Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Cili Deshironi Te Jete Presidenti I Ardheshem I Shqiprise

Zgjidhni nje kandidature  

7 members have voted

 1. 1. Kandidaturat:

  • Alfred Moisiu (tanishem)
   1
  • Bamir Topi (kandidat PD)
   6
  • Sabri Godo (kandidat PR)
   0
  • Fatos Nano (kandidat opozitar)
   0


Recommended Posts

Duke pare pazaret qe po thur aktualisht nga bota politike per presidentin,do doja te qendronte ne postin e presidentit,Moisiu !!!! Me te mirat e te keqiat e tij duket si me i paanshem se te tjeret.Pas tij do vija Bamir Topin por duke qene nenkryetar aktual i Pd-se do prishte ekuilibrat e peshores politike.Se fundi do doja te shtoja qe presidentin do ishte mire ta zgjidhnim me referendum nga populli e jo nga parlamenti.... Mjafton te shifni levizjet e Fatos Nanos per te kuptuar pazaret qe behen ne ate godine......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duke pare pazaret qe po thur aktualisht nga bota politike per presidentin,do doja te qendronte ne postin e presidentit,Moisiu !!!! Me te mirat e te keqiat e tij duket si me i paanshem se te tjeret.Pas tij do vija Bamir Topin por duke qene nenkryetar aktual i Pd-se do prishte ekuilibrat e peshores politike.Se fundi do doja te shtoja qe presidentin do ishte mire ta zgjidhnim me referendum nga populli e jo nga parlamenti.... Mjafton te shifni levizjet e Fatos Nanos per te kuptuar pazaret qe behen ne ate godine......

o gento vetem moisiu qe nuk ben per president.e ka injorua rolin e presidentit.me mire se paskal milo dhe sabri godo se ben kush !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un do doja per prsident Sabri Godo sepse eshte nje figure politike qe ka ditur te drejtoje dhe mbi te gjitha eshte i hapur dhe ben vleresime te sakta duke ndjekur kushtetuten.

Por me sa duket pazaret politike rrezikojne te mbeshtesin Nanon qe 80% e popullit (mendoj un) nuk e don per president. Eshte koha te behet nje kerkese nga ana e shumices se popullit qe Nano te mos zgjidhet. Frika vjen sipas meje nga kreu i Pozites Berisha qe ne rast te mos zgjedhjes te Bamir Topit mund te leshoje votat per Nanon. Mire thote populli "Politika eshte si kurva".

Share this post


Link to post
Share on other sites
E gezoshim presidentin e ri :D

Meqe shumica e anetareve te forumit ishte dakort per Bamir Topin atehere vendosem qe ta zgjedhim president :D :P

 

Edhe pse e kam shprehur qe do doja te fitonte Bamir Topi me vjen shume mire qe arriti te behej president.Dhe jam shume e sigurt qe do beje shume per shqiperine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...