Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Simba

AntenA brenda familjes "MILAN"

Recommended Posts

Ndoshta nga metoda e te shkruarit kam kopjuar ca mero bazen me "antenen brenda familjes" tek gazeta tema por ne ndryshim nga mero qe ka per qellim te denigroje te intrigoje opinionin publik "ANTENA" ime do kete vetem qellime komike.Rolin kryesore ne antene do te luaje Adriano Galliani i cili njihet si nje nder pasionantet me te medhenj te futbollit ne Bote.

Gjithcka eshte konspirative dha pa qellime dashakeqe...

 

Dikush qe e ndjek futbollin besoj se do argetohet me to.

 

Me poshte po ribotoj "antenat" qe kam shkruar ne tema te vecanta.Tani e mbrapa do i gjeni vetem tek kjo teme ketu.

 

FLM PER MIRKUPTIMIN

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALLIANI U LUTET SHQIPETAREVE TI LENE TROFEUN "TACI OIL"

 

 

Qe kur Hose Murinho doli ne koference per shtyp dhe deklaroi se milani do ta mbyll sezonin me 0 (zero) titujt galianit po i vinte mendja verdall,nuk i zinte vendi vend...Vinte verdall neper milanelo dhe mendonte se si mund ti hillte fjalet e murinhos poshte me fakte.

 

Ne fillim kishte shprese se mos vertet milani do fitonte ndonje gje por su bente fjale pasi humbjet dhe eleminimet vinin njeri-pas tjetrit.

Kur e pa se nuk behej gje per te fituar ndonje trofe real i vajti mendja te fitonte me cdo kusht nje trofe cfardo.Pasi mori ne telefon nje numer klubesh dhe kombetaresh nga afrika dhe azia per te organizuar ndonje kupe patetinash askush nuk i pranoi pasi nuk kishin kohe te humbisnin duke luajtur me pleq qe i kane kaluar te dyzeta pasi kishin frike se mos u ngelnin ne dore e... pastaj hajde paguaj per te rinj

Pasi u konsultua edhe me massaron (i deleguar ne shqiperi per kampusin e femive) u vajti mendja te organizonin trofeun taci oil prape.

Ata pranojne- tha galiani se i kam thene atij tacit te gjith femijet e fisit do ti marr te milan junior camp.Ok-tha massaro por do na mundin prape e do na deshtoj plani....

Dale tha galiani se kete here tani do ta bejme ndryshe...

Po he si ? tha massaro gjith kureshtje !!!

Do tu kerkojme te na e lene ndeshjen se ashtu na e do puna-tha galiani

Po si do ja kerkojme tacit kete gje tha massaro se eshte turp se jemi klubi.....

Dale tha galiani se do ja cojme nga kina...do i them berishes se ata bejne per njeri-tjetrin

Sa mire te paska vajtur mendja i tha massaro...e po kot kisha 2 muaj qe vija verdalle neper milanelo ja keto mendoja tu shpetoja nderin ju...dhe vajti te merrte berishen ne telefon

 

Galiani-alo jam galiani zevendesi i berluskonit te.......

Berisha-pershendetje zoti zevendes kryeminister i italis....

Galiani- jo jo nuk jam ai qe mendoni ju jam zv-presidenti i milanit....

Berisha-a po ajo skuadra me trofete e bamirsis me te shumte ne bote...po po cfare mund tu ndimoj

Glliani-po ja ai trajneri i interit na ka thene se do ngelni me gisht ne goj e sdo fitoni asgje....desha qe me nderhyrjen tuaj prane tacit te organizojme nje kupe ashtu qe ta fitojme ne ne menyre qe te mos i japim te drejte ati murinjos

Berisha-ee degjo eshte socialist ai moratti me murinhon..????

Galliani-po eshte kundershtar i berluskonit (nuk e sqaron cfare kundershtari e ka politik apo sporiv)

Berisha patjeter o burilleut un per berluskoni ju jap edhe kampionatin shqiptar...e doni ?

Galliani-jo jo se nuk ka lezet ashtu se.....

Berisha-ok ok pune e mbaruar..

Galliani-berisha-ciao....ciao

 

Pasi mori premtimin nga berisha galiani kercente nga gezimi...nuk dinte se si ta falenderonte...dhe mendonte me vete heh do ja mbyllim gojen ati idiotit (murinhos) do fitojme edhe ne nje trofe.

Kur ja kumunikoj lajmin ancelotit dhe skuadres u kenaqen pa mase...sidomos kur e moren vesh se fitoren e kishin te sigurte..se ne fillim paten ca frike se mos do turperoheshin si ne vjeshte e pastaj hajde duroje berluskonin do i kishte lene pa ngrene tre dit e do i kishte lene me nje kembe para tij duke dhene dhogari per humbjen.

 

Kur e moren vesh lojtaret shqiptare sa u gezuan kur e moren vesh se do luajne miqesore dhe filluan ti thonin njeri-tjetrit: shyqyr qe do luajme me milanin se fitoren e paskemi te sigurte -i mundim kollaj ata pleq....thonin

Por kur e moren vesh se duhet t'ia lene fitoren milanit kundershtuan nje zeri duke argumentuar se s'kemi rast tjeter te fitojme....

por pasi u kercenua se sdo i therrisnin me ne kombetare pranuan...madje aty bene e edhe planet....ne fillim do i leme te shenojne ata,pastaj ne do e kethejme rezultatin dhe mundesisht ta cojme ne penallti se po ti leme te fitojne ne fushe do biem ne sy....beqirit te shkrete i ra shorti per te humbur 11 metershin...

 

Gjithcka shkoi sipas planeve milani erdhi pa dhe "fitoi" u gezuan pa mase...dhe ne fund u dhane fjalen se sa here te ngelin pa trofe do vine ketu ne tirane te luajne....

gallliani_vs_taci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

BERLUSSCONI THERRET MILANIN NE APEL !

 

Pas shume kohesh i zene sa me politike sa me gjueti mbas adoleshentesh kavalieri gjeti pak kohe per tu marre me klubin qe financon.

Mori galianin ne telefon dhe e njoftoj se do takohej me skuadren per nje mbledhje....sa e mori vesh anceloti sa nuk i shpetoj ne breke te ziut.Bobo tha do me shkarkoj ose minimumi do me diskretitoj qe nuk arrij te fitoj dot as me tiranen e shqiperine C e jo me ne seria A.Se kur ishte c'fare nuk tha per mua 1000 te zezat...megjithe hamendsimet e ancelotit mbledhja vazhdoi....

 

Berlusconi:Pershendetje herojt e mi!Dukeni vertet si te till pasi jeni te gjith afer te 40 dukeni te lodhur nga jeta dhe betejat.....gjithsesi un ju kam therritur sot per te ju pyetur se me cfare jeni marre gjate sezonit qe nuk keni arritur jo me te fitoni trofe por edhe ne miqesore neper bote me keni felliqur....

Te parit i erdhi rradha ancelotit si trajner per te dhene shpjegime per sezonin e deshtuar...

Berlussconi:me thoni mister anceloti pse milani nuk fiton dot as miqesore e jo me......

Anceloti:Mister un kam bere maksimumin kam menduar aq shume per milanin sa me la edhe gruaja se edhe ne shtepi nuk beja muhabet tjeter vec futbollit.Por ce do edhe ajo e shkreta u merzit e me la, se keta futbollistet ka kohe qe s'ma varin pasi gjithmone te njejtat gjera u them (nuk jam aq i afte si ai murinjo qe u shpjegon nga nje skeme te re per cdo seance...un vec skemen e bredhit di)

Berlusconi: po tjeter cfare ke bere?

Anceloti:Po ja kam ngrene nja 20 darka e dreka me ate abramovicin duke ju lutur te me merrte trajner po perhere ma dridhte merrte trajner tjeter e nuk me merrte mua....

Keshtu me rradhe berlussconi i therriti te gjithe ne apel qe te tregonin se cfare kane bere gjate keti sezoni qe s'kane fituar qofte edhe nje ndeshje te rendesishme.keshtu pas ancelotit i erdhi rradha maldinit

Berlusconi:cfare keni bere ju zoti kapiten

Maldini:Mua mister mos me vini faj un mezi mbahem ne kembe un luaj sa per te thyer rekordet per prezenca ne fushe..kam qef te jem lojtari me me shume prezenca ne fushe ne historine e milanit se nuk dua te ma marri njeri per kete....

Me pas i erdhi rradha zv.kapitenit Ambrozini.

Berlussconi:Po ju z.ambrozini cfare keni bere qe milani eshte paraqitur dobet ?

Ambrozini:Mua zoti president mos me vini faj,un mendere jush kam pas gruan me barre e duhet te perkujdesesha per te e te mbaja cunin.Nuk mund te perqendrohesha dot me vjen keq.........ok i tha berlusconi.dhe pas ti i erdhi rradha gatusos.

Berlussconi:Flisni "rigno" cfare keni bere pervec se keni sherbyer si bodigard i ekipit...

Gatuso ishte dhe me i sinqerti kur i tha berlussconit dhe gjith skuadres ne sy:Un e shikoja qe me keta lojtare qe kemi nuk kishim sy per qabe ndaj i thashe nje lojtari te rexhines: ma kercit kembes mire nje here qe te demtohem e te mos felliqem duke humbur ndeshje pas ndeshje me keta...se nuk i duroj dot humbjet un-tha gatuso.I kap kundershtaret per gryget ose u thyej kembet po me munden....

Berlusconi:Ok rignho flisni ju zoti KAKA'

KAKA:Un mister nuk perqendrohesha dot tek sezoni se e kisha mendjen tek ofertat qe me vinin nga mancester city.Ngaqe nuk dija cfare te beja e kaloja gjith kohen duke u lutur ne kishe duke i kerkuar Shen.Thomajt cfare te bej me keto arabet ti pranoj apo jo thaset me para te arabit....por se di s'me ndahej zemera nga milani ku ka mire se ketu para marrim plot koken se cajme per te fituar luajme kur te na doje qefi ahaha...se ata arabet ti nxierrin parate nga hunda ore po nuk luajte.....Me besoni,kam pare robinhon e kane bere per uje te ftohte se tallte b...pastaj tha kaka un nuk eshte kam qene aq i pa-dobishem.Un u kam lexuar biblen gjate gjith kohes lojtareve e keshtu kam sherbyer edhe si prift.

Berlusconi:Ok tha berlussca vazhdo keshtu KAKA'

Fjalen me pas e mori ronaldinho....

Ronaldinho:Per mua mister ka qene viti i pare ketu ne milano dhe kam qene i zene duke u njohur me diskotekat e qytetit,,,por ce do se me iku adriano se me ate me ecte mire nate per nate organizonim orgji me dhoj-dhoj prostitutash....Pa le edhe kur shkova ne shqiperi nuk me ndaheshin syte nga ajo SONY MALAJ un andej e mbaja koken gjate gjith kohes kur galiani po fliste per rendesine takimit si e vetmja mundesi per te fituar trofe etj e tj...

