Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Pëllumb Syku

dashuri?!

Recommended Posts

Sipas meje eshte nje lloj ndjenje e cila ben te duash dike ose qe mendja e personit e konsideron tjetrin qe ka dicka te perbashket me dhe qe e afron ose qe terheq.

Nevoja eshte domosdoshmeri. Njeriu eshte perbere nga ndjenja fizike, emocione ku trupi dhe mendja veprojne sipas luhatjeve te tyre. Dashuria ose ngrohtesia qe te jep dikush jane ushqim i keture ndjenjave pa te cilat njeriu nuk do te kishte emrin njeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mendoj se Dahuria eshte ndjenja me e bukur dhe e embel qe ne perjetojme ne jeten tone,,, eshte ajo qe na ben te deshirojme me gjithe qenien tone nje person tj, qe te jetojme me buzeqeshjen e nje personi tj, qe te mbytemi ne thellesine e syve te nje personi tj, qe te na rrahi zemra sa here te mendojme nje person tj, qe te fleme e te zgjohemi e qe te jetojme me imazhin e nje personi tj, qe te deshirojme qe cdo dite te jete si e sotmja me pranine e nje personi tj, qe ti kujtojme gjithmone me dashuri castet qe kalojme me nje person tj, qe une dhe ky personi tj te behemi nje qenie e vetme,,,,

 

p.s Dashurite dhe pse mbajne te njejtin emer, dhe te njejtat ndjenja, ndryshojne shume nga njera-tj dhe kete specifikim ia japin njerezit qe "dashurojne".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...