Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
GenTo

C'mendoni Per Publikimin E Fotove Nudo Te Edi Rames

Mendoni se publikimi i fotove nudo te Edi Rames do te ndikoje negativisht ne rezultatin perfundimtar te zgjedhjeve lokale ???  

6 members have voted

 1. 1. Jepni mendimin tuaj !!!!!!

  • Po
   1
  • Jo
   4
  • No Comment
   1


Recommended Posts

Kohet e fundit nje gazete e perditshme shqiptare,me saktesisht gazeta 'Sot' publikoi disa foto te liderite te opozites dhe njekohesisht kandidatit per kryetar bashkie te Tiranes,Edi Rama.Duke lene menjane komentet mbi fotot,mendoni se eshte e drejte qe te perzihet jeta politike me ate private....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kohet e fundit nje gazete e perditshme shqiptare,me saktesisht gazeta 'Sot' publikoi disa foto te liderite te opozites dhe njekohesisht kandidatit per kryetar bashkie te Tiranes,Edi Rama.Duke lene menjane komentet mbi fotot,mendoni se eshte e drejte qe te perzihet jeta politike me ate private....

 

 

 

nuk eshte aspak e drejt, ato jane private dhe te tilla duhet te rrine, une i pash ato duken si fotomontazh, pastaj per te marr favoritet nga populli jane disposti te bejn cdo gje...... :ranting:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per mendimin tim eshte teper normale qe fotot jane publikuar. falenderoj cilindo qe e ka bere te mundur kete publikim per cdo lloj arsyeje sepse keto sherbejne per sqarimin e opinionit publik ne pergjithesi dhe ne ne menyre te vecante te votuesve te tiranes.

Te gjithe jemi teper te bindur se imazhi i quajtur "publik" i atyre qe pretendojne qe te marrin detyra nuk i pergjigjen imazhit te vertete te tyre. Çdo kontribut ne ndriçimin eketyre figurave eshte nje sherbim i larte qe duhet pershendetur.

Per sa i perket temes se privatesise me duket nje mbrojtje teper naive. Ne momentin qe dikush pretendon te jete ne nje post te larte, duhet qe te shikoje mire veteveten dhe ta vleresoje se a eshte per ate post dhe masandej te vere kandidaturen.

Nuk eshte normale qe te na shqetesoje privatesia e tij nderkohe qe eshte ne rrezik jeta dhe interesat publike dhe private te te tere njerezve.

fusha e moralit eshte fusha me e rendesishme dhe njekohesisht me e brishta.

Imagjinojini femijet tuaj ne nje pritje te bashkise duke qendruar ne gjunjte e kryetarit dhe masandej le te diskutojme per privatesine dhe te drejtat e tij.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol Fotot nuk perbejne asnje shkelje sepse paparacet sherbejne per ate pune. Fotot nuk jane marre nga shtepia e tij por ku ai ka qene me pushime keshtuqe nuk perbejne asnje shkelje ligjore dhe as morale. Te pakten sipas ligjeve italiane nje paparac nuk mund te beje foto kur personi ndodhet brenda shtepise se tij sepse quhet thyrje e privacy sepse personit ndodhet ne nje vend privat me pronesi te tij.

Edi Rama ka qene me pushime dhe ka bere ato budalliqet e veta ndaj fotot jane me vend keshtu do te ruhet me shume kur te jete me pushime.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Per mendimin tim eshte teper normale qe fotot jane publikuar. falenderoj cilindo qe e ka bere te mundur kete publikim per cdo lloj arsyeje sepse keto sherbejne per sqarimin e opinionit publik ne pergjithesi dhe ne ne menyre te vecante te votuesve te tiranes.

Te gjithe jemi teper te bindur se imazhi i quajtur "publik" i atyre qe pretendojne qe te marrin detyra nuk i pergjigjen imazhit te vertete te tyre. Çdo kontribut ne ndriçimin eketyre figurave eshte nje sherbim i larte qe duhet pershendetur.

Per sa i perket temes se privatesise me duket nje mbrojtje teper naive. Ne momentin qe dikush pretendon te jete ne nje post te larte, duhet qe te shikoje mire veteveten dhe ta vleresoje se a eshte per ate post dhe masandej te vere kandidaturen.

Nuk eshte normale qe te na shqetesoje privatesia e tij nderkohe qe eshte ne rrezik jeta dhe interesat publike dhe private te te tere njerezve.

fusha e moralit eshte fusha me e rendesishme dhe njekohesisht me e brishta.

Imagjinojini femijet tuaj ne nje pritje te bashkise duke qendruar ne gjunjte e kryetarit dhe masandej le te diskutojme per privatesine dhe te drejtat e tij.

