Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Mendimi i juaj per Vajzat e Mbara :D

Recommended Posts

Po ju jap te degjoni edhe pse shume prej jush tashme e kane degjuar nje kenge e cila beri buje ne shqiperi per fjalorin dhe terminologjine qe u perdor ne kete kenge.

Klikoni te degjoni kengen Kenga degjohet me real Player

Akoma nuk e kutoj se cili ishte qellimi i kesaj kenge.... besoj se realiteti shqiptare i perfshin te gjitha per sa i perket sexit oral, anal, normal etj... dhe askush nuk ishte injorant ndaj ketij fakti qe vajzat shqiptare kane mardhenie sexuale me cuna shqiptare pra, po flasim per dicka qe ka qene, eshte dhe do te jete dhe ska asgje per tu habitur. Ne shqiperi akoma shikohet si dicka e piset dhe e turpshme si per familjen ashtu edhe per personin ne fjale nese ka mardhenia sexuale nje cun me nje vajze. Disa vajza me kane thene se jane skandalizuar fare kur e kane degjuar kete kenge....

 

Ju si e mendoni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest KOMMODORE 64

ME TE VERTETE QE KA BERE BUJE SEPSE NGA GJITH ATO KENGE QE MUND TE GJESH NE QARKULLIM EDHE NJE KENGE ME FJALE NGA ME TE "BUKURAT " NA DUHEJ GJITHSESI, NE SHQIPERI NGATEROJNE EMANCIPIMIN DHE DEMOKRACINE ME SHTHURJE DHE BANALITET.....NE SHQIPERI SA ME VULGAR TE JESH SA ME SHUME TE SHAJE FEMRA ME FJALE NGA ME TE PISTAT AQ ME SHUME AJO FEMER QUHET E EMANCIPUAR..........EDHE PSE NQS I PYET SE NGA CILAT BAZA APO IDE RODHI KENGA VAJZAT E MBARA DO TE PERGJITHEN: JEMI NE DEMOKRACI DHE MUND TE THEMI ATE QE DUAM ASKUSH NA NDALON......pa lidhje....PER ATA QE BEJNE NJE KENGE TE TILLE DHE QE JU DUKET DICKA E BUKUR SE ASKUSH PARA TYRE SE KA BERE, KJO NUK DO TE THOTE SE TE TJERET KANE FRIKE APO JANE INJORANTE, THJESHT KANE PAK ME TEPER KULTURE.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

per mendimin tim eshte thjesht nje kenge, mund te jete bazuar dicka ne shoqerine e sotme shqiptare, por eshte thjesht nje kenge me tall trapin, (ta themi banalisht fare). Kur e degjova per here te pare, u habita, tani s'para e degjoj, ose e vendos ne player kur kam ndonje afer sa me bo ndonje shaka, por eshte kenge VK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PER MENDIMIN TIM ATA NUK JANE KENGETAR DHE AS NJEREZ, POR JANE DISA PERSONA TE DEGJERUAR TE CILET VIJNE NGA FAMILJE TE SHTHURURA DHE MUNDOHEN ME CDO LLOJ MENYRE TE BEHEN TE NJOHUR. UNE KAM KENGEN E KAM DEGJUAR DHE NUK KISHTE NDONJE KUPTIM SEPSE CDO NJERI KA TE DREJTE TE KETE NJE JETE PERSONALE DHE TE BEEPPPP KU TE DOJE DHE KUR TE DOJE DHE ME ME DUKET SE ATO CUNAT MUND TE JENE IMPOTENTE DHE AJO VAJZA TE MOS KETE ARRITUR KURRRE NE ORGAZEM QE TE KUPTOJNE SE JETA SEKSUALE ESHTE E DREJTE E CDO NJERIU MAXHOREN DHE NUK KA TE DREJTE KUSH TI PARAGJYKOJE. KY ISHTE MENDIMI IM PER KENGEN E ATIJ GRUPI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK se tani me bete te flas edhe mua kete kengen me sa me kane thene mua a ka kenduar vajza e Koco Kokedhimes(sponsorizuesi i skuadres se Apolonise dhe drejtori i gazetes Shekulli) edhe sa per kengen mendoj se nuk ka ndonje gje te keqe me falni qe po e them keshty por si medoni ju nje vajze ne itali sa here ne dite mund ta permende fjalen"cazzo" dhe nje vajze ne angli ose ne amerike sa here ne dite mund te thote "dick" ose "fuck"?Thirrini mendjes njehere per keto pastaj sa per kengen ajo thjesht eshte nje kenge dhe asgje me shume dmth eshte nje kenge me fjale te pista sic mund ta kendoje nje anglez ne anglisht duke perdorur fjale te pista dhe nej italian nje gjerman nje francez nje kroat nje cfaredo lloj kengetari dhe keshtu qe eshte e pranueshme pastaj me falni por cunat qe perdorin fjale te pista ne publik a nuk jane valle njesoj me gocat ?

Apo jo se ne shqiptaret e kemi nje zakon qe nuk e harrojme kurre edhe sidomos ne te veriut sikur te na e kene lene me amanet te paret tane qe burrat jane gjithmone te paret cte thone burrat do behet po prit mer daje se edhe femren nje zot e ka krijuar edhe me te drejta te barabarta pastaj me falni cfare do benit ju cuna po te mos ishin femrat apo do shkonit me njeri tjetrin?

