Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Veriu

Ke Doni Me Shume?

Recommended Posts

Gonny ajo varet se ne cfare familje eshte rritur personi. Nese nje person i ka prinderit te divorcuar domosdo qe ky person do te kete dyshime persa i perket krijimit te familjes se tij/saj.

 

 

 

 

Nga e more kete TEORI koti.

NUK ESHTE E VERTETE ajo qe ke shkruajtur.

Per vete faktin qe une njoh disa persona qe jane rritur me prinder te ndare,dhe endrra e tyre eshte qe te kene nje familje te lumtur dhe qe femijet e tyre te mos vuajne si kane vuajtur ato.

Prendaj,mos shkruaj gjera kot (edhe pse é mendimi yt).

Se vetem nese te bie (nuk ta uroj) do ta kuptosh.......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdhi nje burre ne Amerike, nenen e kishte ne Shqiperi dhe gruan ne Greqi. Dhe kur e pysnin per ke e kishte marre malli me shume , pergjigjej - Me nenen ngihem tuj fole ne telefon dhe ma kalon mallin kurse me gruan nuk ngihem tu fole ne telefon por e dua prane. -

Personalisht them se, mos me rafte, por larg tim shoqi nuk do duroja te rrija kurse larg nenes ndoshta po. Tani nuk e di nese kjo mund te quhet se e dua me shume burrin se nenen....

Share this post


Link to post
Share on other sites

o bushiqi ajo eshte teoria qe thua ti.

Praktikisht le per te deshiruar kjo gje... e vetmja gje qe uroj te gjithve eshte "ishalla nuk gjeni bashkeshorte te keqe".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nje gje nuk arrij ta kuptoj. Pse per femren eshte normale te lere prinderit e saj, ndersa per mashkullin eshte dicka e ndaluar? Mos valle meshkujt nuk lindin ne te njejten menyre si femrat? Nje nene ben si djalin, si vajzen. Une se besoj qe ka djem qe nuk duan te qendrojne vetem me te fejuaren/gruan e tyre. E vetmja gje qe i pengon ta bejne nje gje te tille eshte opinioni, menyra se si jane rritur. Imagjino si jane shqiptaret. Jemi ne shekulin e 21 dhe supozohet qe brezi yne te jete e ardhmja e vendit. Si mund te ndryshojne gjerat ne Shqiperi kur akoma diskutohet nje teme e tille, ke don me shume, me ke do te rrish etj etj. Si shpjegohet qe ne vendet e tjera te botes kjo teme as qe diskutohet fare? :huh: :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eshte pyetje qe per mua nuk ekziston.

E para sepse jane 2 dashuri te ndryshme...

E dyta mami im me thote gjithimone larg nenes e babait dhe rrihet dhe kjo shihet nga shume te rinj qe jetojne larg familjes.

Ndersa larg burrit e gruas eshte shume e veshtire.

''Ky eshte mendimi im''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Per fat te mire shkoj shume mire me partneren dhe jam nje tip qe kerkoj qe gruaja te jete nje shoqe e jetes dhe jo sherbetore ose rrogtare.

Nqs nuk i keni idete e qarta te kesaj teme ne nje postim kam thene nje krahasim:

Ku nqs vdekja do te behej evidente dhe tju kerkonte tju merrte nenen ose gruan cilen do jepnit ju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...