 

 

pse ato qe merren me politike nuk duhet me bo qejf e? apo i ndalohet atyre kshtu...

 

publikimi i fotove ishte mese i politizuar edhe shkelje e jetes private...

 

a do te ndikoje negativisht publikimi i fotove? kjo varet nga INJORANCA e popullit se si do ta gjykoje, nqse jane te afte akoma te gjykojne se si po shkojne ngjarjet politike... qe feshte per te ardhu keq qe akoma ka njerez qe flasin per bindje te verbera ndaj nje partie, ku akoma nuk e shohin realitetin se si eshte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipas meje duhet dalluar se kush eshte jeta private dhe kush eshte jeta publike. Jeta private eshte jeta qe ben brenda mureve te shtepise dhe jeta private eshte ajo qe behet jashte mureve. Me sa kuptova un Edi Rama ishte ne nje plazhe ku nuk kemi te bejme me jete private. Nuk e di se si mund te quhet jete private kur del nudo mes plazhit. Mund te quhet zgjedhje personale por jo private. Simpatizanet e Edi Rames duhet ta dine se sa i moralshem eshte lideri i tyre. Ktu nuk kemi te bejme me nje periudhe ku Edi ishte i ri dhe bente cmendurira sic jane te rinj por kur ai ishte ne jete politike.

Un mund te sjell me qindra raste ku keto ngjarje kane bere skandal kur njerezit ishin ne nje karriere politike dhe nuk eshte hedhur pluhur sic po bejne disa duke e quajtur si jete private.

Ky eshte nje SKANDAL i mirefillte dhe duhet ti vije turp si nje lider politik arrin te beje te tilla gjera. Por me Edi Ramen besoj se jemi mesuar kur ai dilte dhe bertite me megafon, kur delte me sopate ne mes te tiranes e te tjera budallalliqe ashtu si mund te kete bere Sali Berisha.

Postimi im nuk mbron asnje politikan dhe fryme politike por nuk duhet te themi te verteten sic eshte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakti qe gazeta 'Sot' me botues Arjan Prodanin njeri i afert me pushtetaret e sotem i botoi fotot pikerisht 1 jave perpara zgjedhjeve te ben te mendosh se eshte nje loje e kurdisur mire nga dikush qe ka qellime me te largeta se fitimin e zgjedhjeve lokale.Personalisht mendoj se e djasthta me publikimin e fotove i ka ba nji autogol vetes paveresisht se ata thone qe s kemi te bejme me publikimin e fotove........

Artikulli i meposhtem

http://www.veriu.org/index.php?ind=reviews...y_view&iden=129

tregon nje raport te CIA-s mbi deputetin -ish minister i bredshem dhe kandidat aktual per kryetar bashkie te Tiranes,Sokol Olldashin.Por edhe kjo eshte nje loje e piste qe ben Koco Kokedhima me mediat e tij kur dihet miqesia qe ka me Edi Ramen....

 

 

Me sa shoh nuk pyetet se do votosh per Pd apo per Ps po do pyesesh nese do votosh per nje te 'pamoral' apo nje 'te lidhur me krimin' ..... Kontradikta alla shqiptarce :o :o :o :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

para 12 vjetesh Edi Ramen asnje nuk e njihte, pra me thoni ca lidhjesh kane ato foto tani?

 

mire e thane dje ne fushate elektorale: 1 vit qeveria u mor me zogun e zi, tani 1 vit tjeter do merren me zogun e Rames...

 

e gjithe ky publikim fotosh eshte nje trillim politik i atyre qe jane ne pushtet... kuptohet qarte kjo... pse nuk flisni per dokumentat qe kane nxjerre se ku kane shkuar shumica e parave te fajdeve ne vitin 96-97? lexojeni te gazeta shqiptare e aty i keni... sa humbim kot kohe me koqet e edi rames

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejse tani ma shpifen me keto lloj fushatash absurde dhe banale.

Per sa i perket artikullit te "Shekullit" kam qeshe me lot kur e lexova. Paskan nis me dergu materiale te CIA-s me email hhahaha. Kaq artificial ky artikull.

Publikimi i fotove te Rames domosdo qe eshte nje loje politike kjo kuptohet shume thjeshte per derisa ato publikohen ne kohe fushate.

Olldashi edhe mund te kete lidhje me krimin por ka bere shume edhe kunder tij. Do te doja te dija ndonje sukses te Rames qe te kem nje motiv per ta pare me sy ndryshe ashtu si ju.

Shqiperia eshte kjo dhe keta jane gomeret politikane te Shqiperise. Ku ti marrim te tjeret......

 

1333.jpg

 

sot.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...