Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Armend Qushku

Lapsus : "Aleanca e Ndryshimit" fiton 72 mandate

Recommended Posts

Tu u sjell verdalle neper adresa interneti ve re nje artikull te gazeta "RilindjaDemokratike":

 

Citoj:

Koalicioni "Aleanca e Ndryshimit" ka arritur të sigurojë 72 mandate në zgjedhjet e 28 qershorit

 

ja te shohim pak mandatet :

 

Lista e deputetëve sipas rezultateve paraprake

[b]Qarku Tiranë[/b]

PD 16 deputetë

PR 1 deputet

LSI 1 deputet

PS 15 deputetë

 

Wow sipas gazetes ne Tirane na qenkan 33 deputete!? he he he

 

ndersa per Fierin :

 

Qarku Fier

PD 6 deputetë


PDI 1 deputet (i diskutueshëm)

LSI 1 deputet
[color="#FF0000"]
Dritan Prifti[/color]

PS 8 deputetë

 

Sikur u mbydhen numerimet dhe raporti ishte 9PS 6PD 1 LSI (Prifti :sarcastic_hand: )

 

Sido qe te vejne punet qeveria qe do ngrihet do te jete ne peshore dhe ne nje pression te vazhdueshem nga keto

qe po i shesin mandatin. Ka dy variante :

 

1: LSi bashkohet me te djathten dhe humbet te gjithe elektoratin e majte por ama do ishte nje shumice e konsiderueshme prej 74 man.

2: LSI nuk bashkohet , krijohet qeveria me voten e Priftit , por mjafton nje mandat mosbesimi per te thirrur zgjedhje te parakohshme, gje qe do te destabolizojne jeten politike ,sociale dhe ekonomike ne vend. Mund te mesojme mjaft rreth qeverise se fundit Prodi , ku ai mbante ne jete dhe kujdesej per senatoret e perjetshem ne menyre qe te kishte shumicen me te pakten +1 mandat. Sigurish qe nuk mund te flas

se ne çmenyre jane shitur keta politikane qe marrin votat e elektoratit te tyre per t'ia dhene nje krahu te kundert politik. Sidoqofte jam i sigurte qe te tilla vendime vijne si pasoje e interesave te forta ekonomike te cilat bejne qe njerezit te lajthisin.

 

Me humbjen dhe largimin e mundshem te Edi Rames nga PS dhe nje rikthim i Nanos ne krye te PS do t'ì siguronte te djathtes nje

numer perkrahesish edhe nga vete e majta ne te ardhmen.

Perfundimi : Ta shpifin nje pjese e Politikaneve Shqiptar

 

-te pabese

-te korruptuar e te lidhur me krimin

-pa vlera

-pa capacitet intelektual (mjafton te shofim mandatet e zonave te veriut)

etj...etj...etj..

 

:o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sikur u mbydhen numerimet dhe raporti ishte 9PS 6PD 1 LSI (Prifti )

 

Sido qe te vejne punet qeveria qe do ngrihet do te jete ne peshore dhe ne nje pression te vazhdueshem nga keto

qe po i shesin mandatin. Ka dy variante :

 

1: LSi bashkohet me te djathten dhe humbet te gjithe elektoratin e majte por ama do ishte nje shumice e konsiderueshme prej 74 man.

2: LSI nuk bashkohet , krijohet qeveria me voten e Priftit , por mjafton nje mandat mosbesimi per te thirrur zgjedhje te parakohshme, gje qe do te destabolizojne jeten politike ,sociale dhe ekonomike ne vend. Mund te mesojme mjaft rreth qeverise se fundit Prodi , ku ai mbante ne jete dhe kujdesej per senatoret e perjetshem ne menyre qe te kishte shumicen me te pakten +1 mandat. Sigurish qe nuk mund te flas

se ne çmenyre jane shitur keta politikane qe marrin votat e elektoratit te tyre per t'ia dhene nje krahu te kundert politik. Sidoqofte jam i sigurte qe te tilla vendime vijne si pasoje e interesave te forta ekonomike te cilat bejne qe njerezit te lajthisin.

 

Me humbjen dhe largimin e mundshem te Edi Rames nga PS dhe nje rikthim i Nanos ne krye te PS do t'ì siguronte te djathtes nje

numer perkrahesish edhe nga vete e majta ne te ardhmen.

Perfundimi : Ta shpifin nje pjese e Politikaneve Shqiptar

 

-te pabese

-te korruptuar e te lidhur me krimin

-pa vlera

-pa capacitet intelektual (mjafton te shofim mandatet e zonave te veriut)

etj...etj...etj..

