bere Milanin qe te fitoje, i beme gjith albitrat tullace me floke vetem qe te na favorizonin neper ndeshje, vetem Kolina me refuzonte per here- jo me thoshte se kam alergji nga krehheri.

Te kishte ndenj dhe pak albiter do ta kisha bere flokgjat dhe kolinen-por iku.

Po dhe ky Interi na beri fiksim as me 9 lojtare nuk po humbet- vazhdonte reflektimin Galiani

U thashe nje dite gjygjtarve ndersa po i depiloja dhe i krihja te ajo klinika qe kemi apostafat per kete pune ne Zvicer- Q…ropt po nuk humbi Interi me 1 mangut nxirrni 2,3,4 deri me 6 lini ne fushe se aq e thote regullorja.

Po ky Tajlavento kishte qene k….fare, un i thoja ate nate qe luajten Inter-Sampdoia nxirru edhe nje jashte pasi nxorri Samuelin me Kordoban ai k…vajti e me nxorri Pacinin- Nuk te kuptova dot nga tribuna-me tha pas ndeshjes- thashe se me the balanco pak lojen.

Nejse –I tha Meani- Ikim tani dhe mos i thuaj njeriu me se dua te iki nga Milani se po e mori vesh presidenti te beri lanet.

BerlusconiGalliani.jpg

RODOMONTI.jpg

RODOMONTI_me_floke.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani leshon alarmin.Te ndalim interin ![/color][/size]

 

Galiani ka kohe qe po e terbojne sukseset e interit, ndaj nuk duronte dot me.

Vendosi keshtu te mblidhte te gjitha klubet e futbollit Italian,trainere presidente dhe gjygjtare per tu kerkuar ndihme qe te shpetonin nga interi.

Pasi i mblodhi te gjith ne fshehtesi te madhe diku ne milanelo iu drejtua atyre:

Te dashur miq, president, gjygjtare,gjykates sportive sic e keni vene re Interi po behet si perbindesh po fiton c’do gje dhe ne Champion’s po i ecen

Po mori dhe sivjet kampionatin kemi marre FUND po ju them, po fund ama

Keshtu qe dyhet te mbledhim forcat dhe tu kundervihemi me te gjitha format e mundeshme.

Deri tani kam luftuar vetem un dhe keni perfituar ju,tani s’ka me, te gjith per nje e nje per te gjith.

Aty te pranishmit nuk duruan me dhe filluan te shfajsoheshin dhe te raportonin pra Galianit.

I pari u ngrit ne kembe gjygjtari Taljavento i cili drejtoj ndeshjen Inter-Smpdoria.

Un per vete e bera timen, ju nxorra 2 kartona te kuq per dhjete minuta s’kisha c’tu beja me, pastaj sa here preknin topin ju vershedheja per faula kundra...

Po un te thash mo k…. nxirru dhe nja dy te tjere se ndryshe nuk humbasin ata, ti vajte nxorre Pazzinin…

Me fal sign.Galiani e bera pa dashje, desha t’ja jepja stankovicit kartonin per stimulim por me doli Pazzini para sysh dhe ja ngjesha atij, por zotohem para teje qe se perseris me….

Po te njejten gje tha dhe gjygjtari Rocci per gjykimin e tij ne derbi:

Dhe un ua nxorra dy jashte me te kuqe madje ju dhashe dhe nje penallti po ju se bete qe se bete nje gol.

Pas ketyre e mori fjalen gjygjtari Roseti :

Mua mos me vini faj, plani im me Galianin eci per mrekulli ne ndeshjen me fiorentinen.

Rrezoheshin lojtaret e fiorentines ne zonen tuaj nga shqelmat qe u jepte mbrojtja juaj, por me kot e kishin un u ktheja shpinen dhe beja sikur nuk i shihja.

Pastaj nga 4 minuta shtese qe dha gjygjtari i 4’ un u shtova dhe ca te tjera deri sa shenuat golin e fitoren ne pozicion jashte loje.

Duhet te merrni shembull nga ky-U ngrit dhe u tha Galiani-.Ketij do t’ia bej gjith farefisin me floke.

Me pas i erdhi rradha per te folur gjykatesit sportiv te seria A Xhanpaolo Tossel i cili u duartrokit nga salla per kasaphanen qe kishte bere duke denuar Interin.

Sic e keni pare –u shpreh Xhanpaolo- un nuk i kam toleruar aspak ata vetem per nje deshje u pezullova gjysmen e skuadres.

