Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Talexhiu

"pershkruani kompjuterin tuaj"

Recommended Posts

Pershkruani kompjuterin tuaj: sistemin operativ, procesorin, skeden video, skeden audio, RAM, harddisk HD, lexhues CD/DVD o masterizuas.

 

 

 

 

kompjuteri im: windows Xp professional version 2002 service pack 2, Amd Athlo2200+ 180GHz, Geforce4 MX 440, skeden audio e kam integruar ne piastren madre, RAM 256 sad.gif sa pak kam ka ma shume kompjuteri i GONNY se i imi, HD Maxtron 80Gb, lexhues Cd/DVD e masterizuas.

Si ju duket kompjuteri im apo i lodhur biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tale mire i paske ato pjeset pervec motherboardit qe paska karten e videos te integruar...s'ja ka pare kush hajrin ketyre llojeve te motherboarder-ve po hajt mo...

 

 

Une kam nje 2800Mhz Athlon nje 600Mhz Duron dhe nje notebook Sony Vaio PCG-FXA47 1000MHz Atlon,te 3 keto te lidhur me LAN e konvitktit me 1600 comp...e gjithe dita shkon duke kercyer sa nga njeri ne tjetrin biggrin.gif

 

 

Mendoj ta shes gjithe ket "armatim" dhe ti hidhem nje notebook Sony Vaio Centrino wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modeli: Lap Top

Marka: Acer aspire 1610

Info:

Hdd: 60 gb

Ram: 512 mb

Skeda video: Ati 9700 64mb

Procesori: intel pentium 4 (ht) 3.06 Ghz

Rom: dvd/cd-rw

Ekrani: 15.0 tft lcd

__________________

Kushtoi 900 evro sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest KOMMODORE 64

1_____ AMD SEMPRON 2200+

80 GHZ

512 MB

SV INTEGRATTA

STV

MASTERIZATOR CD_RW..DVD-RW.DVD+RW

MONITOR LCD 17"

400 EVRO

 

2_____ INTEL

P4 2800

1024

80 GHZ

INVIDIA G FORCE 9700

REALTEK 97 5.1

MONITOR 17"

MASTERIZATOR SI ME LART

550 EVRO

TE DY TE MUNTUAR DHE TE SAIUAR NGA VET UNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Une kam nje ACER ASPIRE 9502 Intel Pentium Mobile Centrino M 740

1.73Ghz

1GB RAM(mundesi shtimi deri ne 2Gb)

memorie 100GBskeda video ATI Mobility X700 me 256MB te dedikuar

17 polsh Cristal Brite

5 dalje USb,1 dalje fireqware(qe se kam iden se si perdore :lol: :lol: ),1 dalje IrDA,1 dalje WGA(as kete si di se si edhe per cfare perdoret :cry: ) si edhe nje dalje TV

 

modemin e ka 56K

 

ska bluetooth ska as camer....por ka wireless si te gjithe laptopt :)

gjeja me e mire qe ka...bateria i mban dicka me shume se 4 ore gjendje pune,si edhe volumi,ka nje subwufer te vogel ne brendesi :)

9500_01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operating system- Vista Home Premium

Processor- Inte duo2 coreb E6600 3.0GHz Overclocked From 2.4GHz

Video card- Nvidia 8600 320MB

Harddrive- Maxtor 250GB "2"

Motherboard-Asus P5B Premium

Ram-2GB

Case- Antec with 850 Watts

Screen- Sony 19" LCD Inch

CDdrive- Sony DVD&CD PLay and Recorder

Fans-2 6"Inch Front and Back

 

=1260$

Share this post


Link to post
Share on other sites
Operating system- Vista Home Premium

Processor- Inte duo2 coreb E6600 3.0GHz Overclocked From 2.4GHz

Video card- Nvidia 8600 320MB

Harddrive- Maxtor 250GB "2"

Motherboard-Asus P5B Premium

Ram-2GB

Case- Antec with 850 Watts

Screen- Sony 19" LCD Inch

CDdrive- Sony DVD&CD PLay and Recorder

Fans-2 6"Inch Front and Back

 

=1260$

 

Wow not bad :D gruaja ta bleu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sapo mora nje ASUS PRO05AV

 

CPU: Duo T9400 (2.53ghz) Intel Centrino

Ram: 4 gb

HDD: 320 gb

OS: Vista Home premium

Graphic Card: Nvidia Geforce 9650 GT 1GB (dedicated) (expanded 2.3GB)

Ndezje me ane te shenjave te gishtave.

 

Cost: 1000€

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sapo mora nje ASUS PRO05AV

 

CPU: Duo T9400 (2.53ghz) Intel Centrino

Ram: 4 gb

HDD: 320 ghz

OS: Vista Home premium

Graphic Card: Nvidia Geforce 9650 GT 1GB (dedicated) (expanded 2.3GB)

Ndezje me ane te shenjave te gishtave.

 

Cost: 1000€

 

E GEZOSH Shoku ! :D

Karakteristikat jane shume te mira,

po te me kishe pyt mua do kishe marre nje macbook X)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti leme shakate

Kam nje

HEWLETT PACKARD

 

PAVILION DV5-1140EL

 

● Windows Vista® Home Premium autentico con Service Pack 1 (32-bit)

● Tecnologia di processore Intel® Centrino® 2

● Processore Intel Core 2 Duo P8600

● 4096 MB (2 x 2048 MB)

● 320 GB Disco rigido SATA 5400 rpm

● WXGA da 15,4” High Definition BrightView Widescreen

● NVIDIA GeForce 9600M GT

● Fino a 1791 MB di memoria grafica totale con 512 MB dedicati

● Masterizzatore DVD Lightscribe Super Multi (+/-R +/-RW) con supporto Double Layer

● Connessione di rete wireless Bluetooth

● Intel® WiFi Link 5100

● TV Tuner DVB-Tcon telecomando, HP Mobile telecomando

● HP Pavilion WebCam con microfono integrato

● Lettore di supporti digitali integrato 5-in-1 per schede Secure Digital, MultiMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro o xD Picture

 

me falni qe jane italisht po duke qe se nuk marr vesh fare nga kto pune i kam kopju per me i shkrujt (rrofte injoranca :tongue: :tongue: )

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
heh karakteristika te mira.

 

Ne baze te pergjigjes eshte kot fare... epo para se me e ble duhet te kisha kalu ktej ka veriu me ju pyt si me e ble po hajt ma menper here te tjera hihihihihi :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...