Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Femrat Vs Meshkujt

Recommended Posts

Kjo teme eshte te thoni cfare te doni per seksin e kundert. Sharje, lavderime, merita etj..

 

 

Femra ose te pakten shumica jane dhe do vazhdojne te jene inferiore kundrejt mashkullit dhe kurre do te dilni superiore!

 

Cfare 1 femer thote dhe cila eshte dmth:

Kemi nevoje = Une dua

Bej si te duash= do te ma paguash

ehe vazhdo ...ti = mbylle gojen

Nuk jam e nevrikosur = Sigurisht qe jam me nerva, gomar

Beju romantik, fike driten = Fike driten se kam celulit

Duhet te mesosh te komunikosh = Duhet besh ate qe them un

Te preferoj si shok = Ik mos ma shpif me

Cfare pune ben = Sa lek merr

Shoqja ime nuk do te pelqeje = Nuk ta prezantoj sepse eshte me e mire se une

Me ty mund te flas = Nuk ta jap jo

Kam nevoje te rri pak vetem = Ik mu hiq sysh

Per momentin dua te rri single = Spo ma var asnje teneqen

Ndoshta mund te shihemi = Shihemi pasdite ne oren 4

Ke te drejte, kam gabuar une = Fitove betejen por jo luften

Shpirti! Zemra! oh sa te dua = Ik me blej cigaret

Si dukem e veshur keshtu? = Me thuaj qe jam e bukur

 

 

... te tjera me vone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Femra

 

 

Elementi kimik : Femra

Simboli : Fm

Zbuluesi Adami

Pesha specifike : Mesatarja e preanueshme 53.6 kg,mund te varioje nga 40 deri ne 200 kg

Vendodhja : Gjendet me shumice ne te gjitha zonat

Te dhenat fizike :

a) Siperfaqja zakonisht eshte e mbuluar me nje shtrese me ngjyre

B) Nxehet per hic gje dhe behet e akullt pa asnje arsye ne bote

c) Shkrihet fare po tregove kujdes te vecante per te

d) Behet e hidhur po nuk u perdor ne menyre korrekte

e) Behet e bute fare po e preke ne vende te caktuara

 

Te dhenat kimike :

a) Krijon lidhje te forta me disa metale si Ari,Argjendi nje sere guresh te

cmuar

b)Thith nje sasi te konsiderueshme substancash te cmuara

c) Mund te shpertheje ne cdo moment pa arsye dhe pa paralajmerim

d) Aktiviteti i saje rrite ne menyre te konsiderueshme po e mbushe me

alkool

e) Ka aftesi te medha Monedhe-prishese

 

Perdorimi :

a) Perdoret shume per zbukurim sidomos ne makinat sportive

B) Mund te jete shume mire per shplodhje

c) Jep rrezultate shume te mira si detergjent,pastrues.

 

Analizat spektrografike :

 

a) Gjendet ne natyre ne ngjyra te ndryshme nga e verdha e zbehur deri tek

ngjyra kafe e erret gati ne te zeze

B) Cilado te jete ngjyra origjinale,behet jeshile ne fytyre po e krahasove

me elemente me te mire te species se saje.

 

Rreziqet e mundshme :

a) Mund te jete shume e rrezikshme pervec se ne duar experte qe dine ta

trajtojne

B) Eshte e paligjshme te kesh me shume se njê ekzemplar,Me shume

veshtiresi eshte e mundur te kesh me shume se njê,mjafton te jetojne

larg njera tjetres dhe te mos kene mundesine te bien ne kontakt mes

tyre

 

 

 

 

 

 

p.s e di se dikush do ndjehet e ofenduar por shpresoj ta kuptoni se eshte nje shaka se s du me hy n gjak me ken.Se shpejti do vine edhe rezultatet e studimeve mbi meshkujt.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arsyet, pse është me mire te jesh femer:

 

1. S`e kemi problem nese na bien dy qime floke nga koka!

2. Nese nje anije fundoset, vendin e shpetimit e kemi te garantuar!

3. Djemte akoma mendojne qe duhet te paguajne drekat e darkat, nderkohe ne mund ti kursejme paret tona per nje te dashur te ri!

4. Me mire te jesh vajza e babit sesa pshurani i mamit!

5. Kur na kerkojne te martohemi, i marrim unazen qe me vone mund ta shesim!

6. Meshkujt e kane jeten me te shkurte, keshtu qe ne fusim ne gjep sigurimin jetesor!

7.Neper dyqane e revista, dhuratat e femrave jane gjithmone me te shtrenjtat!