Mourinhon pse e pezullove tre jave per gjestin e prangave.Ai nuk ishte gjest fyes ndaj askuj ????!!!!- pyeti nje kureshtar nga fundi

Vertet ai nuk shkeli asnje nen te rregullores me ate “gjest” por nuk mund ta toleroja te na vinte ne loje ai b…q…portugez.

Kujt ja tregon prangat ai…mua s’me rruhet trapi, heret e tjera sa here qe ti nxierri duar nga xhepi do e pezulloj nga nje jave…

Po Kambiasson me Muntarin c'fare bene qe i pezullove se gjate ndeshje s’bene gje te keqe –pyeti serish kureshtari ??!!

Ore ti qenke k....komplet –I tha Xhampaolo- dashke te dije shume ti…

Po i kisha dhene fjalen Galianit pra, ja do i pezulloj 5 veta interit per nje ndeshje ja ska…

Jo se ben dot me thoshte – Galiani- Ja ku e bera tani, c’doni me nga une.

Ne ato momente salla filloi te gumezhinte shume nga te folurat ndaj Galiani u ngrit per te vene qetesi dhe per te vene pikat mbi iiii.

Degjoni ketu u tha: Duhet te beni me shume te gjith.Ju presidente klubesh,gazetar dhe trainere duhet vetem ti sulmoni ata te Interit.

Mos lini gje pa thene per ta se nuk u pezullon njeri ju.

Ndersa ju gjygjtare, ne rast se deri tani u keni nxierre nga dy lojtare jashte per ndeshje, tani shtojeni dozen nxirruni nga 4.

Ndersa ti- I tha xhampaolos- vazhdo keshtu denoi interistet sa here te flasin ose te nderhyjne qofte edhe lehte.

Nuk mban me- u tha Galiani- Po fitoi edhe sivjet interi kampionatin un do e trasferoj Milanin ne Super Ligen Shqiptare, atje kam dhe Mikun tim Taci, ftojme sa here te duam.

tagliavento.jpg

Jose_Mourinho_made_a_hand_001.jpg

tagliavento_samuel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI I LUMTUR PER KUALIFIKIMIN E INTERIT

 

Galiani shkoi ne qellin e shtate sapo gjygjtari fershelleu perfundimin e ndeshjes Celsi-Inter… Hidhej perpjete dhe thoshte kjo ishte……keshtu na duhej ne….bravo Inter........

Te gjith te paranishmit qe ishin aty e shikonin me habi Galianin se si ky njeri qe kishte bere nje mi e nje te zezat per ta fundosur kete skuader po gezonte tani per mbarvajtjen e saj…

Ore c’ke qe gezon ti per kualifikimin e atyre b…q…. I tha Xhon Elkan- qe e kishte ne krah-

Apo me degjove mua se u thash gazetareve se do bej tifo per Interin kundra Celsit per patriotizem ?!...un po tallja trapin me gazetaret...ti e paske marr seriozisht-vazhdonte Elkan

Ti je Budalla-I tha Galiani- Nuk e di ti mo loqe se po te ishte eleminuar Interi e kishte ngene si Milani ashtu dhe Juvja

Po si do e kishim ngrene, c’lidhje ka me ne kjo gje se ma hoqe petllen-i tha Elkan

Ja ta shpjegoj un- I tha Galiani

Degjo ketu mo loqe, po te ishte eleminuar Interi ndaj Celsit do i ishte turrur keq kampionatit ai Mourinho se e ka zakon qe ne fund te vitit te mos dali asnjehere pa trofe, pastaj keta pleqt e mi te milani ta kishin zene....... naaaa…hip ketu e shiko Stambollin sic thone ne vendin e atij Mikut tim, Taci.

Mire po me Juventusin c’fare lidhje kishte kualefikimi i Interit –pyeti Elkan i cuditur?!

Po si mo loqe nuk I shikon skuadrat Italiane qe po lene name ne Europe, se pe c’na beri Mancesteri ne !!! 4-0 dhe Fiorentinen e eleminoi Bajerni se me ju yhyy s’ju mbajten kembet qe ne grupe talli b….Bordoja me ju.

Ndaj pot e mos ishte kualefikuar dhe Interi do na e kishte hequr UEFA vendin e katert dhe do ja kishte dhene Gjermanis dhe ju kishit ngelur serish ne Uefa lige.

Pastaj vendi I katert eshte I shenjte edhe per ne te Milanit pasi pervec sivjet kemi nja 3-4 vjet qe luftojme vec per vend te 4 se Interi ste le gje.

Mos shiko sivjet qe gjasme po luftojme per titull po vitet tjera vec per vend te katert se me keta pleq qe thyhen kembesh si puna e Beckham ske ku vete.