Me pas u erdhi rradha te gjith lojtareve me rradhe......

Beckham:Un erdha ne milano per te shitur ndonje fanelle me shume por ce do s'me eci.Pastaj edhe viktoria me beri fiksim doja ti largohesha ca kohe se s'me linte te gjuaja femera me ngaterrohej neperkembe kudo qe shkoja......

Shevcenko:Un mister jam marre me rritjen e flokeve se anceloti s'me linte ti afrohesh as stolit e jo me te me fushes se lojes

Nesta:Un e kam ditur me kohe qe nuk eshte gje puna juaj ndaj shpika kete punen e semundjes ne kurriz e s'kam luajtur as ne kampionat e as ne UEFA.Un jam lojtare me mentalitet fituesi luaj vec neper trofe birrash se aty e kam te sigurte se fitojme trofe s'merrem un me kampionatin, qe hyme gjithmone me te njejtin objektiv: O burra te zeme vendin e 4.

Inzaghi:Me mua mos u merreni kot,un dhe tani qe po flas me ju jam akoma ne pozicion jashte loje.

Favali:Un i ziu c'te beja kur e shihja se keta se rruanin,un luaja domino me pleqte e milanelos pasi dhe mosha me piqej me ta.

 

Pasi i degjoje me vemendeje te gjithe berlussconi tundi koken dhe i tha galianit ne vesh:E shikoj se keta si duhen dreqit nje lek(se ne ekipi i djallit e kemi emerin) ndaj o burra merr masa te na organizosh ndonje trofe gjate veres dhe gjat sezonit tjeter ne menyre qe te themi ne fund se edhe ne kemi fituar dicka se perndryshe s'do na ndahet kjo "ZERO TITULI"

 

OK.OK i thane njeri tjetrit dhe shperndane mbledhjen,,,,,,,,,,,,,,

BERLUSCA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALLIANI I SHPJEGON LEONARDOS PUNEN E TRAJNERIT TEK MILAN.

 

 

Galiani ka qene i shqetesuar keto kohet e fundit per situaten tek milani.Nje here ju desh te shpikte turne te ndryshem qe ti fitonte milani ne menyre qe ti shmagej me cdo kusht shprehjes "0 tituli".Pas kesaj ju desh te merrej me figuren e berlusskonit pasi ronaldinjo ishte bere xheloz se presidenti ja kishte kaluar ne gjuetine e femrave.Por mundimet per galianin nuk mbarojne me kaq anceloti i lodhur me deshtime iku nga syte kembet kaka' eshte me nje kembe ne madrid ndersa leonardo nga ana tjeter sa nuk ja shqeu xhaketen duke ju lutur ta bente trajner.Mbasi pa rreth e rrotull tha me vete: Dreq,asnje trajner s'degjon te vi tek ne se na ka dale nami se formacionin e ben berlussconi gjithmone,ndersa trajneri eshte thjeshte manikin.

Nejse-tha me vete:Po bej leonardon trajner se ky eshte cun i degjueshem plus qe me cau koken gjith diten me bej mua me bej mua trajner.Keshtu vendosi ta therriste ne telefon.Leonardo nuk vonoi te vinte per 5 minuta,siduket i vinte nga pas gjithkund galianit duke i pergjuar levizjet se mos flirtonte me ndonje trajner tjeter.

Leonardo s'vonoi dhe erdhi me nje fryme....

Leonardo:Ckemi mister,si te shkoj......

Galiani:Po ja po me iken truri duan te gjith te ikin nga ne,kaka po qane te shkoj ne madrid,pato do te shkoje ne londer,trajner te mire s'kemi para te marrim keshtu qe kam menduar te bej ty pasi je i familjes e i kupton mire kodet tona te familjes.Leonardo ju holl ne qafe galianit duke e puthur,madje gati ne buze....

Ndersa leonardo e perqafonte galiani nuk vonoi te nxirrte nga xhepi nje leter.....

Po ajo c'eshte-pyeti leonardo i cuditur ?!

Keto jane doket dhe zakonet qe duhet te dish perpara se te drejtosh milanin.

Po he tha Leonardo gjith kureshtje-me thuaj c'duhet te bej.....

1-Formacionin nuk duhet ta besh asnjehere pa pyetur ate te madhin (berlussconin).....

2-Nuk duhet te kerkosh asnjehere ne merkato futbolliste nen 35 vjec se s'kemi para te blejme te rinj te talentuar......

3-Perdor gjithmone skemen e bredhit ne loje se vec ajo i pelqen atij......

Po si mund te fitojme keshtu ne me te njejten skeme e me futbolliste te plakur.....etj etj

shshsh-i tha Galiani se ne gjithmone per vendin e 4 luftojme ne kampionat po arrite te tretin quhet arritje e jashtezakonshme.

Po pse per titull nuk do luftojme?-pyeti leonardo

Po c'titull o derrezi ku te le interi e mourinho ta shikosh ate zone plus me keta lojtare qe kemi ne qe mezi mbahen ne kembe ishalla kapim vendin e 4 se lame name duke luajtur nji vit ne UEFA e nje vit ne tur paraeliminatore...

Bobo tha-Leonardo duke zene koken me duar.Po per trofe si do ja bejme se z'do na shqitet ky "zero tituli"

Per ate pune mos ki merak-tha galiani.E kam rregulluar me nje mikun tim ne shqiperi qe sa here te duam ne shkojme atje organizojme nje trofe ashtu dhe e fitojme ne,mundesisht me rezultatin qe te na pelqeje ne....

Leonardo:O po qenka gallate fare keshtu-dhe ja dhane nje te qeshure te dy....

Tani po iki per ne madrid-tha galiani- se me ka therritur perez per ti shitur kakane e pastaj me duhet te shkoj ne londer per te shitur paton se na duhen para

Para per mekaton- pyeti leonardo ?

C'merkato o budalla se shikon qe ai (berlussconi) po le lesht me vajza te njoma.Ske degjuar se i mori nja 50 goca e i mbajti ne vilen e tij dy jave duke i paguar nga 1000 mije euro ne dite plus dhuratat.Ore je ne vete i tha galjani ti apo jo

......ika tani- shifemi ne ndonje turne birrash

ciao-ciao-i thane njeri tjetrit me leonardon qe largohej duke tundur koken i cuditur nga ato qe i degjuan veshet....

galliani_leonardo_tribuna_franchi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALLIANIT I CALON GOMARI NGA VESHET

 

 

Galiani qe kur ka shitur KAKA-n te Real Madridi nuk e nxe dera te dali jashte,pasi ka frike nga tifozet e irrituar qe i rrine te dera te gatshem per t'ia thyer tullen.Keshtu galiani drejton nga zyrat e milanelos operacionet e merkatos.Ndersa lexonte cdo dite gazetat dhe degjonte lajmet shihte se te gjitha klubet po blinin futbolliste dhe po aktivizoheshin ne merkato,vec milani -jo.Duke mendua per ndonje futbollist te lire qe mund ta merrete i vajti mendja te nje lojtare i potos qe ecte vrap shume.Keshtu mori braidan ne telefon dhe i tha

Galiani-alo braida ckemi,nga behesh se nuk te kam pare

Braida-jo un ketej rrotull kam qene duke lozur poker se pune skemi......

Galiani-po ke pare gjekundi per ndonje futbollist mo se lame name vec ne spo blejme kemi ngel duke shitur

Baida-Po c'ti besh ku kemi lek ne,na i harxhoi (ai i madhi) me adoleshente..ti ke ndonje ide ???

Galiani-po kam nje ide.eshte nje fare sisokho andej nga porto them ta blejme se ua marrim lire atyre.Them ta blejme dhe ta reklamojme si blerje te madhe.

Braida-po kush e njeh ate mo...pastaj i kemi kontaktuar ata te portos po na than se ben 20 milion euro.

Aty galianin e zuri koka dhe ja mbylli telefonin Braidas....Bobo tha- ku ti gjejme ne gjith keto para..

Pasi erdhi verdalle ca i erdhi ne mendje nje ide...e gjeta thoshte me vete-dhe kercente perpjete nga gezimi dhe ne cast telefonoi braidan

Galiani:E gjeta vangjel ! i tha-se ju kujtua ai filmi "perralle nga e kaluara" qe kishte pare me berishen kur kishte qene ne tirane per trofeun e tacit.

Shiko mundohu ti shpikesh ndonje difekt ati sisokhos ne menyre qe ti ulim cmimin.

Braida;po jemi munduar por i ka te gjith parametrat ne rregull.

Galiani:po ja thuaj se ka dhemballen e prishur e s'loze dot...Aty braida s'u mbajt dot por ja dha se qeshures

Galiani:pse qesh ne kemi genjyer kushedi sa klube keshtu-dhe i bertiste nga telefoni

Braida:po kush i ha keto o adri se i dhemb dhemballa dhe s'luan dot vec ty po ta degjoj.Nuk calon gomari nga veshet mo..

Galiani:po c'thua mo ne keshtu per skarco kemi marre kushedi sa lojtare deri tani,pak jane:Vieri,ronaldo,favali ronaldinho te gjith keshtu i kemi marr..

ok ok i tha-braida dhe u largua per te negociuar me porton me pretekstin qe i kishte mesuar galiani.

Te nesermen te gjitha gazetat u hapen me shkrimin qe:Milani nuk blen sisokhon se ka dhembet e prishur.Dhe shkrime te tjera qe tallnin galianin

Kur i lexoi te nesermen gazetat galiani e kuptoi se kishte lene name. i iku truri ! Por shume shpejt i erdhi ne mendje nje shprehje tjeter nga ai filmi "perradhe nga e kaluara" qe kishte pare me berishen kur kishte qene ne tirane:Cudia me e madhe tre dite zgjat-do harrohet....dhe i futi nje mendje te lehte..

sisokho.jpg

GALLIANI_SOLO.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leje milanin re, merru me interin.

Masanej siqerisht, graviteti i futbollit keto vite po sillet rreth kampionatit Spanjoll dhe pak atij Anglez. Italiani, Francezi, Gjermani jane bere si klube te dores se dyte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BERLUSSCONI BEN CIRK ME MILANIN !

