Llogaria ime
AOL Portal
moti:

ju lutem, kot po them a mund te lokalizoni nje fshat? ku jetoj un per parashikim me te sakte te motit, "Goraj Budishe" Kastrat Malesi e Madhe, rrethi Shkoder, ju faleminderit.


Përgjigjet (1)

Përgjigjur: Enjte, 16 Maj 2013  
Moti ka si reference koordinatat GPS per cdo lokalitet por merret si pike referimi stacioni kryesore i motit. Psh ne kete rast fshati Goraj Budishte eshte nen komunen Kastrat dhe ka si kryeqender Koplikun qe eshte dhe qyteti qe perfaqeson Malesine e Madhe ne kuptimin administrativ.

Me fjale te tjera, fshati Goraj Budishte do te kete te njejtin parashikim moti si Kopliku. Ne fakt, nese shikoni faqen e motit te ketij fshati te saposhtuar ne krahun e djathte ku eshte e shkruar Harta dhe Stacioni do te lexoni "Stacioni: Koplik, Alabania", qe do te thote se cdo njesi vendore bazohet mbi parashikimin e motit ne Koplik.

Personalisht nuk e di nese moti i fshatit tuaj ka ndonje ndryshim me qytetin e koplikut. Zonat administrative ne zonat malore per shkak te popullsise te pakte per kilometer kateror ndodh qe fshatrat te jene larg nga kryeqendra cka do te thote se mund te kete ndryshime klimatike, pra, moti mund te ndryshoje nga fshati tek kryeqendra.

Ketu mund te shikoni parashikimin per fshatin Goraj Budishte
Të Ngjashme
Posta
dua te blej dicka ne ebay dhe nuk nevojitet karte krediti,vetem adresa,emaili,emri etj.Kur te shkoj ta marr pakon ne poste,duhet ta marr vete apo duhet te jete nje me i rritur ose nje familjar,pasi... (1) Përgjigje
Huazimet e masmedias
huazimet e masmedias ne gjuhen shqipe. historiku i tyre, disa shembuj te huazimeve ne media, dhe nga jane marre (0) Përgjigje
Cfar esht aw snap
si mund ta heq aw snap pasi nk hapet google chrome (1) Përgjigje
Cka eshte proza
cka eshte proza si behet ajo me jep disa proza per 7 dhe 8 Marsin (0) Përgjigje
Me pelcen porrno
Gjej dot pun ne porno jam 29 vjec (0) Përgjigje
Kombetarja
Kush fiton sot dhe cili eshte rezultati (1) Përgjigje
Radiatori eshte i ndertuar nga:
Kimia-Klasa e 7-Mesimi Substancat kimike dhe klasifikimi i tyre (0) Përgjigje
Hena
kam deshire te shikoje nje ulje ne hene online (0) Përgjigje
A ka pun per gruan ne kete dit qe se ben
A ka grua ne diten e sodit qe smundet te bej pun (0) Përgjigje