Llogaria ime
Veriu Portal
Simtoma e enjtjes

Pershendetje, jam I interesuar ne lidhje me djalin tim, desha t'ju pyes dicka nese eshte e pranueshme Brenda mundesive qe ju keni : Si fillim ka patur nje enjtje ne buzen e siperme pothuajse Brenda 1 jave 3 here,me pas kjo enjtje kaloi rreth syrit ne vetull,mbas 1 dite I ka kaluar enjtja ne krah, d.m.th jane enjtje me nje diameter 6 me 6 cm.ju lutem do ju isha mirnjohes ne nje pergjigje tuajen sa me shpejt te jete e mundur.Ju faleminderit per mirkuptimin.


Përgjigjet (1)

Përgjigjur: Hënë, 25 Nëntor 2013  
Mund te behet fjale per simptomen e Urtikaries.

Urtikarie shfaqet si enjtje dhe spostohet ne vende te ndryshme te trupit. Prejardhja e kesaj simptome nuk eshte e qarte sepse mund te shkaktohet nga shume faktore:
1. Alergji ndaj ushqimesh
2. Ekspozim ndaj te nxehtit te forte apo ndaj shume ftohtit
3. Pickim nga insekte
4. Alergji nga pelhurera (batanije, jorgan, dyshek, veshje) qe lekura i shkakton
5. Infeksione apo semundje si lupus dhe leucemia
6. etj...

Sidoqofte nevojitet qe personi te paraqitet tek nje mjek specialist dermatolog sepse informacionet ne internet mund te mos jene te sakta.
Të Ngjashme
Shendeti
Pershendetje!Kur bej plank me dridhet trupi.Gjat dites me dridhen duart sidomos e majta me shum.Po ashtu gelltitem kur jm vtm dhe me njerz ????.Cfr esht? (1) Përgjigje
Si mund ta rris penisin
Mirdita.Une jam 18 vjeqar dhe kam problem e kam penisin e vegel si mund ta rris a ka ndojne ilaq apo ndonje barn qe e rrit penisin te lutem me tregoni.Jeni staf i mrekullueshem te lutem me ktheni p... (1) Përgjigje
Mendoni qe eshte e vertete?
Mendoni qe eshte e vertete?http://www.lajm-shqip.com/new/index.php/2017/07/17/pjeper-konsumoni-sa-shume/ (0) Përgjigje
Varesia
Ceshte varesia ndaj drogave??? (1) Përgjigje
Pyetje per shendetin.
Pershendetje!Kam disa dite qe temperatura nuk me zbret posht 37.5. Kam dhimbje koke dhe rendes te qeppallave te syve. kam mar mjekim kundra gripit dhe kam pire cajra por u be dita e 5 sot qe te... (1) Përgjigje
si te zbardhojme dhembet?
si ti mbajme dhembet e bardhe ne menyre sa me te lehte? (1) Përgjigje
perse mbushen janiket me fryme
Perse mbushen janiket.apo vezoret me fryme (0) Përgjigje
zvoglimi i gjoksit
A shkakton deme ne operacionen e gjoksit edhe sa kushton ni operacion (1) Përgjigje
menstruacionet
pershendetje vjerren time e kane lene periodat en moshen 48 vjecare mirepo tani ne mishen 52 vjecare i kane ardhur perseri,ka dhimbje shpine dhe hemoragji jo normale per moshen qe ka. ka dhe nje p... (1) Përgjigje
sperma
ben te gelltitesh spermen e mashkullit? (1) Përgjigje