Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Veriu

Ke Doni Me Shume?

Recommended Posts

Ke doni me shume?

Meshkujt: Gruan apo Nenen?

Femrat: Burrin apo Nenen?

 

pyetje pa kuptim.....nuk i ndan dot....mund te ndiesh nje dashuri te vecante per te dy palet...por nuk mund te thuah per ke ndien me shume dashuri...apo per ke ndien me pak.....kjo eshte pamja ime... :1_roseee:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ISA ndoshta i referohet dashurise efktive ndaj gruas jo (seksit).

Nuk e quaj te pakuptim sepse kemi me qindra raste ku djali kur martohet iken nga familja.

E zeme qe je e detyruar te zgjedhesh o burrin o nenen. Ke zgjedh ti ISA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

pergjigja eshte shume e qarte duke gjykuar faktin se per kohen qe don nanen rrin beqar pastaj don gruan dhe martohesh.

por nuk eshte kaq e thjeshte sepse me nenen dashurine e ke te sigurte kurse gruaja mund te te beje trute dhallte e te mos kuptosh me asgje e ne te njejten kohe nuk te don.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fakt kjo teme flet per dashurine afektive dhe jo dashurise si mardhenie.

Le ta zeme qe vdekja personifikohet (behet person) vjen tek shtepia e juaj dhe kerkon te marre Nenen ose Gruan. (per vajzat) Nenen apo Burrin?

Ju ke jepni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ISA ndoshta i referohet dashurise efktive ndaj gruas jo (seksit).

Nuk e quaj te pakuptim sepse kemi me qindra raste ku djali kur martohet iken nga familja.

E zeme qe je e detyruar te zgjedhesh o burrin o nenen. Ke zgjedh ti ISA?

 

 

GONNY shume her kur djali iken nga familja, iken sepse ajo eshte nje zjedhje qe ai ben, por kjo nuk do te thot qe ai nuk do familjen apo cfar...pyetja qe me ke bere eshte e veshtire, sepse nga nje ane ndodhet dashuria e prinderit, ato qe me kan bere koken , kurse nga tjetra burri, njeriu qe une dashuroj, po te pergjigjem me nje BOOOOOOOOOOOOO??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgjedhje te lesh priderit vetem sepse gruaja ta ka mbushur mendjen te largohesh nga te tute??

 

 

mos na i vini gjithmon fajin neve, nje veprim te tille merret midis burrit dhe gruas, nuk ju vejm litarin ne gryk...pastaj nuk mund te flas me shume kompetenze se nuk e kam jetuar akoma nje situat te tille, kur ta jetoj do ta them.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Varet nga partneri.... :D nese ja vlen apo jo

 

partneri? apo partnerja? po me ven ne dyshime tani... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol doro, qetesohu, shihemi rralle ska shanse :D loool

Un mendoj se dashurine e nenes nuk mund ta zevendesoje asgje. Me gruan mund te besh divorc dhe gjen tjetren ndersa prinderit jane 1.

Sdq jane shume faktore qe mund te cojne ne nje zgjedhje te drejte.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

lol doro, qetesohu, shihemi rralle ska shanse :D loool

Un mendoj se dashurine e nenes nuk mund ta zevendesoje asgje. Me gruan mund te besh divorc dhe gjen tjetren ndersa prinderit jane 1.

Sdq jane shume faktore qe mund te cojne ne nje zgjedhje te drejte.

 

 

normale, qe nuk e zevendeson asnje gje dashurine prinderore, e ti qe zgjedh me ndejt me partneren, nuk do te thote se ti je ndare nga prinderit qy... vjen nje kohe kur prindi te thote: fillo pune martoju e krijo familje e mundesisht na liro shpine :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mendoj se ky argument dhe pyetja ne te eshte e pavend pasi une personalisht nje peytje te tille s'do i gjeja pergjigje duke e gjykuar moralisht.

kurse po te shkojme tek personalja tani per tani zgjedh qe te jetoje nena pasi gruan nuk e kam akoma por po te ishin te dy para meje un nuk do te mund te zgjidhja qe njera te vdiste e tjetra te jetonte; nuk eshte e konceptueshme per arsyetimin tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol doro, qetesohu, shihemi rralle ska shanse :D loool

Un mendoj se dashurine e nenes nuk mund ta zevendesoje asgje. Me gruan mund te besh divorc dhe gjen tjetren ndersa prinderit jane 1.