 

Berlusconi ishte i merzitur keto dite,nuk po i shtyhej fare pasi dhe ne mbledhjen e G8 as ja vari njeri madje e kercenuan kur i thane se ne vend te italis ne G8 duhet te jete Spanja pasi me blerjet qe ka bere real madridi ja kalonte nga te gjitha nivelet.Aty Berluskonit i iku truri dhe filloi ti qahej galianit:

Berluskoni:Mire se keta spanjollet me moren kaka-ne (se un per lek shes edhe nenen) po duan te me marrin edhe vendin ne G8.Galiani nuk po dinte si ta qetesonte,ndaj i tha eja andej nga milanelo tako cunat se jane gallate fare.E kane mendjen vec te tallin b....-Pastaj ti duku nganjehere ne klub ti japesh edhe ndonje leksion atij leonardos pasi nuk po ja ka haberin ta stervise skuadren fare se e ka per here te pare.Cdo dite u jep nganje top ne dore dhe u thote luani cuna se un po shkoj ne koverciano te trajnohem per trajner se nuk kam as licence.Meqe ra fjala i tha-Galiani-Berluskonit fut ndonje mik a jep ndonje para atje te kursi se ky leonardo na felliqi s'po merr as dhe nje provim-eshte gomare fare!As qe ja ka idene e skemave dhe te trajnimit.Po ci duhet-i tha Berlusskoni skemat dhe formacionin prape un do ja bej.Jo mo jo-tha galliani po te pakten te duket gjasme si trajner dhe te kete ate m.. license.E mo do bejme dicka -tha berluska dhe duke duke bere muhabet arriten ne milanelo.Me te mberritur galiani i urdheroi te gjith te viheshin ne rrjesht.Aty berlussconi filloi show-n e tij.

Berlusconi-Mos e rruani fare cuna jeni skuader me e mire se interi....ne ate momente nga fundi i rrjeshtave ja dhane se qeshure-kur degjuan berluskonin te pretendonte se mialni eshte me i forete se interi.E mo se tall b.... dhe ky se nuk e ka megjithmend-thane.

Berlussconi:Dy-tha- Ne 20 minutat e fundit te ndeshjes mo te shoh njeri qe e leshon topin nga kemba,mo t'ua perseris me kete.ok! Se jeni mesuar ju pa filluar mire ndeshja e lini lojen...

Tre-Nuk dua te degjoj me llafe sikur vjet jo jam i demtuar e nuk behem- jo me ka lindur vjerra e s'luaj dot-nga keto ska-u tha berlusskoni.

Ndersa u fliste me gjithe kete seriozitet ne nje cep i zuri syri leonardon i cili po merrte shenim gjithcka taktikat lojtaret qe

duhet te fuste ne loje,pregatitjen dhe skemat e ndryshme qe supozonte ai (berluskoni).

Kur i pa se te gjith i keshte zene frika nga serioziteti i tij-berluskoni therriti ronaldinhon.

Eja ketu ti-i tha.Na trego c'di te besh pervec se te bredhes neper diskoteka.Hajde-hip tek kjo tavolina ketu dhe na bej ca cirk si puna e ati kercimit brazilian qe ben kur shenon gol ndonjehere.

Aty Ronaldinho su mbajt fare por ja dha sambes & ndersa berlusconi me galianin u gajasen gjate......

Brluskoni tentoi te hypte ne tavoline edhe disa lojtare te tjere si favali e inzagi por e shikoi qe ne momentin qe po tentonin hypnin gati sa nuk u rrezuan. Lereni fare-u tha- se po na thyheni se jeni dhe te shkuar ne moshe....

Pasi u argetuan me Ronaldinhon me shoke Galliani dhe Berlusskoni u zhduket nga milanelo duke i thene njeri tjetrit-keta vec per cirk jane se per gje tjeter nuk i ke.Ndaj mbaje mire me ate TACIN ne shqiperi-i tha berluskoni-galianit se do na duhet per ndonje trofe me vone.

Keshtu u larguan dy shefat e milani duke lene pas vetem pluhur dhe cudine e rradhes qe pane lojtaret e gjore nga presidenti i tyre....

berlusconi_ballone.jpg

berluska_vs_ronaldindo.jpg

berluska_me_biciklet.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI FESTE DHE HILLERIM BRENDA NJE DITE......

 

Galiani keto dite i ka shume te ngarkuara.I duhet te merret me te gjitha,pasi berluskoni as nuk e rruan fare vjen ndonjehere kot dhe i detyron te bejne cirk siper tavolinave ose ju shpjegon ndonje skeme nga ato te vetat si ajo e bredhit.

Duke qene se deri tani ne shtepine e milanik nuk po kishte asnje sihariq vendosi te bente feste me rastin e marrjes se "diplomes" nga leonardo ne koverciano.

I mblodhi te gjithe,edhe moxhin qe kishte gjet ca miq ne koverciano qe leonardo te merrte provimet.

Nisi festa per bukuri,te gjith po gajaseshin,berluskoni nuk po humbiste rastin per ti dhene leksionet e rastit Leonardos i cili e shikonte ne sy dhe e ndiqte me vemendje shpjegimet e presidentit.

Kaq qarte sa mi shpjegon ti skemat e futbollit s'mi kane shpjeguar as prefesoret ne koverciano-i thoshte Leonardo-berluskonit....

Ndersa berluskoni ja kthente:He se nuk je i pari trajner qe mesoj,edhe ate Ancelotin qe me shet mend si trajner i madh un e kam mesuar.

Edhe tani qe eshte te celsi me mer ne telefon e me thote:ke thua ti te fus ne loje drogbane apo anelkane,me mire ballack apo lampard.....ore per te gjitha konsultohet me mua....Se ate Fatih Terimin qe sme degjonte mua kur i thoja mos e fut Inzagin ne loje nuk me degjonte,e pe ci bera per nji jave e hoqa qafe....

Aty leonardo kafshoi buzen se ju kujtua vetja se c'fat e priste nqs nuk e degjonte Berlusscen.

Ndersa festa vazhdonte per bukuri,ja befi nje telefonate nga koverciano.....

Alo jam shefi i licensave ne koverciano....100,000 euro ben ajo ndera qe i kam bere Moxhit per Leonardon-I tha galianit nga ana tjeter e telefonit...bobo-tha galiani ku ti gjejme...

Mire i tha-Galliani se do i mbajme pjese nga rroga keti leonardos dhe do ua shlyejme me keste po mos i thoni njeriu aman per kete nderin qe na bete...ok i tha-ai po duhen dhe 100,000 te tjera per kete.OK- i tha galiani ju japim sa te doni vec mos i thoni njeriu

OK-OK i thane njeri tjetrit dhe e mbyllen telefonaten.

Pa u qetesuar mire per ceshtjen e leonardos ja befi nje telefonate tjeter nga Del Nido,presidenti i seviljes.

Del Nido:Si nuk ke turp more qe na ofendon me ato oferta barbonesh per Luis Fabianon.C'kujton ti more se jemi Reali ne tu falim futbolliste per lemoshe apo Portoja qe ti thuash se lojtari ka dhemballen semure e nuk loz dot eee....

Aty galiani u pre fare ne fetyre...e kuptuan te gjith se dicka nuk shkonte dhe ne salle ra heshtja...

E mo se do flasim prape i tha-Galiani per ta qetesuar dhe filloi ti tregonte ca nga operacionet e tij te famshme ne merkato per ti humbur vemendjen.

Del Nido-Ore sec ke bere ti sme rruhet fare mua,un po te them mos me merr me ne telefon per keto shuma qesharake.Oferta te tilla me kane ardhur edhe nga klube te kategori se trete po si kemi marre parasysh duke pritur surratin tuaj..

Ik tani mos me merr me ne telefon te thashe.ik tani-i tha-dhe ja mbylli telefonin.

Galini po pelciste nga inati dhe i urdheroi te gjith te shperndaheshin neper shtepi.

Ska,kaq ishte festa per sonte-u thoshte galiani.Kemi pune,eshte kohe merkatoje,ikni tani do festojme ne tirane kur te fitojme trofeun ati mikut tone Taci.Keshtu u larguan te gjith dhe ngelen vetem galiani,berluskoni braida dhe leonardo por qe keti te fundit i tha galiani:Ti leonardo ik te flesh se do shkosh ne shkolle neser....

Kur ngelen vetem treshja,filluan te qajne hadhet e merkatos....

Adebajorin se merrnim dot bente 40 milion euro dhe ne aq kemi buxhetin

Sisokhon se merrnim se kish dhemballen e prishur

As kete Luisin qe kisha shprese s'na e dha ai koqja-tha galiani.

Po parate qe shitem kaka-ne ku jane ju drejtuan berluskonit braida dhe galiani ???

Eeeeeee doni te dini shume ju-po ikni te fleni-u tha berlussconi

....dhe u shperndane pa ditur gje se per cfare ishin mbledhur....

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI NE AKSION...GJITHCKA PER MILANIN....

 

Galiani ka qene shume i zene keto dite me pergaditjen e sezonit te ri futbollistik te milanit.

Me te marre vesh se miku i tij Rezart Taci do blinte bolonjen u hodh perpjete nga gezimi...ec aty-thoshte Braidas -i sigurova qe tani 6 pike per milanin sezonin tjeter...

Po si i sigurove ?- i thoshte braida i cuditur-!!! Ja ai miku yne ne shqiperi,Rezarti do te bleje bolonjen.Nuk ka cun me te mire se ai-i tha galiani.

Pse e pyeti braida...?

Si mo pse -i tha galiani-Pak te duken 4 milion euro dhe nje trofe qe na dha per dy xhiro ne tirane...

Ne maj vetem per te na shpetuar sezonin ne nga "zero tituli" organizoi trofeun "Taci Oil".Biles dhe rezultatin tha caktoje vete.

I thashe ta bejme me penallti qe te mos biem ne sy qe na e late vete,dhe ashtu beme-e pe apo jo...

Por nderet qe na ka bere ai nuk mbarojne me kaq ore-

Ne qershor kur po shisnim kaka-n na tha Rezarti sa para doni per rrogen e tij vec mos e lini te iki nga milani.

Por ne s'na interesonte rroga e tij ne.Ne na duheshin para ne dore se kishim ngelur keq...tani qe po blen dhe bolonjen-6 pike me ta as qe i diskutojme.

Po mo po-i tha braida-po edhe ne gjysmen e femive te fisit te ti dhe femite shokeve te tij i kemi marre ne akademine e milanit...saqe pas ca vitesh rrezikon qe gjysma e ekipit tone te quhet Taci...

Ec mo-i tha galiani ne vendin e katert e kapim gjithsesi....se ate kemi objektiv gjithmone ne...

Ndersa po fliste me braidan i ra telefoni-Kur c'te shihte-ishte rezarti.

Nuk thone kot shqiptaret,po permende qenin bej gati shkopin....

 

Rezart TACI.-Alo-he mo figure c'ben ti ? ke blere ndonje futbollist apo....

Galiani-Po s'kemi para mor cun...Ja i thash del nidos se sevilias per luis fabianon-ma jep per 14 milion euro-por ma mbylli telefonin ne vend pa ja thene mire akoma....

Rezart Taci-Po per ndonje tjeter keni pare.

Galliani-Po ja u mundova mos ua hidhja atyre te juves...u thash me jepni Trezegene per Oddon por filluan te talleshin me mua...

Nejse-i tha Taci-Beni sikur po mundoheni te blini futbolliste deri sa te mbyllet merkato,ne menyre qe te mos u versulen shume tifozet.

