Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
ISA82

Festa E Te Dashuruarve (san-valentino)

Recommended Posts

Shen Valentina me pelqen jo vetem se eshte dita e te dashuruarve por edhe dita ime e emrit.... :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

 

Per feste te dashurit tim i kam blere nje Bluze originale te LAZIO(sepse eshte tifoz i Lazio)

Mbrapa bluzes eshte shkruar

13----------------Ditelindja e tij

Emri------------------

 

 

 

 

 

dhe ne Cep te bluzes

 

Curva nord(meqe lazialet rrine ne ate cep)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

CMENDONI PER KETE FEST?

DHURATA PER TE DASHURIN/EN CILA DO JET?

une atij do i ble nje zemer pelushi te madhe me foton e ne te dyve.... :wub:

 

e bukur si ide dhurata...

 

cka mendoj per sh Valentinin? ndonjehere me duket si fest pa kuptim, se ne nje cift, kur jane te dashuruar, ato kane cdo dite, cdo ore, cdo minute, cdo sekonde, cdo cast shen Valentin, e s'eshte nevoja me prit 14 shkurtin te besh nje dhurate apo dicka tjeter speciale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bukur si ide dhurata...

 

cka mendoj per sh Valentinin? ndonjehere me duket si fest pa kuptim, se ne nje cift, kur jane te dashuruar, ato kane cdo dite, cdo ore, cdo minute, cdo sekonde, cdo cast shen Valentin, e s'eshte nevoja me prit 14 shkurtin te besh nje dhurate apo dicka tjeter speciale...

Kjo festa ka kuptim. Per Shen valentinin pergatitesh me mire nga te gjitha format. Ti nuk mund ta besh nje te tille cdo dite. Shen Valentini nuk eshte feste vetem seksi por edhe nje feste ku i tregohet sesa dashuron partnerin/en . Ti mund ta besh nje SV edhe gjate vitit por eshte nje dite simbol.

Psh. I dhuron dhuraten te dashures.... pastaj e mbush me te puthura...... i thua te dua.... te dashuroj.... ti je jeta ime.... etj.... mepas i thua - "Hajde ikim ta bejme se po nxjerr tym nga epshi". eh ne meshkujt....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kjo festa ka kuptim. Per Shen valentinin pergatitesh me mire nga te gjitha format. Ti nuk mund ta besh nje te tille cdo dite. Shen Valentini nuk eshte feste vetem seksi por edhe nje feste ku i tregohet sesa dashuron partnerin/en . Ti mund ta besh nje SV edhe gjate vitit por eshte nje dite simbol.

Psh. I dhuron dhuraten te dashures.... pastaj e mbush me te puthura...... i thua te dua.... te dashuroj.... ti je jeta ime.... etj.... mepas i thua - "Hajde ikim ta bejme se po nxjerr tym nga epshi". eh ne meshkujt....

 

Gati gati isha tu te than hajde mo Gon se po festojme bashke shen Faustin...po ecke me 200 ne ore edhe ti.... :tease: :tease: :tease: :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gati gati isha tu te than hajde mo Gon se po festojme bashke shen Faustin...po ecke me 200 ne ore edhe ti.... :tease: :tease: :tease: :tease:

Nqs ke nej shoqe single e ulim shpejtesine :D dhe festojme S . Bonifacin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bukur si ide dhurata...

 

cka mendoj per sh Valentinin? ndonjehere me duket si fest pa kuptim, se ne nje cift, kur jane te dashuruar, ato kane cdo dite, cdo ore, cdo minute, cdo sekonde, cdo cast shen Valentin, e s'eshte nevoja me prit 14 shkurtin te besh nje dhurate apo dicka tjeter speciale...

 

Une jam shume dakort me mendimin tend. Dita e shen valentinit eshte thjeshte biznes. Degjon reklama majtas e djathtas, Bleni Dhurata, Ulje cmimesh e ku ta di une se cfare tjeter. Mua me duket budallek kur shoh njerez me tufa me lule pikerisht ate dite, sikur duan te tregojne qe ja une kam feste. Perse duhet te kete nje dite te vecante per dashurine? Une per veten time i bej dhurate te dashurit e i them te dua edhe kur ka ditelindjen, apo kur kemi ndonje pervjetor e ku ta di une se sa raste te tjera ka qe bejme dhurata, ngandonjehere thjeshte per qejf se shoh dicka qe me pelqen edhe ja blej. Me sa di une dita e shen valentinit nuk eshte as pushim. Ja kemi mu cu ne mengjes, ne shkolle, pune. e ku ta di une, mbasdite takohemi me te dashurin, japim dhuratat, shkojme per ndonje darke etj etj. Kjo eshte nje gje qe e ben shpeshhere, jo vetem nje dite. :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

po tamam, dita e shen Valentinit eshte tamam dite biznesi...

