Jump to content
Veriu Forum

Anakin

Antare
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

 1. Anakin

  Problemi madh

  Mund te besh exporta edhe i nxjerr te gjitha tabelat njeheresh, pastaj per ti ngarkuar i ngarkon perseri me import... per sa i takon integrimit, si cte them <_< Nuk mund ta bej gjith menjehere sepse backup-i eshte me shum se 20 mb vetem ai i portalit dhe bashke me forumin jane gati 200 mb...
 2. Anakin

  Problemi madh

  Sapo bera upgrade forumi nga phpbb2 ne phpbb3 www.zemershqiptare.com/forum (phpbb2) www.zemershqiptare.com/forumi (phpbb3) Sic e shikon, arrita te transferoj cdo gje nga ai i vjetri ne te riun por tani lindi problemi me lidh forumin e ri ne mkportal! phpbb3 eshte instaluar ne te njejtin server por ne database te ndryshem! Si mund ta zgjidh kete problem? Kam provuar te marr tabelat e mkportalit me i vendos tek db e re por eshte shum e madhe...nese nuk ka ndonje menyre me te thjeshte, do provoj ti marr tabelat 1 nga 1! Do funksjonoje kjo gje? Flm
 3. Fatkeqsisht problemi ndodhet akoma...per kete do pyes tek mkportal.it Po hap nje teme tjeter per nje problem me te madh :dance13fm0uv:
 4. utf8mb64_unicode_ci i kam gjith
 5. Sa here jam ne cpa portal ose kur vendos nje artikull dhe gjera te tilla...kur bej SHPETO! me del ky gabim: Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/domains/zemershqiptare.com/public_html/mkportal/lang/Albanian/lang_global.php:1) in /home/admin/domains/zemershqiptare.com/public_html/mkportal/admin/ad_blocks.php on line 1474 Cfar ka ndodhur? Flm
 6. I bera ne forum dhe ne portal iso-8859-1 Tani problemi ne forum u zhduk por mbetet ne portal!
 7. Po punonte shum mire por bera upgrade te versionit te mkportal nga M1.x -> C1.2.1 dhe tani nuk punon me edhe pse kam modifikuar $langmk['charset'] = "UTF-8";
 8. Un kam te njejtin problem dhe me ndodh gjithandej pervec lajmeve dhe revista! www.zemershqiptare.com cfar mund te bej?
 9. Anakin

  Guzhina

  Me pelqen shum moduli per guzhinen qe keni! Mund te me ndihmoni te instaloj kete modul? :D Apo ka copyright? :P
 10. Nuk e di nese e keni pare por kur futem ne kete portal me firefox, shum gjera nuk punojne mire si psh revista, guzhina etj etj! Mbase eshte vetem problemi im :D
 11. http://www.urashijakut.com/index.php?ind=lajme e provova kete un por me jep error! Ku gaboj?
 12. Anakin

  Login Me Smf

  Edhe pasi modifikova file-in Sources/Subs.php dhe e bera nga CPA portali ne menyre qe te dukej forumi ne portal....forumi sme del ne portal dhe log-in nganjehere nuk punon mire. flm per ndihmen.. ps. http://tiranaweb.miqte.org/ eshte faqa
 13. Acer Aspire 5600AWLMi -procesori: Centrino 1.86 GHz, 2MB L2 Cache -HD: 80 GB -Ram: 512MB -15.4' LCD Mua me mjafton :tongue:
 14. Www.ZemerShqiptare.Com ose Www.UraShijakut.Com Thjesht nje webfaqe tjeter shqiptare ne internet :D
×
×
 • Create New...