Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Bardhi

A Ka Problem Qe Ne Kompjuter Te Vendos/instaloj 2 Dvd Player?

Recommended Posts

Guest

A ka problem qe ne kompjuter te vendos/instaloj 2 DVD player?

 

 

thjesht mund te te krijoje konflikt te vogel ndermjet softeve, si psh windvd edhe powerdvd, mjafton qe ti te zgjedhesh nje prog si primar...

 

nqse performancat e pc jane te mira, asnje problem nuk te jep

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ka problem qe ne kompjuter te vendos/instaloj 2 DVD player?

 

 

thjesht mund te te krijoje konflikt te vogel ndermjet softeve, si psh windvd edhe powerdvd, mjafton qe ti te zgjedhesh nje prog si primar...

 

nqse performancat e pc jane te mira, asnje problem nuk te jep

 

E ka fjalen me duket rreth hardware -ve me duket.

Besoj se nuk ka asnje problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pershendetje gjithve

edhe une po e them nje fjale edhe nje mendim te timin , sa per dvd plyer nuk prish pune mund te vendosesh sa te duash sa te kete vende mothebord po zakonisht ka dy vende njera eshte per hardiskun e tjetra perdoret per cd rom e dvd rom tani me nje fishe mun dte vendosesh dy cope po dicka te kesh parasyshe sepse zakonisht bejne konflikte mes njeri tjetrit sepse cdo cd , dvd ka nje udhezim ne anen ku futen fishet e ke te shkruar S . M eshte edhe nje germe tjeter qe per momentin spo me kujtohet , ka nje plastike te vogel ne mes te fishes te korentiti edhe fishes te gjere qe lidhet me mothebordin ka nje plastike te bardhe keshtu e ka shumica e cd , dvd , ate plastiken duhet ta vendos tek Slave tek njeri dvd plyer , ndersa tek dvd plyer tjeter duhet me vendos tek M qe do te thote master edhe keshtu mund te shmangesh problemi ose konfliktin qe mund te ndolle gjat montimit , nese te dy dvd plyer e kan ne te njejtin vend plastiken e bardh ty do te njohe vetem njerin dvd plyer , shpresoj qe te hyne ne pune keto gjera megjithse une jam nje user i ri ne kete forum edhe sapo e pashe ket problem me lindi deshira qe te ndihmoj me aq sa di , u zgjata pak si shum po me pelqen qe te ndihmojme njeri tjetrin , bye all .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kjo mvaret nga pllaka (motherboard) dhe poashtu ne kete aspekt ndikon edhe fuqia e kompjuterit (CPU dhe RAM). Eshte e vertete se disa konflikte mund te shfaqen por zakonisht jane tejkaluese po te shikoni me vemendje udhezimet e prodhuesit te motherboard-it dhe pordhuesit te dvd-player.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...