 

edhe vazhdoj me timen, kur dy persona e duan dhe e dashurojne shume njeri tjetrin, per ato eshte sh Valentin 365 ditet e vitit

 

Kjo festa ka kuptim. Per Shen valentinin pergatitesh me mire nga te gjitha format. Ti nuk mund ta besh nje te tille cdo dite. Shen Valentini nuk eshte feste vetem seksi por edhe nje feste ku i tregohet sesa dashuron partnerin/en . Ti mund ta besh nje SV edhe gjate vitit por eshte nje dite simbol.

Psh. I dhuron dhuraten te dashures.... pastaj e mbush me te puthura...... i thua te dua.... te dashuroj.... ti je jeta ime.... etj.... mepas i thua - "Hajde ikim ta bejme se po nxjerr tym nga epshi". eh ne meshkujt....

 

gono, ashtu si e ceken me poshte anetaret e tjere, dhurata ben edhe per dite te tjera e jo vetem per shen valentin, e per epshet seksuale, ato mund t'i kesh cdo dite e jo vetem per shen valentin... partneres qnse je i dashuruar me te, cdo dite mundesh me ia tregu dashurine tende asaj, s'eshte nevoja me prit shen valentinin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po tamam, dita e shen Valentinit eshte tamam dite biznesi...

 

edhe vazhdoj me timen, kur dy persona e duan dhe e dashurojne shume njeri tjetrin, per ato eshte sh Valentin 365 ditet e vitit

gono, ashtu si e ceken me poshte anetaret e tjere, dhurata ben edhe per dite te tjera e jo vetem per shen valentin, e per epshet seksuale, ato mund t'i kesh cdo dite e jo vetem per shen valentin... partneres qnse je i dashuruar me te, cdo dite mundesh me ia tregu dashurine tende asaj, s'eshte nevoja me prit shen valentinin...

 

Mah, Krishtlindjet jane biznes, Viti i ri eshte biznes, Ditelindja eshte biznes me pak fjale cdo gje eshte biznes sepse dhuratat nuk behen falas.

Meqe ju hidhni fishekezjarre cdo dite te vitit dhe beni pemen e vitit te ri edhe ne vere atehere nuk po e kuptoni se cfare eshte nje dite simbol.

Kjo tjetra do edhe diten pushim te mos shkoje ne pune. Per pervjetore ca ben ti? nuk iken ne pune...

Ju mund te na i beni urimet "Gezuar festat" edhe ne 15 korrik.

Sipas meje S. Valentini eshte nje dite simbol qe duhet shfrytezuar nga ciftet. Ju edhe te vetmen dite qe ju kushtohet eksluzivisht ketyre personave te dashuruar doni ta perjashtoni nga axhenda juaj.

 

Sinqerisht nuk ju marr vesh, goni.

Te fala nga fshati!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Mah, Krishtlindjet jane biznes, Viti i ri eshte biznes, Ditelindja eshte biznes me pak fjale cdo gje eshte biznes sepse dhuratat nuk behen falas.

Meqe ju hidhni fishekezjarre cdo dite te vitit dhe beni pemen e vitit te ri edhe ne vere atehere nuk po e kuptoni se cfare eshte nje dite simbol.

Kjo tjetra do edhe diten pushim te mos shkoje ne pune. Per pervjetore ca ben ti? nuk iken ne pune...

Ju mund te na i beni urimet "Gezuar festat" edhe ne 15 korrik.

Sipas meje S. Valentini eshte nje dite simbol qe duhet shfrytezuar nga ciftet. Ju edhe te vetmen dite qe ju kushtohet eksluzivisht ketyre personave te dashuruar doni ta perjashtoni nga axhenda juaj.

 

Sinqerisht nuk ju marr vesh, goni.

Te fala nga fshati!

 

dashuria s'ka nevoje per nje dite simbolike...

rendesi ka qe ti ta mbash kete dashuri

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dite simbolike per dashurine? Nese arrin ta simbolizosh dashurine me nje dite, atehere nuk mund ta quash me dashuri. Sipas kesaj ideje, te dashuruarit duhet te sillen ne menyre te vecante ne kete dite ndryshe nga ditet e tjera vetem e vetem se eshte simbolike. Kjo do te thote qe ata po behen aktore edhe po luajne nje rol sepse eshte dite e vecante. Dashuria vjen natyrshem, sic vijne natyrshem gjestet qe e shoqerojne. Un nuk do mundesha kurre te sillesha ndryshe diten e shen valentinit edhe ndryshe 364 ditet e tjera. Cdo gje vjen natyrshem. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol por in tre nuk me pelqen... a te vi edhe une e bana 2me 2 :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

deksha une o zot me ke me ba 2 me 2 po ti zduhet te jeshe fare ne kete forum se nuk e ke mush moshen ala mo i vogli i shpise... :tease: :tease: :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ku jetoni ju te dy?

Nese shkruani nga toka na tregoni. Zakonisht robi eshte i perbere nga ndjenja dhe nuk egziston njeri ne bote qe ndjenjat i ka njelloj gjithe vitin ose gjithe jeten. Meqe ju po flisni per dashuri te perkryer (qe nuk egziston) qe njeriu DUHET te duaje gjithe vitin njeriun qe do, DUHET te kete jete i embel (si diten e Shen valentinit).