 

 

 

E kuptoj hillerimin tend per humbjen e Edvinit & co.Por ky eshte fati i nje njeriu pa moral politik dhe njerzore.

Tani po e braktisin te gjith.Pervec Nanos e metes qe e kane braktis me kohe tani eshte edhe rradha e Gjinushit me Milon.

Ramen tani as ne PS nuk e duan me.Ahhhh se harrova i ka ngel vec ai 99-shi i (Gay 99). :tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites
E kuptoj hillerimin tend per humbjen e Edvinit & co.Por ky eshte fati i nje njeriu pa moral politik dhe njerzore.

Tani po e braktisin te gjith.Pervec Nanos e metes qe e kane braktis me kohe tani eshte edhe rradha e Gjinushit me Milon.

Ramen tani as ne PS nuk e duan me.Ahhhh se harrova i ka ngel vec ai 99-shi i (Gay 99). :tongue:

 

 

LOL :D Nuk jam anëtar i asnjë grupimi politik dhe s'eshte se skam patur oferta, dhe me t'thane te drejtën nga G99 e LSI këtu ne Milano

ka me shume lëvizje. Por asnjë nga partitë politike ne Shqipëri nuk ofron atë qe mund te me terheqe mua. Sidoqoftë fakti se humbet Rama do te sjelle ne krye te PS Nanon apo Meten nuk mund ta shikosh si nje hap perpara,,,,, pastaj Gjinushi dhe Milo i te njejtit brum jane .... ske ku i çon.....Nejse pse se kthejme ne monarki tani qe jemi. Te na rroje Sala edhe ta shpallim mbret, deshem s'deshem edhe per 15 vjet do jete ai ne krye te PD dhe me siguri edhe per ca vite do kete edhe pushtetin. Por problemi Anton qendron te fakti se gjithe propaganda qe bejne partite politike ne thithjen e te rinjve ne politike po rezultojne te deshtuara. Ja do kthehet Nano, dhe do kemi perseri duetin e famshem te ketyre 20 viteve te fundit. S'thote kot Jozefina : "Kta e dun plumb ballit!" . Eshte puna se duhet ta kuptojne edhe vete politikanet e brezit te vjeter se kane dhene ate kontribut qe vete historia do t'a vleresoje ne te ardhmen, por nuk mund te mbajne peng nje popull te tere per shkak te ambicjeve te tyre si pashallinje te shekullit te 21-te . Sala,Tosi ejt... jane pjese e politikes se vjeter qe rrenjet i ka ne ate te partise se punes . Ne daç pranojeni ne daç jo ,,,, Jo per te mbrojtur Edvinin jo,,, por ai nuk ka qene pjese e politikes shqiptare gjate viteve te fillimtranzicionit. Keshtu qe nuk mund ta akuzoje njeri ate per lidhje me krimin apo gjera te ndryshme qe akuzohet.... Po ta vleresosh si politikan , ai ka ndertuar nje rruge te tijen politike shume te nderlikuar ,por ama ka dale si fitimtar dhe nuk mund t'ia mohoje asnjeri arritjet. ^_^ s'ti kam ba ala urimet per PD :D po te presim qe te krijohet qeveria >__

Share this post


Link to post
Share on other sites

Armentino ! Jam dakort,gati plotesisht dakor me diskutimin tend te mesiperm.Por normal nuk mund te pranoj kur thua se edi rama nuk eshte i lidhur me krimin e qe Edvini i perket frymes se re te politikaneve.Nese te duket pak lidhja me delijorgjin e Alban Eftimin atehere eshte gje tjeter.E dyta edi rama vertet duket liberal kur kercen perpjete neper koncerte e mitingje POR mos harro se PS-n e ka kthyer ne bunker te mbyllur dhe gjate kesaj kohe qe ka qene ne krye te partis ka ndermarre nje fushate te eger spastrimesh ndaj figurave te PS-s.Edi mendoj se mund te fitonte i vetem pa Meten e Ramen por u gabua rende.Te siguroj ty e c'do kend tjeter se fitorja jone do kishte qene me thedhe nqs do kishim pas kod tjeter elektoral.

Jam dakort me ty se ne politike duhet te futen figura reja POR ne asnje menyre nuk mund te futen direkt duke shmangur pernjeheresh figurat e vjetra qe sa kane moshen te rinjt qe duan tu zene vendin ata kane jete ne politike.

Sa per urimin mund ta besh qe tani se qeverine e ardheshme nuk mund ta ndertoje kush pervec "aleances se ndryshimit",dhe te jesh i sigurte se shqiptaret kane bere zgjedhjen e duhur per kater vitet e ardheshme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...