Llogaria ime
Veriu Portal
menstruacionet

pershendetje vjerren time e kane lene periodat en moshen 48 vjecare mirepo tani ne mishen 52 vjecare i kane ardhur perseri,ka dhimbje shpine dhe hemoragji jo normale per moshen qe ka. ka dhe nje pucerr ne qafen e mitres, a eshte normale qe te vijne ato ne nje moshe te tille,dhe pas 4 vite nderprerje. ju lutem me ktheni nje pergjijgje


Përgjigjet (1)

Përgjigjur: Martë, 05 Nëntor 2013  
Pershendetje , eshte dicka normale pasi ajo ndodhet ne periudhen e peri-menopauzes dhe disave iu rikthehen me hipermenorre (qe do te thote rrjedhje gjaku me e madhe se normalisht). Eshte nje periudhe qe grate duhet te jene gjithnje ne kontakt me gjinekologun . Eshte e rendesishme qe te mos riperseritet perseri . Nese keni dyshime per "puccrren" mund te prisni qe te kaloje ky episod dhe pasi te mbaroje hemorragjia te vizitohet tek gjinekologu ku me ane te isteroskopise mund t'ju thote me shume rreth problemit .

Të Ngjashme
Shendeti
Pershendetje!Kur bej plank me dridhet trupi.Gjat dites me dridhen duart sidomos e majta me shum.Po ashtu gelltitem kur jm vtm dhe me njerz ????.Cfr esht? (1) Përgjigje
Si mund ta rris penisin
Mirdita.Une jam 18 vjeqar dhe kam problem e kam penisin e vegel si mund ta rris a ka ndojne ilaq apo ndonje barn qe e rrit penisin te lutem me tregoni.Jeni staf i mrekullueshem te lutem me ktheni p... (1) Përgjigje
Mendoni qe eshte e vertete?
Mendoni qe eshte e vertete?http://www.lajm-shqip.com/new/index.php/2017/07/17/pjeper-konsumoni-sa-shume/ (0) Përgjigje
Varesia
Ceshte varesia ndaj drogave??? (1) Përgjigje
Pyetje per shendetin.
Pershendetje!Kam disa dite qe temperatura nuk me zbret posht 37.5. Kam dhimbje koke dhe rendes te qeppallave te syve. kam mar mjekim kundra gripit dhe kam pire cajra por u be dita e 5 sot qe te... (1) Përgjigje
si te zbardhojme dhembet?
si ti mbajme dhembet e bardhe ne menyre sa me te lehte? (1) Përgjigje
perse mbushen janiket me fryme
Perse mbushen janiket.apo vezoret me fryme (0) Përgjigje
zvoglimi i gjoksit
A shkakton deme ne operacionen e gjoksit edhe sa kushton ni operacion (1) Përgjigje
Simtoma e enjtjes
Pershendetje, jam I interesuar ne lidhje me djalin tim, desha t'ju pyes dicka nese eshte e pranueshme Brenda mundesive qe ju keni : Si fillim ka patur nje enjtje ne buzen e siperme pothuajse Br... (1) Përgjigje
sperma
ben te gelltitesh spermen e mashkullit? (1) Përgjigje