Ju mendoni para se shkruani apo i referoheni se si duhet te ishte dashuria mes dy personave. Kete e dime. Meqe un nuk jetoj ne planetin tuaj ktu ne toke ne njerezit kemi dite simbol qe ja kushtojme kesaj dashurie mes te dashuruarve. Quhet dite e vecante sepse nese cdo dite shkojme ne pune, kthehemi prej punes dhe bejme nje jete qe cdo dite perseritet e njejta ku me siguri nuk kemi mundesi dhe aftesia e jone nuk na jep kohe qe njeriun e zemres ti kushtojme dhe ti ofrojme ate ngrohtesi qe ndoshta ne kete dite mund te japim.

Un nuk po mohoj qe nuk duhet ti kushtojme vemendje ditet e tjera te vitit te dashures/it por ajo dite eshte me te vertet e vecante dhe per ata qe jane te dashuruar kjo dite i ben te ndihen te vecante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk e di pse ziheni kur te tre keni te drejte....vertete kur dy persona jane te dashuruar e kane shen Valentin per dite por duke qene se jemi te bere prej mishit e prej gjakut ndoshta kalojme dhe momente jo shume te kendshme me partnerin /en.... Shen Valentini eshte ajo dite ku mundohesh me gjithe shpirt qe gjithçke te shkoje mire duke vene ne vend ndoshta edhe ato mosmarrveshjet qe mund te kesh kaluar....Sa per dhuratat vertete nuk pret shen valentinin per ti dhuruar diçka por besoj se ato dhurata mbesin e thu ahhh sa bukur shen valentini 2007....(kjo per te tjeret jo per mu :tease: :tease: :tease: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

nuk e di pse ziheni kur te tre keni te drejte....vertete kur dy persona jane te dashuruar e kane shen Valentin per dite por duke qene se jemi te bere prej mishit e prej gjakut ndoshta kalojme dhe momente jo shume te kendshme me partnerin /en.... Shen Valentini eshte ajo dite ku mundohesh me gjithe shpirt qe gjithçke te shkoje mire duke vene ne vend ndoshta edhe ato mosmarrveshjet qe mund te kesh kaluar....Sa per dhuratat vertete nuk pret shen valentinin per ti dhuruar diçka por besoj se ato dhurata mbesin e thu ahhh sa bukur shen valentini 2007....(kjo per te tjeret jo per mu :tease: :tease: :tease: )

 

ty breshka do te vendosim te forcat paqeruajtese (kaskat blu) te veriu.org :P :P :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

o njerez. te gjitha festat (pashket, krishtelindjet, ditlindjet, 28-29 nentori, 1 maji, festa e nenes e mesuesit e te tjera) kane te njejtin qellim: te kujtojne diçka....dhe askush nuk eshte i detyruar qe ta nderoje kete perkujtim me pjesemarrjen e tij.

dita e shen valentinit eshte perkujtim i nje prifti qe beri çdo gje mundi per nje dashuri e zjarrte mes dy te rinjeve te cilet per dashuri kishin shkuar kunder paragjykimeve te te gjitheve dhe pa miratimin e familjeve te tyre. prifti i mbajti i ushqeu dhe qe i gatshem te jepte jeten qe kjo dashuri te shkonte perpara.

kete perkujtim ka ne zanafille festa e shen valentinit edhe pse shume nuk e dine.

eshte vetem nje dite, e vertete por eshte nje dite e cila siç tha edhe dikush tjeter me siper te ben te harrosh ato gjera te pakendshme qe shpeshhere thohen e behen ne dashuri.

kush nuk ka probleme te tilla mendon me shume se ditet e tjera per nje dashuri e cila i mbush zemren çdo dite dhe e kurorezon me nje mbremje disi te veçante.

 

nje thenie e vjeter thote: çdo veçanti eshte e bukur ne dashuri.

 

p.s pastaj shen valentini eshte dhe ditelindja ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si shpjegohet qe ne shqiptaret shqip flasim po nuk meremi vesh me njeri-tjetrin? PO secili ka mendmet e opinionet e veta. Nese un e shprehu nje mendim qe mund te mos perputhet me mendimet e dikuj tjeter, un nuk e detyroj personin ne fjale qe te kete te njejtin mendim me mua. Secili e sheh festen e shen valentinit(se per kete eshte hapur tema), ne menyra te ndryshme. Arsyeja pse kjo ndodh eshte sepse secili ka menyren e vet te te dashuruarit.

Bota eshte e bukur sepse eshte e ndryshme :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaloi nje vit erdhi san valentino tjeter...jane ciftezu shume kete vit skan met ma beqar ne forum...pa na thoni ca do bani naj gja te bukur, dhuratat a i keni ble apo skeni nermen me i ble kujt gja.... edhe kujdes se DASHURIA VRET thote nje shok i imi, mos u dashuroni shume :rofl: :tongue:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...