Galliani-Po ashtu kam bere po nuk ma lene vendin rehat-he me thone,deri kur,edhe sa do presim.Me jane mbaruar te gjitha genjeshtrat,sme beson me njeri....

Ok i tha taci po te mora ne telefon qe te ma rregullosh me ata miqt e tu ne federate qe te mos me hapin probleme me blerjen e bolonjes....se per punet me bankat dhe me shtetin fola me berlusconin dhe me tha-ik mos e rruaj trapin,thuaj jam miku i berluskonit dhe ste thone gjysem dhafi-ata

Mire i tha galiani vec ato piket do na duhen ne kur te ndeshen ekipet tona se vjet na e late dh....qe ne ndeshjen e pare na rrahet ne shtepi.

Nuk dua me surpriza te tilla.Se vjet ngaqe na rrahet ju qe ne deshjen e pare ne shtepi u demoralizuam-

Te gjith lojtaret pas asaj ndeshje thonin-bahhh edhe sivjet s'kemi gje ne terezi.Na rrahu edhe bolonja....dhe keshtu nuk lozen gjate gjith sezonit...mezi u futem ne champions,

Sivjet mos e rruaj trapin-i tha Taci-do e shikojme ndeshjen bashke-si ta duash ti rezultatin-

Me ate rast veme edhe ndonje skedine qe te fitojme ndonje lek per merkaton...

Mire miku im-i tha galiani-shihemi ne festem e perurimit tend si president i ri i bolognias...

Mire i tha -Taci mos harro ti thuash edhe berluskonit.Ate ronaldinion mos harroni te na e merrni qe te na bej pak cirk mbi tavolina dhe nja dy tre prostituta nga ato qe perdor kryeministri(berluskoni) dhe festojme deri vone ne sardenja...

ok-ok-i thane njeri tjeterit dhe e mbyllen biseden.. me braidan qe nuk u besonte vesheve me ato qe degjoi..

gallliani_vs_taci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI NE HADH,SHPIK GENJESHTREN FABREGAS

 

Galiani keto dite po kalon caste te veshtira.Ne merkato nuk po levizte asgje,nga ana tjeter tifozet po egersoheshin c'do dite e me shume me te.Biles disa nga ta ishin betuar se do ja shtypnin koken po e pane gjekundi,ndaj galiani porositi truproja te reja shtese.

Nuk vazhdohet keshtu- i ankohej Braida-s.

Kam kaq dite qe nuk dal dot as ne ballkon te marr rreze djelli se kam frike se me rrahin tifozet.

Po jo mo-i tha Braida,se ata e dine kontributin qe ke dhene ti per Milanin.......

Ore ti qenke budalla fare, se pe c'me bene para ca ditesh ndersa po dilja nga milanelo.Me felliqen fare,filluan te shajne te me ofendojne ,biles njeri me dha dhe nje shqelm por shqyqyr qe nderhyjne rojet se do kish vajtur keq puna...

Aty Braidas i iku fetyre nga ndollia e Galianit...

Meqe paska vajtur puna keshtu po therrasim berluskonin ti themi cdo bejme se na nxorren syte tifozet...i thane njeri-tjetrit.

Te nesermen lane takim ne darke,te gjith erdhen vec berluskoni -jo.

Bo bo sa tall bythen ky me ne i thonin njeri tjetrit. Duke pritur presidentin vajti ora 12 e nates.

Un do iki tha-Ronaldinho, se me vajti ora per ne disko.

As un nuk rri me tha-Nesta se po dhemb korrizi,mua po me therret gruaja-u hodh Ambrosini,nderkohe qe favalin e kish zene gjumi mbi tavoline....

Ikni u tha Galiani -ska gje do merrem vete me kete pune ska gje,ikni shihemi ne stervitje neser....

Te nesermen gazetat u hapen me skandalin e rradhes ne shtepine kuqezi..berluskoni bojkoton Milanin

I zene ne veshtersi Galianit i erdhi ne mendje nje ide-

E gjeta u thoshte-Me therrisni gazetaret urgjent tani sepse do t'u them se Milani eshte nje hap larg blerjes se fabregas tek arsenal....

Po ne s'morem dot sisokhon e portos qe bente 10 milion euro-i tha Braida e jo me fabregasin qe kushton 40 milion.

shshshsh-i tha Galiani se e kemi per te ulur nervat e tifozeve se ne fund te fundit vec Huntelarin do marrim e do do ua reklamojme si superblerje-jane mesuar me keto tifozet tane..

Mbane mend kur bleme Ronaldon e u thame kemi bere namin..

Po keshtu u thame vjet edhe per ronaldinhon,Shevchenkon flaminin-e qe u thame kemi blere yjet e botes por qe s'lozen as 5 ndeshje se nuk duheshin gje.....

Ja,kete rradhe do ja hedhim me Huntelarin se Fabregasin ta ENDERRONI-naaaa i beri shenj me gisht galiani-braidas...

I madh je plako-i tha Braida,po te mos kishim pasur ty do na kishte marre lumi me keq se na ka marre..

Po mo po i madh jam i tha-galiani po ce do se nuk me ecin gjithmone planet.Ja me mend i kisha siguruar 6 pike me Bolonian por nuk e bleu ai miku yne Taci se ja prishi mendjen Berluskoni-se di c'pati...

Po vitin tjeter keni per te pare-i tha Galiani-po nuk i solla nja dhjete arab qe te blejne gjysmen e serise A dhe ateher keni per ta pare Milanin.....

Galliani.jpg

Fabregas_shoots_to_score_vs_milan.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

HUMBJA NE DERBY FUT NE AGJERIM GALIANIN...

 

Pas fitores ne siena Galianit i ishte kthyer besimi tek milani.

Sivjet do na shihni-u mburrej njerezve ne rruge...do ta fitojme kampionatin,z'do kemi me nevoje per trofeun e tacit...

Por humbja e thedhe ne derby e solli me kembe ne toke Gallinin.

Qe te shtunen ne darke nuk futi me gje ne goje nga inati.

Shaja muntarin-thoshte me vete,po ja ku perfundova me keq...

Nuk e kisha menduar nje gje te tille kurre -peshperiste me vete sa here kujtonte golin e THIAGO MOTES me 20 pasime...

Te djelen vendosi te therriste leonardon.

He mo figure c'na bere ashtu ?!

C'te beja-i tha leonardo,aq kisha mundesi.Sedorfi me gattuson ma vonuan zevendesimin dhe aty e pesuam ne ! -u mundua te shfaqesohej leonardo i shkrete...

Leri leri ato-i tha galiani po ai gol me 20 pasime pa prekur ne topin fare c'ishte ??!!!

Po ti e di se interi ka lojtare......mos kerko te me shfajsohesh mua-i tha galiani dhe e zuri per veshi-po shko lexo librat atje, se nje gje se di nga puna e trajnerit...

Te kam thene 100 here qe duhet te perdorish skemat e atij (berluskonit) po ti s'merr vesh.

Mbaje mend-i tha galini:po nuk te hoqem edhe ty si terimin po nuk na degjove....dhe u largua te fliste me berluskonin.

Po ti c'ke qe je bere si kellire keshtu ??-i tha berluskoni.

Po ja mo c'te kem-tha galiani-kam 3-4 dit qe s'fus gje ne goje

Po pse je ne ramazan ? -ja ktheu berluskoni-me gallate sic e ka zakon.

Po c'ramazan po e pe c'na beri Interi.Nuk dal dot as ne rruge se me rrahin tifozet nga inati se shitem kaka-n.

Sidomos pas kesaj humbje kane edhe me shume te drejte.

Ik o mos ca trapin,leonardo i ri eshte do zeri,keshtu thuaju njerzve ti- i tha berluskoni-Mos kete vit do fitojme vitin tjeter,s'eshte problem.Po ti ik e ha, rruaju e ec e dalim te gjuajme ndonje femer se milani sbehet me skuader se ke marre vesh akoma ti.

Me keto fjale i dha fund berluskoni vuajtjes se galianit te cilit ju rikthye buzeqeshja ndonese e perkoheshme.

BerlusconiGalliani.jpg

galiani_1.jpeg

galiani_2.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI CAKTON OBJEKTIVA TE RINJ DHE BEHET XHELOZ PER REALIN

 

Fillimi i dobet i kampjonatit e ka bindur Galianin se nuk mund te luftoje per titull madje as per vendin e 2.

Nuk kemi gje ne terezi- i thoshte Tasotit nje dite.

Barcelona na e futi keq me kete Ronaldinhon.Le qe lame lesht e kokes per ta blere,por tani na thote do le dhe futbollin...pike zeze.

Po ska problem-vazhdoi reflektimin Galiani-do caktojme objektiva te reja.

C'objektiva do caktosh mo ?!-i tha i cuditur Tasoti-se pe se mezi fituam me Bolonjen ne San-Siro.

Lere-lere se e kam menduar un -i tha Galiani.Tani e tutje do te dal me "flamurin" se milani lufton vec per champions league dhe jo per kampionat.Keshtu do u themi dhe u mbyllim gojen.

Paske gjete justifikim te bukur- i tha Tasoti.

Po kush rri degjon keto mediat qe na cajne tapin cdo dite "u felliq milani aty u felliq milani ketu".

Mos ca trapin-tha Galiani-mediat tona jane.I them berluskoni te ri qe kush te shaje milanin te mos i jape rrogen ne fund te muajt.

Dhe kete e mbyllem.- i tha Galiani.

Po ky taci do merrte Reali per trofeun ne tirane dhe s'do na merrte ne.Fol pak me te se qe se s'do na marri ne ngelem pa trofe kete vit.Se dhe ne champions nuk i dihet se do mundim kete zyrihun qe kemi ne grup dhe kaq,skemi me fuqi-tha Tasoti

Ashtu ??? u nevrikos-Galiani.Ja se ja tregoj un,dhe mori ne telefon Rezartin.

Galiani-He mo zarto ca ben ?

Taci-Ja po punojme,po he c'po beni keni ngelur keq per para,u kam thene mi shitni mua ato aksione leshi.

Galliani-Jo nuk e kam tamam aty muhabetin.

Taci-Po he ku,cka ngjare ????

Galiani-Mora vesh se do na trathtosh kete vit do marresh Realin per trofeun ne tirane.

Taci-Po gjynah o burre kane bere gjith ato blerje e kan len lesht,tu jap dhe atyre noj lek thashe.

Galliani-Degjo ketu ca po te them,bere e nuk na more ne per trofeun,harroji aksionet tek milani,biles edhe ne San Siro sdo te le te shkelesh me.

Aty tacit i iku zeri fare....nccc

Ska ketu-vec ne do na marres.Si kujton ti se ne do ngelim pa trofe ne.Pastaj ku i gjen me te mire se lojteret e milanit per argetim.Ja ju sjedhim Ronaldinhon e ju ben cirk siper tavolinave-ata te realit jane si kurva ci doni......

