Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
chicca_x2004

Cfare Kujtimesh,,,,mbresash Keni,,,,

Recommended Posts

,,,, Si i kujtoni momentet e para ne universitet,,,sa keni ndryshur e sa mbresa u ka lene viti pare....

 

Atehere po filloj une e para.............perseri..

 

Kur isha ne vit te pare çdo gje me dukej e çuditshme!Kisha veshtiresi qe te njihja ndonje shoqe.Isha shume e mbyllur ose me mire pak e çuditshme.Me vjen x te qeshur kur me kujtohet ai vit,per zotin...

Pata fatin te njihja nje shoqe e nje shok Alice & Romano,qe jane miqte e mi me te mire.Me kane ndihmuar sepse viti i pare eshte pak i veshtire derisa te ambjentohesh.

Por une pata fatin dhe ia dola...

Viti i pare nuk me ka lene ndonje kujtim te veçante...

Kam ndryshuar shume e vetmja gje qe nuk ka ndryshuar te une eshte qe nuk me eshte rritur mendja,..Kjo eshte nje fitore e vogel por me nje kuptim ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

viti i pare i shkolles se larte ndonese studioj ne shqiperi ka qene i veshtire ne konceptimin e shkolles se larte.them keshtu pasi ne shqiperi shkolla e larte ka disa vecori specifike ne dallim me universitetet e perendimit.pasi ketu nuk vleresohet vetem ai qe meson por edhe menyra te tjera te sjedhurit.ndersa ne aspektin shoqeror kam pas fat dhe se kisha aspak te veshtire.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pasi ne shqiperi shkolla e larte ka disa vecori specifike ne dallim me universitetet e perendimit.pasi ketu nuk vleresohet vetem ai qe meson por edhe menyra te tjera te sjedhurit.

 

Eshte shume e vertete sepse shoqja ime e ngushte ka mbaruar shkollen e larte ne Tirane dhe me thote gjithmone qe po nuk pate para je i mbaruar...............Dhe eshte shume e vertete sepse kam pare e degjuar shume ngjarje ne TV.........Sa keq,...........

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuk eshte krejt ashtu thuaj shoqes sepse ai qe meson shume e merr hakun por nuk diskutohet qe sistemi arsimor i larte ne shqiperi vuan nga simptoma te tilla si korupsioni etj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...