Llogaria ime
AOL Portal
Sport
18 Dhj 2022
ORA: 16:00

Gr./Faza Finale

Francë
Argjentinë
>> Kreu Sport -> Klasifikimi i Formula 1

Klasifikimi i Formula 1

Piket ndahen sipas klasifikimit ne fund te cdo gare: 1-i (25 pike), 2-i (18 pike), 3-i (15 pike), 4-i (12 pike), 5-i (10 pike), 6-i (8 pike), 7 (6 pike), 8 (4 pike), 9 (2 pike), 10 (1 pike)

Nese garuesit kane pike te barabarta atehere shikohen rezultatet e cdo gare per te percaktuar se kush eshte i pari duke vene ne vend te pare ata qe kane performuar me mire gjate kampionatit.

Klasifikimi sipas Skuadres

KLASIFIKIMI I SUPERLIGES
# Skuadra MP W D L F A D P
1 Tirana 18 10 4 4 31 12 +19 34
2 Partizani Tirana 18 9 3 6 22 21 +1 30
3 Vllaznia Shkodër 18 8 4 6 22 17 +5 28
4 Egnatia Rrogozhinë 18 7 5 6 19 14 +5 26
5 Erzeni Shijak 18 6 8 4 17 18 -1 26
6 Laçi 18 7 2 9 18 20 -2 23
7 Teuta Durrës 18 5 6 7 14 23 -9 21
8 Bylis 18 5 5 8 14 19 -5 20
9 Kukësi 18 5 4 9 15 20 -5 19
10 Kastrioti Krujë 18 4 7 7 14 22 -8 19

NDESHJET E SUPERLIGES
Thu 26/01/23 Erzeni Shijak 0 - 2 Tirana
Thu 26/01/23 Partizani Tirana 0 - 2 Teuta Durrës
Thu 26/01/23 Egnatia Rrogozhinë 1 - 2 Kukësi
Wed 25/01/23 Laçi 4 - 1 Kastrioti Krujë
Wed 25/01/23 Bylis 1 - 0 Vllaznia Shkodër
Sun 22/01/23 Teuta Durrës 1 - 1 Egnatia Rrogozhinë
Sun 22/01/23 Kukësi 0 - 2 Erzeni Shijak
Sat 21/01/23 Tirana 4 - 1 Bylis
Sat 21/01/23 Vllaznia Shkodër 4 - 1 Laçi
Sat 21/01/23 Kastrioti Krujë 1 - 1 Partizani Tirana
Sat 14/01/23 Teuta Durrës 2 - 0 Kastrioti Krujë
Sat 14/01/23 Egnatia Rrogozhinë 1 - 1 Erzeni Shijak
Fri 13/01/23 Partizani Tirana 1 - 2 Vllaznia Shkodër
Fri 13/01/23 Laçi 1 - 2 Tirana
Fri 13/01/23 Bylis 0 - 0 Kukësi
Thu 22/12/22 Vllaznia Shkodër 4 - 0 Teuta Durrës
Thu 22/12/22 Erzeni Shijak 1 - 1 Bylis
Thu 22/12/22 Kastrioti Krujë 2 - 3 Egnatia Rrogozhinë
Wed 21/12/22 Tirana 0 - 1 Partizani Tirana
Wed 21/12/22 Kukësi 1 - 0 Laçi
Sun 29/01/23 Bylis 13 : 00 Kastrioti Krujë
Sun 29/01/23 Kukësi 13 : 00 Tirana
Mon 30/01/23 Laçi 13 : 00 Teuta Durrës
Mon 30/01/23 Erzeni Shijak 16 : 00 Vllaznia Shkodër
Mon 30/01/23 Partizani Tirana 16 : 00 Egnatia Rrogozhinë
Sun 05/02/23 Partizani Tirana 01 : 00 Laçi
Sun 05/02/23 Vllaznia Shkodër 01 : 00 Kukësi
Sun 05/02/23 Kastrioti Krujë 01 : 00 Erzeni Shijak
Sun 05/02/23 Teuta Durrës 01 : 00 Bylis
Sun 05/02/23 Egnatia Rrogozhinë 01 : 00 Tirana
Sat 11/02/23 Kukësi 01 : 00 Kastrioti Krujë
Sat 11/02/23 Tirana 01 : 00 Vllaznia Shkodër
Sat 11/02/23 Bylis 01 : 00 Partizani Tirana
Sat 11/02/23 Erzeni Shijak 01 : 00 Teuta Durrës
Sat 11/02/23 Laçi 01 : 00 Egnatia Rrogozhinë
Sat 18/02/23 Partizani Tirana 01 : 00 Erzeni Shijak
Sat 18/02/23 Laçi 01 : 00 Bylis
Sat 18/02/23 Kastrioti Krujë 01 : 00 Tirana
Sat 18/02/23 Teuta Durrës 01 : 00 Kukësi
Sat 18/02/23 Egnatia Rrogozhinë 01 : 00 Vllaznia Shkodër