Taci-Po mire o burre mos u nxeh se do flasim prape...ti e di se un jam i gatshem te ve ne dispozicion tuaj gjith ARMO-n ne shqiperi vec qe ju te mos ngeleni keq per para dhe trofe.

Keshtu pra taco-i tha galiani- ika un se kam pak pune se po me therret berluskoni.

Ciao-ciao...dhe mbylli biseden me Tacin.

Keshtu tasoto pra nqs humbasim me Udinezen (gje qe eshte e sigurte se na kamundur perhere) u thuaj ne koference gazetarve se ne mendojme per sfiden me zyrihun ne champions-nuk e kemi ne mendje kampionatin.Vendin e 4 sna e ze njeri e dine vete ata.Se tani e tutje do flas vetem me ty se ai Leonardo eshte budalla fare s'merr vesh nga futbolli.

Ja mi ra telefonit qepare dhe po me thoshte-thuaj Berluskonirt te ma dergoj formacionin me SMS se me duhet te dal ne koference per shtyp.Eshte budallah fare.

Mire galiano ika un mire ciao-ciao dhe u ndane qetesisht pa bere ze.

galliani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI I QETE PAS BARAZIMIT ME BARIN.

 

Galiani dje pasdite vendosi te permbahej....

Si zakonisht e mori Berluskoni ne telefon...

He mo figure si doli ndeshja me barin se po masturboja me fotot e Michele Obbames....ma hoqi trurin fare.

-I thashe Barakut-Nuk eshte Grua per ty kjo...! jooo.

Po he nje here sa dolem -? Pyeti Berluskoni me kureshtje.....

C'te them-i tha Galiani-sikur s'te shkon ne mendje se cfare skuader m... kemi ne.

Pse humbem-i tha Belusskoni ??

Jo jo aty-aty...barazuam pa gola.

Po ec oo mos ca koken un thashe se kemi humbur se ateher do ishte pak dh... muhabeti,barazim eshte shkelqyeshem

Ti e di -i tha Berluskoni-Ne luftojme vec per champions.Ja do rrahim Zyrihun te merkuren dhe do u themi te gjitheve.U kthye Milani i MADH !

Do i them dhe cunit ta fryjne pak ne media dhe harrohet ky mut barazimi....

Po mo po harrohet ky- por nuk harrohen te tjerat,humbja ne Derbi,humbja ne Udine,loja e shemtuar.....-u ankua Galiani

Nuk e ke keq ti.....-Reflektoi berlusskoni....

Ke pare per ndonje trajner tjeter ta heqim qafe kete Leonardon-pYeti presidenti.

Po ja telefonova nje here ate Juande Ramos (ish-trajnerin e Realit) po me tha:Jeni klub m....,nuk felliq veten me ju.

Preferoj te shkoj tek CSKA Moska me mire se sa te vi tek ju.

Te marrim Spaletin ?-tha berlusskoni.

Ai trajner i mire eshte,por mbaj mend qe me tha nje here nuk vij tek ju sepse nuk pranoj te ma bej njeri formacionin.

Mire galiano mire-vazhdo me kete leonardon skemi cte bejme.Shyqyr qe te pashe te qete njeher pas nje deshtime se perhere uleret nje jave rresht.

U mesova dhe un- tha galiani-Skam cte them.As albitrat spo bejne ndonje gabim qe t'ua hedh fajin atyre per sezonin e keq.Se vitet tjera keshtu ja beja,ja hidhja fajin sa albitrave,sa shtyllave e sa fushave te keqija skuadren e nxirrja te lare.Tani s'i ha me njeri keto.Plus qe dhe keta dobicat u mesuan keq me justifikimet e mija.

Ska gje-i tha berluskoni-shifemi te merkuren ne stadium,se do vi dhe un.Oooo cne i tha Galiani ?

Po ti e di se un jam njeri me mentalitet fituesi-shkoj vec kur e di se fiton skuadera....edhe kur humbasim shkoj e festoj me ata qe na mundin.

Keshtu pra-ti bejme zbor zyrihut te merkuren dhe bejme feste nje jave rrjesht.

Nje jave s'bejme dot- tha Galiani-se te djelen e kemi me atalanten e si dihet si dalim.

ok-ok

Hajt-ciao-ciao

gaal.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani ne ankth per milanin.Objektivi eshte Laci..........

Galiani kishte dite qe po pregadiste festen e madhe per rikthimin e milanit,por humbja me zyrihun ja ndryshoje teresisht planin.

Pas disa humbjeve dhe barazimeve ne kampionat kishte menduar qe me championsin ti kthente fetyren milanit.

Perpara sfides me Zyrihun i kishte marre te gjitha masat.

Gjygjtarin e kishte porositur qe nqs eshte ne veshtersi Milani ne fund te 90 min te japi 10 minuta shtese.Dixhejt te stadiumit i tha-mbaje volumin lart me muziken e champions ne menyre qe te emocionosh ekipin.

Keshtu e nisi ndeshjen i krekosur per fitore.

Berluskoni e priste diku rrotull afer stadiumit pasi para ndeshjes i tha Galianit:

-Mua me dergo fjale qe te vi ne stadium vetem nqs e shikon qe po fitojme,perndryshe nuk vi un te felliq veten.

Ndeshja filloi........berlusskoni priste thirrjen e galianit qe te shkonte ne stadium.

-Hey Adriano si po shkon rezultati...? te vi apo jo ???!!

Lere lere fare,po humbasim,po na bejne pordhe fare,edhe golin na e bene me finte.....

C'fare......!!!!-tha-berluskoni nga ana tjeter,duke leshuar nje va fanccuolo dhe iku...

Galiani priste me ankth golin e barazimit por s'erdhi qe s'erdhi megjithe afro 10 minutat shtese qe u dha gjygjtari per lemoshe sipas marveshjes.

Pas ndeshjes i vershuan telefonatat.I pari qe mori ishte Rezart Taci.

Taci-Adriano me vjen keq per humbjen,mendoj se duhet te permirsoheni.......

Galiani-Leri more keshillat ti por puno per te mbledhur ndonje lek qe te organizojme ate trofeun ne tirane qe te mos ngelim pa gje ne fund se na mori lumi.

Taci-Me thene te drejten galiano kete po mendoja dhe un,por ne ndryshim me vitet tjera them qe kete vit kundershtare te keni Laci-n.

Galiani-Kush eshte ky laci mo loqe..

Taci-Eshte nje skuader e sapo ngjitur ne super-ligen tone.....

Galiani-Po pse me lacin ,luajme me kombetaren tuaj...

Taci-JOOOO absolutisht jo,sepse s'te siguroj dot me per fitoren kesaj rradhe se e beme balte....

Galiani-Maaaa perche a laci alora.???

Taci-Shiko,e para Laci eshte nje skuader e dobet dhe trofeun e keni te sigurte.E mbaj mend nderhyri-galiani,eshte ajo skuadra qe ka hyre ne rekordin "Guines" qe e mbaroi kampionatin me vetem dy pike para ca vitesh....

Taci-po po,ajo eshte dhe qe po ju thoja ju se duhet te ikni patjeter atje pasi ne kete qytet eshte nje vend i shenjte.Kisha e LACIT-quhet.

Ju me qenese jeni dhe katolit duhet te shkoni pasi ndoshta u ben derman dhe permiresoheni.....

OK Xarto-do ta mendoj si oferte qenka goxha interesante.

Pasi mendoje se i mbylli telefonatat svonoje dhe ja behu djali i berluskonit Luiggi, qe eshte edhe drejtues i medjave.

Po tani cte bejme more kokerruar,u kam thene gazetareve te pregadisin sa e sa kronika per rikthimin e milanit te madh.Ju shkoni e na beni "surpriza" te tilla,c'ishte kjo ?Po tani c'tu themi njerzve?Per cfare lufton tani milani?

Galiani e degjoi i heshtur dhe i tha ne fund-

Degjo tani e mbrapa do u thuash qe milani ka si objektiv te sezonit "kupen e italis" se skemi b... per me shume kupton.

...dhe ja mbylli telefonin luiggit per ta fikur fare pasi telefoni nuk rreshte se reni nga "urimet" e shumta qe vinin nga kater anet e botes.........

galiani.jpg

Hannu_Tihinen_scores_agai_001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI KUPTON SE MILANI KA DESHTUAR NE MERKATO

 

Ne shtepine e Milanit asgje nuk po ecen persembari.

Sikur te mos mungonin problemet e berluskonit me drejtesine dhe politiken ne shtepine kuqezi kane filluar te kuptojne se kane gabuar rende ne merkato.

Galiani u ngrit heret ne mengjes si cdo dite dhe hapi tv tek "kanale 5".Kur cte shihte,pa Jorge Valdanon drejtorin sportiv te Realit duke deklaruar:Huntelarin ja shitem Milanit sepse ishte ishte skarco,ai ishte zgjedhja jone e gjashte per sulmin pas raulit,benzemas,higuainit,van nisteroit e ca te rinjve te ekipit.

Aty galianit i shkoi mendja skic menjehre dhe mori Valdanon ne telefon:

Galiani:He mo figure me te futur gjerat ju keshtu,sapo ndiqja ne tv nje deklarate tenden per huntelarin...

Valdano:Me thene te drejten galiano juve ju ka dale nami se grumbulloni lojtare te tille si 35 vjecare,pijanece dhe lojtare skarco.Huntelari e plotesonte me se miri kete te fundit dhe i thashe menjehere perezit:Ky djale eshte i prere per te luajtur me milanin.

Pastaj c'merzitesh,ne keshtu ua futem dhe me redondon.U thame merreni se e keni fenomen dhe ua lame ne dore.

Galiani : Po ca thua mo k... pak na e futi barcelona me dinhon tani dhe ju me huntelarin ju kishim mengut...dhe ja mbylli telefonin.

Me te mbyllur telefonin me Valdanon hapi gazeten "corriere dello sport"kur c'te shihte dhe aty shkruhej me germa te medha kapitale:RONALDINHO NATE TE NXEHTE NE PARIS MES FEMERAVE DHE ALKOLIT.

Bobo tha me vete na iku per lesh fare ky...S'vonoi shume dhe e mori ne telefon dhe ate.

He mo figure c'thoshte parisi? mire diskotekat andej? Po un mister nccc....u mundua te shfaqesohej dinho.

Mos mi shit mua ato mo budalla se ke fotografine ne faqet e para te te gjitha gazetave.

Ronaldinho vendosi te behej i sinqerte pastaj.Mister me thene te drejten mu nxi jeta,ne loje nuk me fusni,ne diskotekat e milanos nuk me lini te hy sepse keni porositur rojet qe te mos me lene te hyj brenda,ca te beja un....thashe po ja fus per paris se ndoshta nuk me njeh njeri.Por ce do...

Po ca thua mo trpap ti njihesh si paraja e kuqe kudo pasi ke filluar te behesh me i famshem si kercimtar se si futbollist-i tha galiani.

