Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Si Eshte Jeta Ne Amerike...?

Recommended Posts

Europa, si eshte, bobobobo se di si jetoni ju ne Europe se duroj dot jeten atje dhe sikur te me japim mijera Dollare te jetoj atje. Me Ameriken nuk nderroj asnje vend ne bote me duket sikur jam ne shpine time ketu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kam njerez qe jetojne ne USA dhe jeta nuk asht e leht kerkund. Ne Amerik jetohet per me punu, ne Europ te pakten punohet per me jetu.

 

Edhe te punosh 16 ore ne dite nuk mund te quhet jete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...