Llogaria ime
AOL Portal
PER MIKPRITJEN E PUSHUESEVE KOSOVARE

DONI APO NUK DONI TE JA VARNI VESHIN GJENDJES FAKTIKE NEPER PLAZHET TUAJA ESHTE KREJT DIQKA TJETER,POR NJE GJE DUAM TE JU A BEJME ME DIJE.NESE SHKOJME ME SHENDRRU EURO NE LEK KEMI SHUM MASHTRIME BILE BILE NESE I THEMI SE NUK KENI LLOGARIT MIRE KEMI EDHE KERCENIME.KUR SHKOJME TE DARKOJME ESHTE ABSULUTISHT E PA MUNDUR PA TA RRIT QMIMIN PASI TE DARKOJSH APO TE DREKOSH,E PAGUAN DERI NE 35 EURO DHOMEN DHE VETEM TE RREN ( DI ME THAN TE GENJEN ) PER KUSHTE .THOT TA NDREQI KLIMEN PER NJE ORE STA NDREQ 5 DIT ,PER FRIGORIFER THOT TA BI MENJEHER NUK TA BJEN KURRE E AS QE MUNDESH ME TAKU AT NJERI TE QERAS , A PARET TI MERR MENJIHER PER SA DIT QE DO TE QENDROSH. SINQERISHTE MARRE PER ATA QIRAGJINJE TE SHQIPERISE KU DO DHE NE CILIN DO PLAZH . ESHTE FAQE SHUM E SHKURTE PER TI NUMERUAR TE GJITHA MARIFETLLAQET QE NAJ BEJNE SI KOSOVAR. E PER KEQ TRAJTIME VJEDHEJE RREMBIME GJAT RRUGES NUK PO FLASIM .SA I PERKET LIDHJES VELLAZERORE NUK QENDRON FARE ASHTU SIQ PRAPAGANDOHET. VETEM NESE E KE SHOK TE FAMILJES. GJAT SEZONEVE TURISTIKE KUR JU KENI ME SHUM NEVOJ PER NE ( E KUPTOJM EDHE NE QE AJO ESHTE BIZNES I JUAJI) NUK NA PRISNI MIRE. E QFAR MIKPRITJE DO TE JET NESE NEVE NA RASTIS PUNA TE VIME GJAT MUAJVE TJERE KUR JU NUK KENI NTERES NGA NE ??????........PYETJA IME ESHTE KJO A DO TE NA PLOTESONI VITEVE TJERA KUSHTE SE PARI TE SIGURIS E PASTAJ EDHE TE PUSHIMEVE NEVE PUSHUESEVE KOSOVARE QE TE VIJME E TI KALOJME PUSHIMET EDHE VITEVE TJERA .FLM


Përgjigjet (1)

Përgjigjur: Shtunë, 31 Gusht 2013  
1.Per te evituar te tilla 'supriza' nevojitet qe sapo te mberrini ne shqiperi te shkoni ne nje qender Exchange (kembim valute) dhe te ktheni ne Lek shumen qe deshironi.
2. Para se te merrni nje dhome (para se ta paguani) kerkoni te shikoni kushtet mepare.
3. Kur behet fjale per biznes kosovari, shqiptari, greku dhe serbi jane 1, thjeshte kliente.

Personalisht do thoja se pushuesit nga kosova (te ashtuquajturit Kosovare) jane me te padesherueshmit sepse nuk kane respekt dhe presin me shume nga c'mundet tu ofroje shqiperia. Nese pretendon te paguash 5 euro dhe te kesh frigorifer, klimatizator, televizor etj kjo nuk ndodhet ne shqiperi.
Të Ngjashme
ahmet zogu dhe skenderbeu
dua nje krahasim te skenderbeut me mbretin zog ju lutem ? (1) Përgjigje
nje pyetje per kryetarin e kaqanikit
ne shkollen 7 shtatorin ne begrac jan tee pensuar vetem militant e PDk-s drejtori i PDK-s Korilat e PDK-s Dhe Disa Arsimtar Jan Te Punsuarr Gjat kohes tee qaper shakot gjat fushates drejtori nuk rr... (0) Përgjigje
hiqja e vizave
edhe sa koh mund te hiqen vizat ne kosov (1) Përgjigje