Pasi mbylli biseden me Ronaldinhon vendosi te merrte Braidan qe e kishte nisur urgjent ne brazil per te blere ndonje futbollist te lire me leverdi.

Ckemi Braida ! Si shkon "gjuetia" ne Brazil ke gjetur gje te hajerit-i tha-Galiani.

Po c'te te them per nivelin qe kerkojme ne ketu ka plot,por puna eshte se na ka dale nami i keq si skuader e dobet dhe s'degjon te vij njeri.Sidomos qe kur kane pare golin me thember qe na beri Zyrihu u eshte felliqur fare...nuk vijme thone-S'duam te turperohemi.-vazhdonte braida ndersa galiani e degjonte me vemendje.

 

Po ndonje gje tjeter c'na thua,cke menduar te besh ?-i tha galiani.

Po ja them te shkoj te takoj Adrianon te flamengo se ai ndoshta vjen sepse e ka qef Milanon nga diskotekat e bukura qe ka dhe ndoshta i mbushet mendja qe te vije.

A ti qenke trap fare-ja priti Galiani-Pak pijanece dhe te mbaruar kemi ne skuader dashke te na shtosh dhe adrianon.Se ke degjuar qe ai rri tape 24 ore.Ik ik lere fare.-i tha galiani.

Po pse mo burre mbase e biem ne forme me kete milan labin qe kemi-u shpreh Braida.

Milan leshi-ja priti galiani-me kete shprese morem edhe Redondon se mos behej lojtare po he...harxhuam kot,pastaj morem,vieri,ronaldon,ronaldinhon se fundi por asnjeri su be me njeri.

Na ngelen ne dore te gjith budalla-ju ngerdhesh galiani-duke ja mbyllur telefonin dhe filloj te behej gati per te dale qe te filloje diten qe si zakonisht eshte plot me probleme dhe te papritura.

dinho.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani diskuton formacionin me lojtaret.

 

Me perfundimin e ndeshjeve te kombetareve ne shtepine e mialnit kane filluar te mendojne per ndeshjet e kampionatit.

Duke qene se jane lojtare te shquar dhe pothuajse asnjeri nuk eshte grumbulluar nga kombetaret respektive,kishin kohe te mjaftueshme qe te diskutonin per krizen e thedhe ne te cilen ndollen.

Galiani i mori te gjith me rradhe ne telefon dhe duke i lajmeruar per nje mbledhje urgjente ne milanelo.

Hajde tani,lini ato buzuqe dhe diskoteka se kemi pune-do ndertojme formacionin ,do bejme skema te reja loje etj-u thoshte.

I fundit qe mberriti ishte Ronaldinho, pasi i kishte vajtur deri ne Rio de Zhaniero per ca festa birre.

He mo figura ? u tha-galiani.A mi qate ato diskoteka andej ju drejtua:Ronaldinhos,inzagit,huntelarit,seedorfit,ambrozinit,odddos,nestes,favalit,storarit dhe abates te gjith titullare te milanit ,asnje i therritur nga kombetaret e tyre.

Mire shume,mister-ju pergjigjen te gjith nje zeri...

Meqe kohen e kemi te bollshme ju kam therritur per te diskutuar per skemat e mundeshme qe mund te perdorim pasi kjo qe kemi nuk po ecen ,sic e shihni gati po biem nga kategoria.

Po mister,po trajneri (leonardo) ku eshte ? Pyeten lojtaret....

Lereni more ate b... se ai s'merr vesh nga kjo pune se shikoni se ku kemi perfunduar me te.

Edhe me finte po na i bejne golat.

Po he tani kush ka ndonje mendim-pyeti galiani ?

Un-tha Ronaldinho them te perdorim s'kemen e bredhit ate qe perdorte dhe anceloti.

Mos te degjoj njeri te ma permendi me ancelotin.ok !

Se degjuat se cfare kishte thene keto dit ne londer, se kur kam qene i ri kam qene tifoz me Interin, vec parate e berluskonit ma mushen mendjen se milani eshte ekip me i mire.

Po kete e dime edhe ne se interi eshte me i mire po ca tu bejme parave....peshperiti dikush nga fundi.

Nejse ndonje ide per formacionin-nderhyri galiani ne menyre qe gjendja te mos dilte nga kontrodhi.

Ne ate moment te gjith filluan ti benin dhogarite per veti dhe filluan te propozonin skema te cilat u pershtateshin dhe me te cilat mund te luanin.

Si perfundim galianit ju propozun 28 skema saqe nuk po merrte vesh asgje dhe po i dukej vetja injorant nga futbolli.

Nderkohe berluskoni ishte vene ne dijeni te kesaj mbledhje dhe natyres se saj, ndaj vendosi te bente nje nderhyrje online.

Do luani me skemen 4-4-2 u tha-dhe mos e zgjatni me...u bete ju...dhe e mbylli pa thene fjale tjeter.

Aty shumices se lojtareve qe su kishte dale skema e tyre e preferuar leshuan neper dhembe nganje v'f...c....

Keshtu pra- u tha galiani-ska klub me demokratik se ne, ja: ju marrim mendimet lojtareve,trajnerin se pyesim fare dhe ne fund formacionin e ben presidenti.Ka keshtu si ne ska kund ne bote.

Ikni tani stervituni se do i them un leonardos per skemen qe do perdori me ju.Se ai eshte budalla fare s'merr vesh hic.

ciao-ciaooooooooooo dhe u shperndane me te merzitur se c'ishin mbledhur.

galiani_vs_rigno.jpg

galliani_cazzaro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani "qeras" Ronaldinhon me cmimin e karrieres.

 

Duke shfrytezuar ditet pushim qe i jepnin ndeshjet e kombetareve galiani vazhdonte te vriste mendjen se cfare mund te bente ndonje gje te mire per milanin.

Ndersa po rrinte ne zyre i shkoj mendja te hapte kalendarin e ndarjeve se cmimeve dhe trofeve personal.

Topin e arte-s'behet llaf ta fitoje njeri nga ne,kepucen e arte jo se jo se sulmuesit tane nuk shenojne as ne stervitje e jo me ne ndeshje zyrtare-reflektonte me vete...

Ndersa shfletonte kalendarin i zuri syri daten 12 tetor dite ne te cilen ndaheshin cmimet e karrieres.

Qenka perfekte per kete bishtalecin tone-tha me vete-sepse ky cmim nuk jepej per rendimentin qe jepte lojtari gjate periulles aktuale por jepej per te kalueren ne karriere.

Ky Ronaldinho ka bere namin nja dy vjet me barcelonen-duhet te jete pretendent.

Hapi internetin per te pare renditjen e momenteve te fundit,kur c'te shihte Ronaldinho renditej nga fundi.

Nuk vonoi dhe mori mikun e tij te vjeter ne telefon,Moxhin.

Mirmengjes-luciano,ckemi,te mora sepse ti e di sa here kam ndonje hadh per te bere ndonje pune nen dore ty te marr.

Po adriano-flisni,ne jemi shoke,kemi bere sa pune bashke edhe pazaret ne kurriz te interit dikur bashke i benim.Nje vit fitonim ne nje vit.

E luciano mos mi kujto ato kohe ishin kohe te bukura,po nejse puna eshte ketu.Desha te gjesh ndonje mik ne Uefa qe ti japnim cmimin e karrieres keti ronaldinjos.

Po kam shume atje-i tha moxhi-kam shitur e blere sa ndeshje me ta.Mos ki merak miku im ta mbaroj un kete pune-dhe e mbyllen bisen.

Te nesermen ne faqen zyrtare te uefa-s u dha lajmi se ronaldinjo kishte fituar cmimin e karrieres duke lene prapa edhe RAUL GONZALESIN e Realit.Te gjithe ngelen me goje hapur.

Ronaldinho as qe ishte ne dijeni per nje gje te tille.Ndollej ne brazil per festa birrash dhe as qe po i ndiqte zhvillimet ne europe.

Pas konfirmimit,Galiani e mori ne telefon.

He mo figure,ku behesh ti ?-e pyeti galiani.

Hic miste ketej nga brazili se atje ne europe me nxin jeten paparacet,ketu jemi te gjith njesoj e s'me njeh njeri.

Mire,mire po kam nje lajm per ty.

Aty ronaldinjos i iky zeri se mendoj se mos po i komunikonte ndonje mase disiplinore.-

Shiko figure ke fituar cmimin e karrieres.

C'eshte kjo pyeti dinho ?

Kjo u jepet ish-futbollisteve te mire qe kan bere karriere.

E mo se tallesh-i tha dinjo-un as qe po luaj fare,cne ?

Ta kane dhene per periullen qe ke qene te barcelon mo k.... se ketu tek milani nje lesh po ben.

Nejse behu gati te vish se kemi dhe nje mbledhje ne klub,dhe degjo ketu vishu bukur dhe mos harro te falenderosh milanin per kete cmimi se jemi konsumuar me sa e sa miq per te dhene kete cmim.

Faleminderit mister-i tha dhe e mbyllen telefonaten me galianin,sigurisht i cuditur per surprizen qe i beri galiani.

dinjo.jpg

moxhi_galiani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

REALI I SHLYEN BORXHIN MILANIT PER KAKA-N

 

Sic dihet deri perpara sfides me Realin milani po kalonte nje periulle krize.

Galiani kishte kohe qe e vriste mendjes se si ti rikthente nderin skuadre se milani dhe trajnerit leonardo.

Nje dite ndersa rrinte ne zyre hapi kalendarin dhe pa ndeshje ne vjim.Sa i zuri syri ndeshjen Real madrid-Milan i vajti mendja diku....

Po keta b...q.... e realit spo mi kthejne keto parate qe na moren KAKA-n.Sikur tu kerkoj ndonje nder ketyre me kete rast....reflektoi me vete...Svonoi shume dhe mori Perezin ne telefon.

Galiani-C'kemi figure,c'thote puna andej ?

Florentino-Mire fare..po kenaqem.Ja po rri me kete mikun tend nga shqiperia,Rezart taci..qenka figure fare.E di c'po me thote hap gojen sa para do vec me jep realin nje xhiro ne tirane.A thua se e kam realin motorciklete ta shalojne cunat e lagjes.

Galiani-Mire ben,baje afer se ka para mjaf,sa here ngelemi keq i bejme nje zile dhe na i sjedh pernjeheresh parate.

Meqe ra puna e parave-i tha galiani- ato parate per kaka-n akoma nuk i ke shlyer te gjitha.

Florentino-Po ja ca te them mo burre,edhe ato borxhe qe mora po me ikin me kete ronaldon se ngela duke e derguar neper spitale se me i eshte qepur keq nje shtrige dhe s'ma le rehat,O se le te luaj ate o vdes thote.

Galiani-O figure ato,s'me hyne ne pune mua,dua parate ose do bej namin,do i them platinis pastaj......

