Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Ujku, dhia dhe lakra

Recommended Posts

Kjo eshte nje gjegjeze e vjeter por besoj se vlen akoma.

Kemi 1 ujk, 1 dhi dhe 1 laker; duam ti kalojme pertej lumit por kujdes, sepse ujku han dhine, dhia han lakren ndaj nuk duhet ti leme vetem pertej lumit. Varka mban vetem vozitesin dhe 1 nga objektet qe duan ti kalojme pertej.

Cila eshte zgjidhja qe ti kalojme pertej??

Share this post


Link to post
Share on other sites

merr dhine e con nga ane tjeter...kthehet merr lakren e co nga ana tjeter le lakren e kthehet mbrapsht me dhine e le aty e merr ujkun qe e co ne anen tjeter dhe e len me lakren pastaj kthehet e merr dhine.... nuk jam shpjegu shume mire po me sa mbaj men kshtu ka qene....hihihihihihi goni naj nje ma te veshtire... :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo. e gjete.

 

Kemi nje ene qe mban 7 Litra dhe ka 6 L uje.

Kemi nje ene tjeter qe mban 5 L bosh.

Kemi dhe nje tjeter qe mban 2 L bosh.

 

Duhet qe me ane e eneve te ndajme nga 3 L dhe 3 L uje tek ena 7 dhe 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mushim plot enen qe mban 5 litra pastaj nga ajo ene mbushim plot enen qe mban 2 litra te cilen e e bashkojme me 1 litershin qe kishte ngel ne enen qe mban 7 litra e behen 3...e keshtu i ndame 3 me 3 hahahahaha

 

 

 

Pa sa e meçme jam...tu shku dam kot....

:dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :tongue: :tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...