Jump to content
Veriu Forum

Besi3

Antare
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

  1. Bash Gishtin Duhet te ia hedhesh Besimeve Fetare, se per nje Shoqeri te Paster Moralisht, duhet ti kemi Frigen Zotit Krijuesit te Boterave. Un kame Frik Rrespekt Per Zotin andaj per mua nuk ka Nevoj te Egzisoj POLICI as ne rrug as fare. Edhe un Mendoj qe njeriut Duhet ti tregohet e Mira dhe e keqja, dhe aj Pastaj Per mendim timin Duhet Te zgjedh Te miren Ose ose ti Japim nje Denim te Merituar. Jo Jo Askund ne Asnje Religjion nuk ka te drejt Mashkulli te kete 7 Gra, Ne Islam mashkullit I LEjohet ti Kete 4 ne disa Kushte. Ne Qofte se Numri i Femrave Rritet: ateher Numri i grave per nje Burr apet negelet ne 4 ne baze te atyre Kushteve, nuk guxon Askush ti Prek Urdherat e Zotit te Madheruar. Nese Ti menodn se Besimt fetare Jane Bere Si P[artit POLITIKE ather ngelet ne ty: E nuk e di per cilat Besime e ke FjaLen Mirembetshi
  2. Ju pershendes prape: Un kerkova Pergjegje per Mardhenie Jasht Martesore, Kur them jasht Martesore ketu Hyn edhe 2 te Rinje te Dashuruar, apo edhe jo te dashuruar, Me qen se pak un i di Citatet ne Bibel per ndeshkim Por desha te Njoftohem me mire. Sa per ate qe, Muslimanet kane te Drejt 7 Gra 4. Kur'ani Jep Te drejt Martese deri ne Kater Gra, Mirepo kush e Pervetson kete te Drejt aj, menjher ka Sprova te medha, kush shume leht mund te beje mekate po qe sa fija e Flokut anon nga njera prej grave e tjetren e len pak me Anash, pra animi eshte mekat, e shef eshte Sprove, pere kete qe t'ju ikim Sprovave e gjeme me te miren dhe Martohemi me Nje. Me u kthy ne Anen Tjeter, ne cdo vend, te Botes nuk e di si i keni Punet me Statistika por eshte Shtuar numri i Vajzave, me i madh se i meshkujve, ne cdo vend perafersisht 30% ka Femra me shume Se meshkuj, si do ta zgjedhim kete problem?Cili Religjion do ta zgjedh kete problem?? Tash e Dim se nevendet me Shumice te Krishtere,Ortodokse etj, eshte shtuar edhe nje Dukuri teper NAIVE ajo eshte Pederia apo GAY sic thon ne USA, pra nese eshte Shtuar Kjo Dukuri Si do te jet Puna e Femrave ku le qe ka Meshkuj me pak se AFemra Mirepo tash kane filluar meshkujt me meshkuj te Martohen.... Si do qe te Jet un Ju pershendes
  3. Ju pershendes t'Gjitheve Cafre Denimi Shqipton Bibla, nese behet e diture se nje djale dhe nje Vajze kane Bere mardhenie Intime jasht martesore, ne Kete rast, Si ne Kohen e Stoshme qe po Jetojm. Ju pershendes
×
×
  • Create New...