Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
albania

dashuria ne net

Recommended Posts

Nese eshte gabim apo jo kete nuk mund ta percaktoj se ndodh shpesh qe personi eshte njeri i mire por qe ka edhe nga ata qe duan ose kerkojne jo dashuri por interes fizik pse jo edhe ekonomik.

E vetmja keshille qe mund te jap eshte: Qe te kerko te kuptosh se cili eshte objektivi ose qellimi i tij i vertete ti (dashuria) apo te tjerat (sic jane takim vetem per mardhenie, perfitim se ju ndodheni jashte etj...) pra interesi

Share this post


Link to post
Share on other sites

gjeja e sigurte sipas mendimit tim eshte se: nese ti i beson atij personi dhe ndjen nje nisme epshore sado te vogel per te duhet ta takosh por, siç tha edhe gonny; njerezit shpesh here per motive te ndryshme nuk jane çka ne shohim se ajo çka shohim eshte veç nje maske qe ne te ardhmen do te hiqet.

keshilla ime eshte qe ti te hysh nen masken e personit dhe per te bere diçka te tille duhet ta takosh pastaj te shohesh personin siç eshte. aty eshte zgjidhja e vertete.

shpresoj qe kur te shohesh kete njeri pa maske te mos jesh e "verbuar" nga dashuria ose interesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rendesi sipas meje ka te degjoshj zemren tende....Njihe dhe vetem mbasi te kalosh pak kohe me te mund te arrish e te kuptosh cila ashte ndjenja e vetrete e tij....Pjesa me e madhe e rasteve perfundojne keq se sa do karakteri nuk njihet ne telefon apo ne msn por ka pas dhe raste qe kane perfunduar mire dhe forumi yne ka rastin konkret te Notis & Eternita qe sot jane te martuar....teuroj te mos zhgenjehesh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

rendesi sipas meje ka te degjoshj zemren tende....Njihe dhe vetem mbasi te kalosh pak kohe me te mund te arrish e te kuptosh cila ashte ndjenja e vetrete e tij....

 

Puna esht te krijosh nje ide para se mepas... ehe e hongre

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dashuria ne net nuk eshte se nuk ekziston...por ne gjitha versionet e saj eshte ajo qe mund te haset me rralle.

Atyne qe ju ka djeg thone nuk eksizton,nuk besoj ne te ose 'ata qe bien ne dashuri ne net,jane qullasha/e qe nuk ua var njeri''.

Ne kemi rastin konkret ne kete portal te triumfimit te dashurise te nisur nga 1 shkembim i thjeshte opinionesh ne internet.Sot ata (Notis dhe Eternita) jane te martuar dhe jetojne te lumtur,pra dmth qe ekzistoka.....sdq rastet konkrete nuk mungojne...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nuk e dija qe notis & eternita jane njohur ketu tek veriu dhe jane martuar me pas....qenka dicka pe tu vleresuar

(ju uroj jete te lumtur) .Ateher ata duhet te ja shperblejne veriut kete gje duke u aktivizuar sa me shume.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nuk e dija qe notis & eternita jane njohur ketu tek veriu dhe jane martuar me pas....qenka dicka pe tu vleresuar

(ju uroj jete te lumtur) .Ateher ata duhet te ja shperblejne veriut kete gje duke u aktivizuar sa me shume.

Aman vetem ti nuk e ke dit...sa per aktivizimin nuk duhet te pretendojme, rensi ka tja kalojne mire ato .... :jester:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nrml qe mund te gjesh dashuri ne internet

perderi sa ju kaloni kohen ne net

por ama nuk esht e njejta gje sikur e shef nje personne ne sy ne fillimin e nje takimi

sepse ne fillim meso shum gjera nga personi

nejse nqf shpresoni te gjeni dashurin ne net ju uroj fat te lumtur

por une nuk do pres internetin :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
nrml qe mund te gjesh dashuri ne internet

perderi sa ju kaloni kohen ne net

por ama nuk esht e njejta gje sikur e shef nje personne ne sy ne fillimin e nje takimi

sepse ne fillim meso shum gjera nga personi

nejse nqf shpresoni te gjeni dashurin ne net ju uroj fat te lumtur

por une nuk do pres internetin :lol:

Po vini e lola jane njoh vertete nepermjet internetit ose me mire nepermjet veriut dhe simpatia e interesi ka nis ktu por jane taku dhe kane pa se dhe kur jane balle per balle njeri tjetrit eshte ai interesi i madh ajo deshire per tu njoh per te nejt bashk sa me shume kohe....pastaj duke fol kane pa qe kishin shume gjana qe i lidhnin duke fillu qe nga femijeria e tyre, njoftite familjare e shume e shume te tjera.....e kshtu lind dashuria e vertete duke fol sy me sy por dhe fakti qe gjehet nje zanafille ne internet eshte mjaft interesante....

 

 

 

 

Ps. Nuk kam per ta harru gjendjen thuajse shokuse qe kishte notis diten e pare qe jane taku... Nuk kisha pa naj here djale ma te dashurum, mund ta konfirmoje dmx qe ka qene prezent....( Para kallamoci ;) :rofl:

)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Chati mund te jete nje pikenisje e nje dashurie por jo dashurie me te gjitha efektet.

 

 

s'e ke keq ti jo :dance13fm0uv:

 

e din si eshte ajo puna? dashuria ne internet eshte: un kam nje pentium IV, ti ke nje AMD, bejme dashuri virtuale edhe lind femija iPOD :-D e me vone femija USB-Disk e keshtu me rralle :-D :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...