Ath mendimi im eshte se kjo eshte nje kenge e mire ta themi nga njeri koncept se u tregon gjithe te rinjve se si eshte jeta ne te vertete pastaj normale e kane tepruar diku kur thone vajzat shqiptare eh sikur ta benin vajzat por gjithsesi prape e mire eshte dhe ti goni une kete kenge ka kohe qe e kam degjuar edhe ti tani e gjete me e vu por une dhe el che kemi edhe nje kenge tjeter qe quhet partizanet edhe ajo eshte pak a shume si puna e ksaj por ka me shume pasthirrma se kjo smile.gif tongue.gif

Me falni qe u zgjata pak si shume a mire me falni ciao edhe ia kalofsh mire edhe mos u merzisni sikur thote ajo ne kenge se une nuk jam nje cun i mbare tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nothing_else e rrespektoj mendimin tend por ketu nuk p flasim per fjalorin e jetes se perditshme por po flasim per nje kenge te cilen e ka degjuar e gjithe SHQIPERIA dhe ajo kenge nuk kishte ndonje kuptim sepse se cka jane femrat deh cfare eshte sexi e dime te gjithe mire dhe skemi ngelur te na e tregojne tre te rinj te cilet vetem ne shtepi publike mund te kene provuar kenaqesine sexuale dhe mos e quaj perparesi kete fakt qe te rinjt dhe te rejat perdorin fjale te pista dhe nuk shkohet me ate mendimin se flasin italianet ose anglezet fjale te pista dhe duhet te flasim edhe ne . duhet te shikojme te ecim perpara por edhe por aq sa e lejon llogjika sepse disa mund te thote se jo ne jemi ne 2005 dhe bota ka perparuar dhe mund te flasim ose mund te bejme, por nuk eshte ashtu sepse ndodhemi ne 2005 nuk do te thote qe mund te bejme cdo gje sepse kur te mberrijme ne 2015 cfare duhet te bejme te bejme sex eshe me kafshe dhe ta quajme gje normale ose tju flasim prinderve me fjale te pista dhe te themi se eshte nje gje normale, por megjithate cdo njeri ka mendimin e vet dhe prej meje cdo mendim eshte i rrespektuar por nuk do te thote qe jam dakort me te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kush e do rrogen.... ate.... fjalen.. biggrin.gif

Un kete kenge ka kohe qe e kam biles nje nder te paret emigrant qe mund ta kete pasur dhe gjithashtu kam dhe ate partizani ne lufte po shkonte.... pam pam.....oh me thelle... etj etj.... dhe ate kam gati 2 vjet qe kam .....

Nothing un nuk dua te hedh poshte jo vetem mendimin tend por te asnjerit por kjo lloj kenget ne cdo lloj shteti ne bote po te degjohet dhe ta kendoje gjerman, francez, italian do ta vleresoje si dicka banale dhe pa asnje lloj kuptimi. Un as notis nuk folem per fjalorin e nje cuni dhe nje goceje ne shqiperi sepse Mua personalisht nuk me ben pershtypje cfare do lloj fjale te perdoret si nga vajza si nga djali sepse fjalet jane e drejte lirie mendimi dhe shprehjeje pra No censured per asnje lloj fjale.

Kenga:

Kenga e thote qe ne fillim (te q* apo te mos q* ja kjo eshte ceshtja) pra tema e kenges qe do te thote a duhet te kemi mardhenie sexuale (si cun si goce) pra eshte dicka si pikepyetje ne shoqerine shqiptare sepse THEKSOJ ne shqiperi maredhenia sexuale eshte dicka qe percakton pak a shume moralin e njeriut.

Tema:

Tema qe hapin kengetaret sic thashe mesiper eshte ajo e te pasurit mardhenie sexuale pra duhet te bejme sex apo jo sepse (sipas kenges) Shoqeria shqiptare kaq shume e eger ndaj ketij fenomeni po tregohet pak sa absurde sepse nga njera ane kemi ate presionin moral kundrejt sexit dhe NGA ANA tjeter kemi realitetin i cili tregon komplet te kunderten. Pra, Vajzat e Mbara nuk jane vec se (sipas kenges) vajzat shqiptare qe jane te pasterta nga ana morale dhe te pista nga ana reale.

Mendimi im:

Kjo nuk eshte dicka qe te cilen nuk e dinim Ne. Ne te gjithe i kemi pare Mercedezat kur ishim ne shkolle te mesme qe silleshin rreth shkolles dhe merrnin vazat e klases pra ishte dicka qe benim sikur e fshihnim por e dinim. Ajo cfare i mungon Vajzes shqipetare eshte mendimi i lire pra ato akoma jane skllave te fjales sepse sipas tyre fjala eshte faktor percaktues per moralin e tyre. Kjo e tregon me se miri edhe prezenca e mendimit te vajzave ne Forumin Eros pra ngurojne te shprehen pavaresisht se ato i dine keto gjera dhe ndoshta mund te kene qene edhe protagoniste te sexit. CENSURED ALBANIAN GIRLS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...