Tani po ikii I tha Galiani- se mjaft u mora me ty se ti kupton nga futbolli aq sa kupton cjapi nga piktura, ndaj kot lodhem te ti shpjegoj gjerat.

Ika tani se duhet te mbledh gjygjtaret qe t’ju them qe sa here murinjo te nxierri duart nga xhepi ose t’ju bertasi lojtarve te vet ti japin karton te kuq dhe nga 3-4 jave pezullim se vec pa ten e stol humbet Interi pike.

Ika tani- T’fala Moxhit dhe thuaj sulmoje nga nje cik Interin ne Gazeta qe te mos bie un ne sy me keto gjerat qe bej

Ciao-Ciao

galiani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI, SKENAR PER TE FUNDOSUR KUNDERSHTARET

 

Pas humbjes se vendit te pare ne seria A nga Interi Galianit nuk i zinte vendi vend nga Gezimi-

E shikon i thoshte-Rosela Sensit- Me ne fund perpjekjet e mia per te ndalur Interin po japin frytet e veta.

Do kisha dashur qe te ishim ne te Milan ne krye po prap se prap mjafton te mos jete Interi..nami le te behet pastaj....

Te kuptoj Adriano- I tha Rosela- Kesaj i thone me pak fjale qe per inate te vjerres te shkosh te flesh me mullixhiun...

Po c'te bejme Rosela, mjafton qe ata te mos fitojne gje.

I thashe dhe ati Prandelit te Fiorentines te jap sa te duash vec elemino Interin nga kupa po s'u be gje.......

Gjithsesi un te falenderoj shume Adriano per nderin qe na bere, se pa ty s'do kishim qene kurre ne krye-

Nuk mbaron me kaq Rosela-i tha Galiani- Ja do shikosh c'do i bejeme Interit

Se pari Presidenti ka vendosur me vendim te keshillit te ministerave te ngreje akcizen e naftes se importuar, keshtu qe Morati s'do kete me para per te hedhur per ekipin.

Pastaj kemi gjetur me Moxhin ca kaseta ku fliste Faketi me keta perzgjedhesit e albiterave....dhe do i hedhim ne gjygj...

Po pse pikerisht pergjimet e Faketit, ai ka vdekur- I tha Rosela

Po ndermjet atij do ja ngopim Interit ne.

Ngaqe ai ka vdekur dhe s'brohet dot do ta bejme faj dhe kaq.....

Jam betuar ja do ta hedh Interin ne Seria B,ja s'ka....

Dhe kujdes dhe ju te Romes se po filluat te fitonit dhe ju tituj do ju perfshijme dhe ju ne skandal pastaj...

Se e kemi nje pergjim te Spaletit qe kishte folur me Paireton ku e kishte uruar per Pashke me duket...

Po kaq mjafton, qe te hedhim ne Kalciopol....

Kemi menduar me Berluskonin qe sa here te fuqizohet nje skuader ne Itali qe s'e mundim dot do te hapim nga nje Kalcipol..

Ne te parin e hengri Juventusi s'e s'donte te ulej nga kali

Tani ne kete te dytin do ta haje Interi qe s'do se s'do te leri te fitojme nje titull...

S'ka po filluat dhe ju te fitonit do ju hedhim ne skandal, kaq po te them,

Merrni kete kampionat dhe boll keni...

Po mire Galiano, deri tani i fitonit gjygjtaret duke u vene floke-po tani me do i korruptoni se vec Kolina ka ngelur tullac-I tha Rosela

Ja te shohim-I tha Galiani-Mbase fillojme tu heqim rrullat dhe vetullat, c'te bejeme

Se tani ajo klinike na ngeli hapur qe atehere qe e hapi presideti per vete per te vene floket..

Pasi i vuri vete thame t'ua veme dhe gjygjtareve- nje rruge e dy pune apo jo-

galliani_soaked.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANi BEN PERPJEKJET E FUNDIT PER TE NDALUR INTERIN

 

Me gjith se gjate gjith vitit kishte deshtuar ne perpjekjet e tij per te frenuar Interin si ne kampionat ashtu edhe ne kupen e Italise Adriano Galiani nuk i ka humbur ende perfundimisht shpresat per ta bere nje gje te tille.

Un nuk mund ta duroj dot nje gje te tille- U thoshte nje dite disa bashkepuntoreve te tij.

Jo Interi nuk mund te fitoje ne asnje menyre tre tituj njeheresh, kjo do e t'merrshme,kush e degjon Mourinjon pastaj !

Un jam dakort qe ata te fitojne Champions ne menyre qe Italia te mbaje vendin e katert dhe ne ta kemi te sigurte ate vend per vitet e tjera, pasi ne dihet maksimumi ate vend synojme te arrijme c'do vit.