Sdq jane shume faktore qe mund te cojne ne nje zgjedhje te drejte.

 

Nenen se zevendeson gje kurse gruan e gjen prap. Kjo eshte shprehje tipike e nenave qe kan djem edhe qe i mesojne djemte e tyre qe te vegjel me keto mendime qe te mos largohen asnjehere nga shtepia. Ju ka mesuar ndonjehere nena qe gruaja/burri ju dhuron femije ju ben prinder, nje ndjenje qe smund ta dhurojne kurre prinderit e tu?

Nuk mund ta zevendesosh kurre mamin e femijeve te tu, mendoni pak kete aspekt. Mund te divorcoheni po ne kete menyre ata qe vuajne sjeni vetem ju por edhe femijet tuaj. Martesa nuk eshte bashkejetese, eshte dicka me teper, eshte krijim i nje familje. Ne momentin qe djali apo vajza vendos te martohet, kjo do te thote qe dashuria e prinderve nuk eshte me e njejte, sepse lind dashuria per burrin/gruan e per femijet qe lindin nga kjo lidhje.

Mendoni qe cdo gje eshte zingjir, edhe nena juaj ka qene ne pozita te tilla dhe nuk e besoj qe asaj ja ka pasur qejfi qe te degjoje shprehje te tilla qe nena nuk zevendesohet ndersa gruaja po. Mendoni qe nenat tuaja kane qene gra te martuara perpara se te beheni ju me gra.

Mendoni pak me thelle per keto gjera. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipas mendimit tim jane dy dashuri te ndryshme....te dyja shume te rendesishme

Por ka edhe dicka qe burri/gruaja gjen nje tjeter me te bukur a me te re e ja math kurse nena metet nene gjith jeten...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sara un jam dakort me ty qe gruaja eshte dashuria e femijeve te tu etj... Po ku shkon kjo dashuri nese gjith kohes zihet me burrin, e tradhton dhe ku shpesh here i jep nje edukate te keqe femijes qe kur rritet behet rrugac/e .

Ne fakt nese behet fjale te zgjedhesh per jeten domosdo qe eshte gruaja. Gruaja eshte ajo qe ne teori do te rrije afer deri ne vdekje. Nena ka per detyre te rrise deri sa te krijosh familjen tende mepas merr komandat gruaja dhe behet sic do ajo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gonny ajo varet se ne cfare familje eshte rritur personi. Nese nje person i ka prinderit te divorcuar domosdo qe ky person do te kete dyshime persa i perket krijimit te familjes se tij/saj. Un as e diskutoj qe mami dhe babi jane dy persona qe smund ti zevendesosh kurre ne jeten tende, por nese ne nisemi nga fakti qe okay, pashe nje tip me terheqes ne rruge edhe tani jam e gatshme te prish familjen time, atehere me mire te mos martohemi fare. Le te qendrojme te gjithe me prinderit tane edhe mos te kemi besim tek askush tjeter. Martesa nuk eshte loje apo thjeshte nje lidhje qe neser pasneser sheh nje tip me interesant edhe vendon prishjen e lidhjes. Per kete arsye njeriu duhet te mendohet shume shume shume perpara se te martohet dhe ta njohe njeriun qe po merr jo thjeshte sa per tu martuar. Prandaj per mendimin tim eshte me mire te martohesh ne moshe me te madhe sepse ne kete menyre je me i/e pjekur dhe i sheh gjerat me thelle. NJe gje eshte 100% e sigurte: MARTESA NUK ESHTE AVENTURE :blush: :blush: :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...