Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuPortal

Sondazhi, "69" pozicioni i preferuar

Recommended Posts

a_300.jpgNë një sondazh të kryer nga një revistë goxha e lexuar amerikane, shumica e të anketuarve kanë pohuar se ende u pëlqejne stilet e vjetra ne marredheniet seksuale pavarësisht metodave të reja. Shumica e te pyeturve kanë thënë se stili i tyre i preferuar është “69″ (e keni parasysh vete ju).

 

Edhe pse lodrat e ndryshme dhe seksi nuk janë më tema tabu (fatmiresisht edhe ketu ne Shqiperi), ne sondazh thuhet se rreth 70% e femrave dhe 80 % e meshkujve, preferojnë ‘nxemjen’ me shllak ose cokollate (’lende’ me te cilat lyejme pjese te ndryshme te trupit), ne vend te ‘teknologjise’ seksuale.

 

 

Seksi oral është më i mirë kur përdoren prezervativë me shije të cilët janë gjithnjë e më të kërkuar në krahasim me prezervativët e zakonshëm.

 

Dallimi më i madh ndërmjet meshkujve dhe femrave ka qenë në xhirimin e marrëdhënieve të tyre seksuale. Këto xhirime pa asnjë problem do t’i kishin bërë rreth 60% e meshkujve, ndërsa rreth 70% e femrave janë kundër tyre.

 

Nga të gjithë të anketuarit, 95 % kanë kundërshtuar idenë për nxjerrjen në internet të xhirimeve të tyre, duke respektuar intimitetin personal dhe të partnerit. Ndërsa 75% e tyre kanë thënë se u pëlqen seksi me anë të SMS-ve.

 

 

 

Cfare Sondazhi e????

 

 

 

Lexo me shume artikuj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...