Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuPortal

Babai predikues islamik, vajza kubiste

Recommended Posts

a_361.jpgKa ndryshuar emrin nga Yusra në Yasmin dhe punon si balerinë në «pole dance», rrotullohet rreth një tubi me rroba në stilin kubist në klubet e Londrës. Nuk ka asgjë të cuditshme, nëse nuk do të ishte vajza e Mohammed Omar Bakri, predikuesit të njohur islamik i cili u dëbua nga Anglia dhe tani jeton në Liban.

 

Ajo që e zbuloi Yasmin, 27 vjece, ka qënë revista e mirenjohur “The Sun”.

 

“Nuk kam kontakte me babanë tim dhe nuk e kam aprovuar asnjëherë mënyrën e tij të jetesës dhe idetë e tij ekstremiste”, konfirmon Yasmin, nënë e një fëmije tre vjec, fryt i martesës së saj me ish burrin turk.

 

Sipas “The Sun” sheiku Mohammad që kërkon që gratë të mbajnë perce.

 

Ai nuk e shihte të bijën prej vitesh dhe e mendonte në Turqi me burrin. Ndërsa, Yasmin është martuar dy herë dhe tani bashkëjeton me një djalë 26 vjecar.

 

Por hetimet e revistes nuk perfundojne me kaq. Gazetarë zbuluan se 5 vjet më parë, kur Mohammed Omar Bakri jetonte në Britaninë e Madhe, paska paguar për operacionin plastik në gjoks të së bijës, operacion që i mundësoi edhe suksesin në karierë.

 

Një shoqe e saj tregoi: “Ajo ishte shumë e lumtur nga efekti që shkaktonte tek burrat dhe ky besim i ri në vetvete e coi të zhvishej në klubet e natës. Nuk do ta kishte bërë kurrë një punë të tillë nëse nuk do të kishte patur atë gjoks, që iu pagua nga i ati. Ai është përgjegjësi i gjithë kësaj”.

 

Bakri, 50 vjec, i njohur për predikimet e tij që dënon gruan që shfaq feminilitetin e saj, do të duhet t'i justifikojë botës profesionin që ka e bija.

 

 

 

 

Lexo me shume artikuj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...