8. Nese duam te bejme autostop, njerezit do te ndalen!

9. Nuk na shqeteson fakti qe komshija ka makine me te mire se ne!

10. Te gjithe e dine se kush eshte nena e femijes, por babai...?

11. Po te duam mund te fitojme pare nga sexi!

12.Asnjehere nuk humbasim rrugen me makine, sepse nuk e kemi problem te pyesim per udhezime!

13. Nuk kemi nevoje te dime te gjithe emrat e futbollistave edhe rezultatet qe nga viti 1980!

14. Nuk kemi nevoje te rruhemi ne mengjez!

15. Asnjehere s'kemi nevoje te tregojme moshen, sepse nje pyetje e tille nuk u drejtohet femrave!

16. Ne fund te fundit ne e vendosim se sa njerez kane per te lindur!

17. Nuk e kemi kompleksin qe , "Kush do pije me shume", "Kush ka goditur me shume", "Kush ka makine me te mire", etj etj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 Nuk kemi nevoje te mbajme kravate!

2 Kryqezimi i kembeve nuk na shkakton asnje shqetsim!

3 Nese marrim persiper te merremi me pune burrash konsiderohemi pionere !

4 Nese nje burre vendos te beje pune femrash menjehere konsiderohet nje homoseksual !

5 Zgjuarsia jone eshte e krahasueshme me zgjuarsine e cdo mashkulli, ndryshimi eshte qe pamja jone eshte me e bukur!

6 Nese vrasim dike dhe arrijme te provojme se kjo ka ndodhur gjate sindromes paramenstrale, kjo gje konsiderohet si mase lehtesuese !

7 Eshte vertetuar qe truri yne ka te njejtin kapacitet me ate te meshkujve megjithese i yni ka 6 miliarde neurone me pak kjo do te thote se neuronet tona jane me te efektshme!

8 Jemi ne gjendje te merremi me shume pune njekohesisht !

9 E dime gjithmone se ku i kemi corapet !

10 Nese martohemi me trashegimtarin e fronit mbreteror behemi mbretersha, ndersa nje burre nese martohet me trashegimtaren e fronit mbretror behet burri i mbretereshes!

11 Kur nje grua tradhetohet nga i shoqi ajo konsiderohet viktime, kur burri tradhetohet nga e shoqja konsiderohet brinar!

12 Jemi ne qe vendosim se sa femije duhet te kemi, fjala e pare qe thote nje femije eshte nene, jemi gjithmone te sigurta per faktin qe femija eshte i yni!

13 Jemi gjithmone monagame edhe atehere kur eshte e nevojshme te provojme disa burra per te gjetur njerin qe ia vlen!

14 Jemi gjithmone te pranishme ne lindjen e femijeve tane!

15 Ushqejme me gji!

16 Jemi yjet e damses sone!

17 Mesatarisht jetojme me gjate se burrat tane!

18 Jemi me rezistetnte ndaj dhimbjeve dhe infeksioneve!

19 Kemi me pak probleme kardiake!

20 Ne raste urgjenca na sjellin barrelat me shpejt!

21 Grate beqare hane me mire se burrat beqare!

22 Kemi diten tone nderkombatare!

23 Jemi me te vertete te mrekullueshme!!!!

 

Doni me??? :tease: :tease: :tease:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HE HE.ME KETE TEME DO FILLOJE LUFTA E 3 BOTERORE.DIKUR THONIN "MOLLA E SHERRIT ESHTE FEMRA" KURSE TANI ESHTE PARAJA AJO QE BEN TE MUNDUR GJITHCKA. PSH: TI KE PARA,MUND TE BLESH FEMRA SA DHE SI TI DUASH BJONDE BRUNE TE ZEZA TE VERDHA.POR VEC VEC NJE GJE SE BLENI DOT!!!!!! PO CFARE? FEMRA ME MEND ZOR SE GJEN KUND!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ore shoke te dashur a eshte me mire ta mbyllim kete teme....cdo njeri ka te metat dhe virtytet e tij,,,,dhe eshte e ditur se ju meshkujt s'beni dot pa ne dhe anasjelltas,,,keshtu eshte e kote te kerkojme te gjejme se s'ben kush eshte me lart se tj,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites
HE HE.ME KETE TEME DO FILLOJE LUFTA E 3 BOTERORE.DIKUR THONIN "MOLLA E SHERRIT ESHTE FEMRA" KURSE TANI ESHTE PARAJA AJO QE BEN TE MUNDUR GJITHCKA. PSH: TI KE PARA,MUND TE BLESH FEMRA SA DHE SI TI DUASH BJONDE BRUNE TE ZEZA TE VERDHA.POR VEC VEC NJE GJE SE BLENI DOT!!!!!! PO CFARE? FEMRA ME MEND ZOR SE GJEN KUND!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