Po si t'ia bejme e pyeti Rosela Sensi ???-Ndersa ndolleshin per nje takim pune ne Rome.

Degjo ketu-I tha Galiani- Ketu ne Rome ka rrugace plot, ndaj merrni nje koqe plumbi, futeni ne nje zarf dhe dergojani Lotitos me nje mbishkrim ku te thuhet: Po fitoi Interi me Lazion te iku koka per lesh.

Nje kjo i tha Galiani- e dyta gje qe do beni eshte qe nje nate para ndeshjes me Interin do shkoni poshte hotelit te Interit e te kendoni gjith naten ne menyre qe ata te mos flene dot dhe te jene te lodhur per ndeshjen.

E treta-Kam ca para qe na i pat dhene ai Taci kur shkuam ne Tirane, jane rreth dy mmilion Euro,do ti jap t'ia jepni Sienes te mundin Interin me c'do kusht javen e fundit edhe pse kane rene me kohe nga kadegoria dhe su nevoiten piket.

U tha u be-I tha Rosela-E cila nga ana e Saj nuk vonoi te vinte ne jete "planin Galiani"

Te djelen ne darke Galiani ishte i bindur ne efektin e planit te tij ndaj po priste ndeshjen Lazio-Inter i relaksuar duke u thene te tjerve: Ja shikojeni sonte kur ta haje Interi, pervec 5 majit do tu bejme edhe 2 majin, s'ka c'do date te muajit maje do ia mbushi Interit me nga nje kujtim te hidhur.

Pasi perfundoi ndeshja dhe Interi fitoi lehte Galiani nuk po u besonte syve ndaj nxitoi te vinte ne zbatim piken 2 te planit.

Pasi mblodhi shtabin anti-Inter i urdheroi qe gjith ultrasit Romane qe ta kalonin naten e se martes (data 4 duke u gllire data 5) ta kalonin poshte hotelit te Interit duke kenduar ne menyre qe te mos i zinte gjumi Iteristet.....

Por serish asgje nuk ndolli Interi luajti dhe fitoi trofeun ndesa Galiani & co rrinin te strukur duke shpresuar ne nje mrekulli te fundit te Sienes te ciles i jane dhene aq para per te fituar ndaj Interit sa qendrimi ne Seria A do kishte qene me me humbje se kjo premio.....

Adriano_Galliani_1938879.jpg

sensi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani siguron fondet per blerjen e albiterave

 

Fitimi i vjetshem i titullit dhe fjalet inkurajuese te mikut te tij Moxhi, gjate veres se: Milani eshte nje super ekip dhe nuk ka skuader ti dale perpara, kishin kohe qe e kishin bere me flete Galianin....

As sivjet skemi rivale- i thoshte Braidas- E di un, ne jemi forcuar me mister X-in ndersa Interi vec eshte dobesuar me ikjen e Eto'o, pa le edhe Moxhi gjithnje ne favorin tone ka folur, e di un, jemi te pa thyeshem....

Lere Moxhin mo loqe se ai ashtu flet se e paguajn mediat e presidentit, po shiko mos blen ndonje gjygjtar se do na felliqish fare-Ja ktheu Braida....

Sme rruhet fare sivjet per keta kolopucat qe ka vene Kolina gjygjtar, ja shiko c'do i bejme Lacios sonte...dhe arriten ne stadium me Berlusconin qe priste te vinte ne stadium kur Milani te shenonte dhe Galianti ta telefononte per te ardhur....

He mo loqe te thash se s'kemi gje ne terezi keshtu - I tha Braida pas takimit- duke ju drejtuar Galianit qe ishte nxire i teri nga barazimi....

U pa puna-I tha Galiani- Duhen gjetur fonde per te blere albitra, sivjet se kishim parashikuar ne buxhet kete se thame me ne fund do fitojme vete....

Jo mo burre c'vete te fitojme se pe Lacua na beri 2 gola per 10 minuta.........

Pasi u mendua pak i erdhi ne mendje dhe shpetimi (dmth burimi i fondit per te blere albitera). ......

Svonoi shume dhe e dergoi mendjen pertej detit adriatik tek miku tij Taqi...

He mo flori- I tha Tacit- Cpo ben ?

Ja Mister po shikoja Milanin, kisha therrite nja 29 vete per darke per te pare ndeshjen se u thashe me ka thene Galiani se Milani do japi Show kunder Lacios....por c'e do, sa beri te dytin Lacio iken te gjith duke me thene: Mos i beso me atij mashtruesit....(ref.Galianit)

E di mo flori, e di se e dhiem fare, ndaj dhe te mora ty .....te duam per sponsor special ose premium sic i themi ne....

