Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
chicca_x2004

Muhabete per ne dhomen e gjumit...dhe me der mbyllur!

Recommended Posts

Mos beni kshu ju se nuk eshte gjithmone keshtu.

ndo1 fjale e ka,se nuk u be deti kos.

Si psh.: dathi brekt shpejt moj se nuk me durohet..

ose me fal se te hangra shume,po gjak nuk po te del jo.

 

Ehuu ka fjale shume qe mund te thuhen ,...varet nga situata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un nuk e di per te tjeret, po une po nuk pata atmosfere nuk lejoj qe te me beje gje. Dua qe ne fillim te flasi embel, te me marre me te mire pastaj vijne pasthirrmat(sic po i perdorin keto te tjeret)

Sma merr mendja qe vajzat qe shkruajne ketu gjeja e pare qe bejne sapo hyjne ne dhome hoteli eshte ai muhabeti. Un jam femer vete edhe femrat duan paK atmosfere para se te filloje ajo pun, kurse djemte po duan direkt. LOOOOOOOL :tease: :tease: :tease:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un nuk e di per te tjeret, po une po nuk pata atmosfere nuk lejoj qe te me beje gje. Dua qe ne fillim te flasi embel, te me marre me te mire pastaj vijne pasthirrmat(sic po i perdorin keto te tjeret)

Sma merr mendja qe vajzat qe shkruajne ketu gjeja e pare qe bejne sapo hyjne ne dhome hoteli eshte ai muhabeti. Un jam femer vete edhe femrat duan paK atmosfere para se te filloje ajo pun, kurse djemte po duan direkt. LOOOOOOOL

 

Sara deshta te komentoj ate rreshtin e pare te komentimit tend mbi temen. çfare nenkupton me "nuk lejoj qe te me beje gje"?

une nese di nje gje eshte se ne dhomen e gjumit per te pasur nje maredhenie duhet te jen dy veta dhe ne keto dy veta nuk eshte njeri qe ben e tjetri qe peson por nje bashkangjitje vullnetesh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemershqiptari un po ta shpjegoj arsyen. Tipi im eshte i tille qe ti beje njerezit te lodhen pak, sepse fundi i fundit po u lodhe e shijon me mire pastaj rezultatin, apo jo. Une nuk thashe qe hyj ne dhomen e gjumit e nuk bej asigje. Ajo qe thashe eshte se nuk me pelqen qe te behet menjehere, pa pike atmosfere. Ky eshte tipi im, nuk eshte e thene qe te gjitha femrat te jene njelloj, ashtu sic nuk eshte e thene qe te gjithe meshkujt te jene njelloj. Kot se kemi shprehjen ne shqiptaret, "Pyll pa derra nuk ka." :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

sara! shqip po flasim e vesh s'po merremi.

nuk me intereson se çfare eshte i afte te beje i dashuri yt, une veç komentova shprehjen tende "nuk lejoj te me beje asgje" dukej nje shprehje e thene nga nje viktime e dikujt tjeter qe ne kete rast eshte i dashuri yt. dhe mendimi im ishte se kjo shprehje nuk ishte krejtesisht e drejte ose e sakte pasi nuk mendoj qe juve lejoni qe dikush te luaje me trupin tend.

dua te theksoj se ky eshte vetem mendimi im mbi argomentin dhe asgje me teper.

pastaj çfare lidhje ka shprehja "pyll pa derra nuk ka" me arsyetimin qe ti bere.

me fal per kembenguljen time por synoj te kuptoj kur cenoj hapesirat e dikujt dhe ndoshta e kam bere pa ditur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemershqiptari pikesepari dua te theksoj qe te te zere gjumi naten i qete, sepse nuk ke cenuar hapesirat e askujt. Pike se dyti shprehja ime'NUK E LEJOJ TE ME BEJE GJE" nenkupton lojen qe un kam deshire te bej me te(gje personale) dhe pike se treti shprehja popullore"Pylle pa derra nuk ka" nenkupton qe jo te gjitha femrat/meshkujt jane njelloj. Shpresoj qe ti jem pergjigjur pyetjeve te tua. Nese ke akoma paqartesi, te lutem te me kthesh pergjigje (nuk eshte gje ironike, e kam sinqerisht). :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...