 

ANTONIKAJ po mire more vlla s'te ben njeri me zori te rrish apo te gjesh nje femer te zgjuar. Zgjidhja eshte qe mund te gjesh nje mashkull te zgjuar, te dashuroheni, te martoheni dhe te jetoni te lumtur e te gezuar gjithe jeten tuaj. :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sara un nuk desha te ofendoj askend ne vecanti me ato cfare shkrova.Por THJESHTE DESHA TE THEM SE SHKADHA E INTELIGJESES SE FEMRAVE NUK ESHT SA E MESHKUJVE.kot skane thene:flok gjata,mend pakta.Nqs ty te djeg ajo cfare shkrova un per femrat eshte pune tjeter. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po edhe une po te them, se meqe ju meshkujt jeni kaq te zgjuar, perse ta humbisni zgjuarsine tuaj me femra, qendroni me meshkuj. Sa per ofendim vlla, mua s'me bere gje. Ti ofendove gjinine femerore ne pergjithesi, por ke harruar te shkruah"Pervec nenes sime", sepse nuk e besoj qe nena ta ka mesuar shprehjen, "Floket e gjata, mendte e pakta" :closedeyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Me vjen keq qe kjo teme po kthehet ne nje zenke.

Nje gje dua te them ''Mos ofendoni femrat''.

Se nuk eshte mire,duke e ditur se ne rradhe te pare po ofendoni nenat e motrat e tua,dhe pastaj ne.

Edhe mashkulli eshte i rendesishem dhe qe femra s'mund te beje pa te.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Kur lind nje femer: Kush gezohet?

 

 

GEZOHEN ATA QE IA DINE VLEREN FAMILJES...

EDHE NESE FEMIJA ESHTE FEMER,DUHET FALENDERUAR ZOTI QE LIND SHENDOSHE E MIRE.

E keni degjuar kengen e Irma.Libohova''Kush ka vajzat boten ka''.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ore pa ne femrat nuk do kishte vazhdimesi jeta....por dhe mashkulli ka roli e tij,,,pra eshte nje simbioze mashkulli e femra....nje njeri qe e deshiron nje femije,,,,me gjithe zemer ,,,dhe nese lind femer gezohet,,,,(pasi sic e tha Ina ka lindur shendosh e mire)...kam pare shume raste ne praktiken qe kam bere dhe prinderit do kishin dashur te jepnin jeten e tyre per ta patur femijen "normal", e syesnin nese eshte vajze apo djale,,,,ndj debatoni ku eshte e mundur e jo per gjera te kota(pa ofenduar njeri)...ndaj sic ne nuk bejme dot pa ju ashtu dhe ju meshkujt sbeni dot pa ne.ok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sara e shoh se qenke fare pa mend ndaj qenke prekur kaq shume nga fjalet e mija.un bera nje krahasim mes meshkujve dhe femrave ane e mbane globit.meqe ti nuk kupton po ta shpjegoj:kuptimi i asaj cfare desha te them eshte se nje mashkull eshte me largpames me i zgjuar mos harro se shpikjet me te mellaja ne kete bote i kane bere meshkujt me duket etj.ne kete kuptim e kisha,KUPTOVE.Dhe ske pse permend nenen time ketu se eshte i biri qe te pergjigjet po pate ndonje gje me te,dhe ata meshkujt qe thua ti njihu me ta etj etj prezantoja vellait tend se ndoshta ka nevoje per ta. :P :P :P :P :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anton Nikaj, nga emri dhe nga komentet dukesh i zbritur nga malet prandaj llafet e tua me hyjne nga veshi i majte e me dalin nga i djathti. Po e shoh largpamesine dhe inteligjencen e mashkullit, sepse ti qenke nje perfaqesues i denje.Nje njeri qe nuk arrin te vleresoje gjinine femerore, qe i duket vetja superior etj etj, eshte thjeshte nje krijese qe s'meriton gje me teper, sesa te injorohet. Kalofsh mire djali. :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...