Po cdo te thote sponsor special-Pyeti Taci gjith kureshti- se un mender jush nga Kolonja jam....

Po ja -I tha Galiani- do jesh per gjera speciale si psh ...te blesh albitra

Kjo eshte e thjeshte-I tha Taci- Un thash se do blejme gjith kampionatin njeheresh tek federata sic bete vjet, se per keshtu s'me rruhet fare.....Ja sa do tani ti nis me Wester Union, dil e merri........

Ashtu nuk e bejme dot flori, se thone pastaj i mori Galiani per vete....por vishu e mbathu, neser te pres ne milanelo, do bejme koference shtypi, do besh fotografi dhe me titullin ne duar.......

Pa merak flori, ja u nisa - tha TACI-

Ky djal ka te ardhme ne futboll-I tha Galiani-Braidas- Me nje telefonate te zgjidha hallet.......

taci-oil-milan_thumb307_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani prezanton gjygjtarin ROCHI si blerien e re te Milanit……..

 

Nuk kaloi shume kohe dhe marveshja e arritur mes Taqit dhe Galianit u vu ne zbatim…..Galiani kishte kohe qe priste ti zhbllokoheshin fondet nga Taci ne menyre qe t'i vinte ato ne funksion te se mires se Milanit……

 

Nuk duhet te mi vonosh me fondet per albiterat se Interi po del nga kriza dhe pastaj na iken nga duart- I thoshte Galiani-Tacit ne telefon…..

 

Jo mo flori un nuk ti vonoj fondet por mendova ngaqe Interi po humbiste vete thashe te kursej ca se krize hesapi…..

 

Ne asnje menyre -Ia ktheu Galiani- Na duhen tani, u bene 4 jave kampionat dhe Interit nuk i eshte dhene asnje karton i kuq dhe asnje penallti kundra ,pa le, po edhe ne skemi marre asnje penallti ne favor, keshtu nuk vazhdohet…. jane bere shume te poshter dhe keta gjygjtaret….

 

Ja dje kisha mbledhje me Rochin, Taljaventon etj….. dhe e di c'me thane apo jo : Nuk japim me asnje karton te kuq Interit dhe ju asnje penallti ne favor pa marre kestin e pare te eurove…

 

Po mire –I tha Taci- Nga mesi i tetorit i ke gati, mbas ndeshjeve te kombetareve sa te shes dhe unndonje tollon nafte….

 

Ca thua mo loqe, un kam hedhur shortin e albiterave dje…..Eshte ai miku yne ne gjykimin e Inter-Napoli….Rochi.

 

Eshte albiter i mire shume ky, nuk kam pare albiter me zotin se ky. E mban mend ndeshjen Milan-Inter ne 2010 kur i dha Kordobes dhe Shnaiderit kartona te kuq dhe ne nje penallti ne favor qe e humbi Ronaldinho……!!!!!!

 

Mbasi degjoi provat e ofruara nga Galiani, Taci u bind dhe i dergoi menjehere kestin per blerien e Rochit….

 

Mbas ndeshjes se Interit me Napolin Galiani ishte i gjithi ne eufori……

 

E pe ndeshjen-I thoshte Tacit ne telefon- Eshte i madh ai ,te thashe, nuk bej blerie do si do un…

 

Mund te gaboj ne blerien e lojtareve por ne merkaton e albiterave nuk gaboj kurr un…kam eksperience qe nga koha e Moxhit.

 

I madh je –Ja ktheu Taci- Ta dija se eshte kaq i zoti ky Rochi do ti kisha derguar me kohe….

 

Te thashe edhe nje here-Ja perseriste Galiani- Abiter me tezotin se ky nuk ka as nuk ka per te pasur Seria A…..vec Rakalbuto dhe De Santis kane qene te zote si ky…..

 

E di c'me tha pas takimit apo jo….Nqs z'do ta kishte bere Kampanjaro penalltine qe humbi Hamshik, do ta kisha shtyre un me kembet e mia topin ne rrjete……hahahaha......i madh i madh eshte...hahaahha

 

I madh i madh qenka verte……I thoshte Taci –ndersa qeshte meGalianin-

 

As ne shqiperi nuk kam pare nje albiter te tille, jo s'ka keshtu andej, jemi mbrapa shume ne, ata duhet te marrin shembull nga rochi se gjykohet nje ndeshje….

 

Ja si erdhen kohet i dashur-Ja ktheu Galiani- Dikur rrezohej Del Piero ne gjysme te fushes dhe fitonte penallti, tani i fitojme ne ne interesin tone….hahaha.

penalltia.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...