Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

Dy zemra e nje kasolle.

Recommended Posts

Sa mund te jete e vertete shprehja "Dy zemra e nje kasolle" ne ditet e sotme?

Mendoni se dikur eshte qene me e lehte te jetohet pa nje shume te konsiderueshme parashe sesa ne ditet e sotme? Krahasojeni me nje periudhe kohe sipas zgjedhjes tuaj?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une personalisht them qe ne ditet e sotme jetesa eshte shume e veshtire,sigurisht qe bazohem duke pare e duke degjuar.

Ka shume familje qe jane te rrenuar dhe nuk dine si ta kalojne muajin...

Rriten çmimet e ushqimeve,rritet çmimi i benzines dhe i naftes keshtu rritet edhe çmimi i biletes se autobusit dhe i furgonit....""Flas x ne Shqiperi""

Dmth kane ardhur kohe te veshtira dhe duhet te jesh teper i zoti dhe me "emer" per t'ia dale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mepare dashje padashje nuk ka pasur nje shtrese te pasur por nje shtrese te favorizuar qe kane qene ata qe i sherbenin ose benin gjoja se i sherbenin regjimit komunist.

Pra secili shkonte ne pune sepse papunesia ne kohen e regjimit komunist ka qene pothuajse zero.

Sot gjendja ekonomike varet administrimi i saj. Pra sot kemi mundesi te tregojme se sa te zotet jemi te ndertojme nje gjendje ekonomike te mire. Kjo varet nga puna qe bejme ose aktiviteti qe kemi.

Dicka me vjen keq qe ne shqiperi te gjithe shikojne nga emigrantet dhe askush mundohet ta fitoje ate me mundesite e tij. Ne shqiperi sot o shet ose blen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...