Florentino-Po c'te them mo burre un,cte jap un.....

Aty galianit i erdhi momenti i duhur per te vene ne jete planin e tij.....

Shiko kam nje ide i tha galiani.

Po he figure-i tha Perezi

Tani ju e dini se milan eshte ne krize rezultatesh e spo dime si te dalim dhe ju po perjetoni nje krize te vogel.

Meqe keto dite do te luajme bashke sikur te na e lini ndeshjen sdo ishte keq pasi ju rrahi sevilja tu rrahim edhe ne dhe kaq.........

Dakort figure- i tha perezi-na hiqni nja 5-6 milion euro nga blerja e kaka-s dhe dakort jam.

Mos e rruaj fare-i tha galiani,do ti them tacit ti japi ne dore tani ??? Un aq para me nje xhiro ne tirane i nxierr.

E di mo e di se keshtu po thoshte dhe ky dua te ju marr ju dhe milanin per nje xhiro ne tirane-vazhdonte perez-ok i thashe ne para duam.

Me kaq galiani e mbylli biseden me florentinon dhe shkoi menjehere ti jepte lajmin skuadres.

Kur shkoi ne milanelo i pa te gjith duke bere dhogari dhe skema se si te humbisnin me rezultat minimal.

Mos u stresoni figura,do te fitoni ne madrit-u tha galiani-kam folur me prezin dhe gjygjtarin e ndeshjes-

Luani si te doni tallni-b.... dhe faula ne zone beni sa te doni sju jep njeri 11-m kundra.

Ne ate cast ne milanelo shpertheu gezimi dhe hareja-Hajde cuna ikni te festoni fitoren qe tani perpara se un po shkoj te ve nje skedine per milanin qe te nxierrim keto rrogat e muajt.

CIAO=CIAO-u shpernda skuadra kuqezi duke marre dhuraten e rradhes nga galiani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI KUJTON 30 VJETORIN E DASHURISE ME BERLUSKONIN.

 

31 tetori per Galianin ishte nje dite e shenuar jo vtem per naten e halleunit por mbi te gjitha sepse si sot 30 vjet me pare kishte njohur dashurine e tij te perjetshme,Berluskonin,

Kishte dit qe mezi po e priste kete date,ndaj ne mengjes sa u ngrit mori telefonin ne dore dhe i telefonoi z.president-sic i therret edhe sot.

Galiani-Mirmengjes zoti president ! E di se cfare simbolizon kjo date per ne te dy ?!

Berluskoni- C'te te them,ku di un sa gjera kemi bere bashke,s'mbahen mend me thene te drejten.

Galiani-Si ore se mbake mend si sot 30 vjet me pare jemi njohur bashke.Ne ate kohe punoja tek Fc Monza si pergjegjes pastimi dhe mirembajtje ne klubi.

U njohem ne nje stacion treni,un ikja ne pune me tren ne ate kohe se as fiat uno s'kisha.

Ti po beje xhiro nga stacioni i trenit, sic duket po gjuaje ndonjeren.....he te kujtohet

Berluskoni- aaa po po, e mbaj mend- i tha galiani kishe veshur nje kostum sportiv te kuq dhe floket i mbaje te mbeshtjell rreth kokes sepse te kishin rene e s'kishe qefe te dukeshe tullac.

E sa kohe kane kaluar qe atehere cfare s'kemi bere,qe ate dite nuk u ndame me.

Te kujtohet kur bleme milanin ?- i tha berluskoni.

Po ore si nuk me kujtohet- tha Galiani-ishim ne avion,un isha i papune por vazhdimisht te flisja per futbollin dhe milanin.Aty vendose sic duket dhe me the:Do te te blej nje klub futbolli ta bej dhurate per dy-vjetorin e njohjes.

Ashtu bere,ne fillim doje te blije interin se ti interist ishe atehere,po te thoja o milanin o ska....

Ashtu beme bleme milanin 3 milion lireta se aq bente,direkt me dorzove celesat nisa punen direkt si administrator yt i deleguar.

Ne fillim nuk isha mire-Nuk merrja shume vesh,te kujtohet besoj humbisnim shume.Per te shpetuar milanin nga ai kolaps ku po e fusja vendosa te ble ca ndeshje qe te mos binim nga kategoria.Bleme shume nese te kujtohet njeren ja bleme dhe interit biles-

Por ce do keta hetuesit na vune re dhe na leshuan ne seria B tamam si juven ne 2006 dhe per te njejtat arsye.

Dmth-Paske qene si moxhi ne ate kohe i tha-Berluskoni-

Eee po aty e njoha Moxhin un-I thash qe ateher merr ti juven-un milanin dhe i q...ropt keti interit te trapatonit qe po arrin rekorde-dhe ashtu u be me vone.

I madh ke qene galiano- me thene te drejten njeri si ka qendruar me gjate me mua se ti ska.

Edhe nenat e femive te mi si kam mbajtur dhe duruar sa ty-

Tama ashtu eshte- i tha galiani-dhe un jam divorcu nja dy here se behej xheloze gruaja se flinim shpesh bashke atehere-

Nejse te shkuara te harruara- i tha berluskoni, na organizo ndonje feste sonte me femra se eshte dhe kjo nata e vampirave-Po mo ne vend i tha galiani-Ja sa te marr ne telefon kete ronaldinjon qe ti them te vishet si vantazem dhe ta argetoje ca se ky lojtare s'eshte me-.

Ok-i tha berluskoni ne ndaj e kemi marre.

Shihemi ne feste atehere,kam surpriza per ty-i tha galiani.

Te dua-Te dua dhe 30 vjete te tjera bashke- ishin fjalet e fundit qe i thane njeri-tjetrit perpara se te mbyllinin biseden.

berlusc.jpg

berlusconi_milanello1.jpg

galliani_346x212.jpg

gallianiiiiiii.jpg

prime_minister_silvio_berlusconi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani i shqetesuar per tacin.

 

Per Galianin nuk eshte e thene qe te mbarojne nje here hadhet dhe telashet.

Tani qe milani po ecen mire ne kampionat perpara i ka dale ceshtja e Rezartit i cili eshte arrestuar ne shqiperi per nje sherr ne lokal.

C'do dite shikonte lajmet tek Tg 5 por asnje lajm i mire per tacin.

Nje dite nuk ju durua dhe vendosi te marre vete berishen ne telefon.

Galiani-Pershendetje sig Berisha Galiani jam,shoku berluskonit.

Berisha-Po gani c'kemi si e kam berlusken,mos e rruj un e ti karriget si leshojme-thuaj-te lehin sa te doje opozita.

Galliani-Mire eshte,ai s'cane trapin per europianet e jo me per ata te te italis,por degjo si e kemi hallin.

Berisha:He gani me thuaj...

Galiani:Presidenti (ref.Berlus) eshte shume i shqetesuar per ate mikun tone ne shqiperi,per ate rezart Tacin.

Berisha:po pse mo gani c'lidhje ka ai me ju.

Galiani-Po c'te them ne kemi nje kontrate me te qe thote,sa here qe milani rrezikon te ngelet pa trofe taci merr persiper te organizoi nje trofe ne tirane qe ne te mos ngelim pa gje.

Edhe vjet organizoi dy here brenda vitit trofeun "taci oil" vetem per ne.

Nuk e fituam dot heren e pare se na mundi Tirana,na tha mos e rruani trapin per tre muaj ua organizoj prap,biles na tha dhe rezultatin caktojeni vete.

Un i thash beje me penallti se del me bukur dhe nuk bie ne sy-dhe ne fakt ashtu u be.

Ne tani kemi hadhin se po ngeli ky ne burg,ne rrezikojme te mos fitojme asnje trofe-kupton,i tha galiani.

Berisha:Gani,nuk ka problem fare ua leshoj un sa ti marr ca para se eshte fryr shume.Desh ju bleu edhe ju megjith brek.

Pasi mori garanci nga berisha per lirimin e tacit u qetesua disi dhe shkoi tek skuadera qe stervitej ne milanelo.

Gjate rruges i hodhi nje sy renditjes dhe pa qe milani ishte afruar interit si kurr me pare ne -7 pike.

Ky eshte momenti te belbezojme fjalen titull mendoj me vete.

Sa shkoi ne milanelo u tregoi lojtareve per biseden me berishen.Lojtaret u gezuan pa mase...dhe kete vit e paskemi te siguruar-i thonin njeri tjetrit.

Degjoni ketu-u tha galiani.Do tu them nje gjegjez.Kush e gjen shkon ne haremin me femra te presidentit.

Te gjith i hapen veshet dhe po prisnin me kureshti te gjenin gjegjezen e galianit.

Galiani ju tregoi....

Cfare fiton skuadera nese perfundon e para ne renditje ne fund te sezonit ?. Si i thone asaj fjale ?

Te gjith heshten, asnjerit nuk i vinte ne mendje fjala "skudeto" pasi te gjith kishin kohe qe s'kishin fituar nje kampionat.

Mbasi e vrane mendjen nje fare kohe.U ngrit nje fare Oneyvju dhe tha: Quhet trofeu "taci oil"

Po jo mor k.... i tha galiani ate e kemi ne rast emergjencash.

Po qe kur kam ardhur te milani vec per kete trofe flitet- i tha Oneyvjuuuu.

Nejse u tha Galiani,shume keq,fjala quhet :SKUDETO.

OOOOO-klithi,skuadera-kishim kohe qe se kishim degju kete emer..

Nejse punoni sed jemi afer interit 7 pike qe eshte nje rekord per ne kuptoni.

Punoni u tha dhe iku nga majet thembrat.

GALLIANI.jpg

berisha_galliani.jpg

taciiiiiii.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani perpiqet te qetesoje gatuzon

Galianit i kane dale hadhe te reja keto dit ne shtepine kuqezi...

Te gjith ne shtepine kuqezi jane te lumtur vec Gatuso rri menjeane dhe si flet askuj.

Ne fillim te gjith mendonin se mos Rino ishte i merzitur ngaqe nja dy lacian i kishin vjedhur makinen.

Por as kjo nuk ishte e vertet pasi makina u gjet diku ne fushe-kuqe ku po e ngisnin ca barinj.

He mo e gjete makinen- i thoshte Galiani me shaka.

E gjeta e gjeta po un kisha harruar fare se e kam.Ti e di se un sjam pilot por lojtare futbolli,ndaj dua te luaj.

Po ti je i demtuar- i tha Galiani.

Un i demtuar ?! ju kthye Gatuso-un jam shendosh si kokrra e modhes ore,por bej si i demtuar ngaqe e di se leonardo nuk mi hedh syte per te futur ne loje.

S'do felliq veten duke qendruar ne stol un,ska.

Un po qendrova ne pankine i q... ropt futem me zor ne fushe.Nuk e pyes ate flokgjatin qe na keni vene per trainer.

Galiani u mundua ta qetesonte duke i permendur rinovimin e kontrates.....

Do ta rinovojme deri ne 2012- i tha galiani.

Assssss me rruhet fare i thoshte-Gatuzo,un dua te luaj dhe pike.Ndryshe do te bej skandal do futem me zor ne fushe.

Po skema qe perdor leonardo nuk le vend per ty- u justifikua galian.

Po ku merr vesh nga skemat Leonardo,ai eshte k... komplet.Qe kur ka filluar ta bej formacioni berluskoni keto kohet e fundit kemi fituar se ke pare-i tha gatuzo.

Aty Galiani e humbi durimin fare dhe i shpertheu Gatuzos-

Cfare mendon ti se jemi ne..Spital !!! Qe kush ka nevoje vjen sherohet,tall bythen dhe iken.

Keshtu beri edhe Redondo,Vieri,Ronaldo erdhen u kuruan falas dhe u larguan duke tallur bythen.

Ska me keshtu-bertiste galiani-Do te besh ate qe te themi ne ose do te te shesim.

Ate dua dhe un-i tha-Gatuzo,te iki sa me pare nga ju se me keni car trapin Gatuso Gatuso.

Kam nje muaj qe marr ancelotin ne telefon duke i kerkuar te me gjej nje vend atje ne Angli por spo ben gje.

Te kane frike trajneret-me thote.

Qe kur te shihnin duke me kapur mua per koket kur fitonim ndonje ndeshje,te kan marr shume frike.

Mire-mire i tha galiani-po do marrim masa do te izolojme ne kafaz pasi me kete egersim qe ke marre ti perben rrezik per shoqerine.

Keshtu u ndane te dy duke pare njeri-tjetrin ne sy me nje shikim cinik qe linte shume dyshime pas............

gatuso_galiani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galiani plan per te eleminuar interin nga kupa e italise.

 

Galiani ka kohe qe po vret mendjen per ti dhene Milanit nje treofe.

Edhe shpresa e fundit qe kishte per te fituar trofeun "Taci Oil" per te shpetuar sezonin i doli huq pasi florentino Perez i Realit doli me i shkathet dhe ja pronotoje Tacin.

Dreq o pune-mermeriste nje dite me vete s'te lene njerzit ne punen tende rehat.

C'ju desh dhe keti florentinos te me merrte Tacin.

I kisha dhene un dhjet fish vec te mos me kishte marre ate trofe qe tifozet e milanit e kane aq per zemer.

Aq per zemer e kane sa qe nuk e fituan dot ne shtator erdhen direkt ne janar serish per taf fituar se s'ben.

Kjo kaloi i thoshte Braidas po si te bejme te fitojme nje trofe ketu ne Itali se lame name.

Pasi i hodhi nje sy kalendarit i erdhi ne mendje direkt nje ide.

Shiko c'do bejme-i tha Braidas-

Do te fitojme kupen e Italis i tha-Galiani

Po si-pyeti,Braida i cuditur,se aty merr pjese dhe Interi dhe se fitojme dot.

Do ti eleminoj perpara.

Ja c'do te bej i tha Galiani.

Te merkuren Luajme ne per kampionat,te ejten, nje dite pas do tu them drejtuesve te federates ti fusin ndeshjen e kupes se Italis Inter - Juventus.

Fusha do jete e prishur,ata s'lozin dot dhe i rreh Juventusi.

Pastaj ne Juven e mundim kollaj.

Braida nuk po u besonte vesheve nga ato qe po i thoshte Galiani.

I prapet je- i tha Braida.Po ku i ke mesuar gjith keto ??? xhanem....

Po ku tjeter vec se me moxhin.Kur ishte Moxhi dr. te juventusi dhe un zv.president i liges mblidheshim gjithmone pasditeve ne zyrat e Liges dhe thurnim plane se si ta nxirrnim Moratin me gisht ne goje.

Mire mire- i tha Braida po nuk eshte kollaj kjo puna e ndryshimit te kalendarit se mund te ankohen ata te Interit dhe te kerkojne short e na bie ne te luajme nje dite pas tyre.

Budalla je ti- i tha Galiani-te kerkojne sa te duan, shortin shoket e mi do ta bejne.

Ta hedhin 500 here po deshen, atyre do tu bjeri te luajne pas nesh.

E hedh shurren kot Murinho dhe Paolilo, u kam thene po u kthye Moxhi dhe nje here te shkretet ju pastaj,vetem ne dhe Juventusi do ti marrim te gjith titujt, i japim dhe nganje Lacios sa per te mos rene ne sy.

ancelotti_galliani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI I INATOSUR ME MILANIN PER DESHTIMIN E PLANIT ME GJYGJTARIN ROKI

 

Galiani e kishte ndare mendjen dhe ishte krekosur ne shkallet e San Siros per nje fitore te bujshme ndaj Interit.

Do ta shikoje ata legenat e Interit se kush jemi ne….u krekosej njerezve ne rruge.

Jo nuk ua fal un atyre te na mundin 0-4 dhe te mos u hakmerremi- i tha Moxhit me te cilin nuk ngurroi te thurte edhe planin per fitim e ndeshjes i cili rezultoi i deshtuar sic e pame te gjith.

Vetem Berlusconi nuk i besoi planit te galianit-Un per vete tha Berluskoni, nuk vi ne stadium.Po pse ??? pyeti Galiani i cuditur Ne kemi bere goxha plan,me kete skenar s’me shpetojne dot ata legena.

Jo dy lojtar ti nxirrni Interit jashte,por edhe me 5 mungut na mundin.-tha Berluskoni.

Jo nuk vi-tha berluskoni dhe pike.

Ashtu u be,ndeshja filloi dhe mbaroi dhe Berluskoni nuk u duk gjekundi.

Me te mbaruar ndeshja Galiani urdheroi ti mbyllte lojtaret e Milanit ne dhomat e shveshjes deri ne mengjes sa te sqarohej deshtimi i planit.

I pranishem ishte dhe gjygjtari i takimit Roki, i cili po priste qe Galiani ti jepte parat.

Si nuk ju vjen turp t’ju mundin me 9 lojtar uleriste Galiani….

Edhe un qe mezi ngrej breket po te kisha qene ne fushe do te kisha shenuar- ingerdheshej Ronaldinhos…

Po s’na linte Cezari bre byrazer-ankohej Borielo.

Ne mes te rromujes e mori fjalen dhe Gjygjtari Roki i cili po ferkonte duart.

Un per vete e bera t’imen- u tha Roci.

Nxierrjen e Shnaiderit me te kuq dhe nje penallti ne favor tuaj i kishim bere ne plan kur beme planin me Galianin…

Por kartoni per Lucion ishte ekstra ndaj me detyrohesh me shume-I tha Galianit arbitri.

Me tej Rocci vazhdoj-C’fare nuk bera qe jut e fitonit se me kishte dale dhe nje si nam i keq se i sjedh fat Interit.

Un i thoja Favalit-Bjeru kembeve q..ropt se nuk te jep njeri karton te kuq,mezi i nxora nje te verdhe sa per te mos rene shume ne sy.

Edhe Shnaiderin perpara se ta nxirrja jashte e pengova dy tre here,gjasme pa dashje se ai desh ua futi qe ne fillim-e pate besoj-

Aty i thash vetit “nuk ua le me kete b…q….ne loje un” dhe fap i nxora te kuqen vec se me pa shtrember.

Lucios desha ti jap te verdhe por me ishte mesuar dora,sa here benin faul keta te Interit me shkonte dora te kartoni i kuq.

Pastaj c’faj ju kam un qe nga 15 penallti qe keni marr kete sezon 16 i ka humbur Ronaldinho.

Me keto fjale gjygjtari Rocci doli nga dhoma shveshjeve dhe la Galianin qe u hakerrohej lojtareve dhe i kercenonte se do ti shiste per skrap.

galiani.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

GALIANI I BEN BERLUSSKONIT SI MJESHTER MERKATOJE

 

Galianit kohet e fundit kishte pare se i kishte rene nami i madh qe ka pasur per goditjet ne merkato, ndaj kishte dit qe katranoste per te bere nje goditje ne merkato qe ti kthente humorin popullit Milanist.

Filloi te mendonte me Braidan-Te marrim Dzeko-n, i tha Braida-

Nuk kemi para per ate- i tha Galiani e mbajne shtrejt.

Le qe sa merr vesh Interi se fillojme ne te kerkojme nje lojtare, direkt e kerkojne ata vetem per ti rritur cmimin lojtarit ne merkato e per te na prishur pune ne.Jane te keqi ai Oriali me Branken -Vazhdonte Galiani.......

Keshtu qe skemi rruge tjeter vec te marrim noj lojtare tek Interi borxh se ky Morati te fal gjysmen e skuadres zakonisht po ju lute shume.

Ja, nje ja dha M.Sitit, nje Xhenoas,nje do na fali ne se ka kohe pa na fal gje.

Dhe ashtu beri me 31 janare vajti dhe mori Amantino Mancinin teksa stervitej me Interin.

Nderkohe Berluskoni ndollej ne Izrael dhe mendoj tu hidhte nje sy lajmeve ne tv.

Kur c'te shihte,ne lajme shkruhej.Milani merr Mancinin.

E paska shkarku Leonardon ky k....(galiani) dhe paska marre Mancinin trainer- i tha Berluskoni kryeministrit Turk Erdoan qe e kishte aty afer.....

Jo jo i tha Erdoani-Nu ka marre Mancinin ate trainerin, por ka marre ate Mancinin qe eshte lojtare.

Aty i kercyen nervat me keq Berluskonit dhe vendosi te merrte Galianin menjehere ne telefon.

Berluskoni-He mo figure c'kemi,c'thone punet,do fitoni ndonje ndeshje se late name.

Galiani- Ja mister kemi bere dicka ne merkato,kemi marr nje fenomen qe c'te te them...kemi marre A.Mancinin e Interit

Berluskoni-Po c'fenomen me thua mo loqe ai ka 2 vjet qe s'prek fushe futbolli me kembe,dhe te Interi nuk e fusnin as ne stervitje se e linin t'u mblidhte topat mbas porte.

Galiani-Shiko se me Interin na ecen mire e mbane mend Sedorfin dhe Pirlon qe ua morem.

Berluskoni-E di mo e di u morem edhe Vierin dhe Ronaldon po as 6 muaj si mbajtem se nuk qendronin dot ne kembe.

Pastaj c'Sedorf me thua o derzi,ate e hoqi Kuperi se i kapi Gruan Ronaldos.....

Nuk keni faj ju- i tha Berluskoni- po un qe ju jap parate e ju tallni bythen, me thoni bem merkato, e pastaj qani kur humbni ndeshjet.

Un mire se qaj por paguaj edhe parate-harram i paci.

Aty Galianit i iku zari fare......

Mire mire se do flasim i tha Galiani dhe e mbyllen biseden......

Mancini_Galliani_acmilancom.jpg

galliani__berlusconi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...