Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Dashuria apo Parate?

Recommended Posts

A mendoni se dashuria eshte me e forte paraja?

Shpesh here shohim se si VIP apo edhe persona te thjeshte qe njohim dhe shohim cdo dite shkojne pas parase. Atehere ku eshte dashuria qe ne teori eshte zgjidhja e gjithkujt????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sot jetojme ne nje bote materialiste(sa keq...)...dhe ne kete sfond ndjenjat njerezore jane teper te deformuara,keshtu qe rrjedhimisht cdo gje qe i takon fushes se ndjenjave eshte e imponuar nga interesat materiale(paraja...etj)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne njeriun e sotem nuk mbizoteron me ndjenja por dashuria per gjerat materiale e per parate jemi bere si rrobotet qe shkojme nga na komandojne parate

Shkurt çdo gje per interes.

POr sduhet te shkurajohemi se dhe pse me pakice ne disa raste mbizoteron dashuria(shpresoj)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Money makes love..... Love nuk makes money........... ne kohet e sotme jane te radhe ata persona qe do zgjidhnin dashurine ne vend te parave.... tash po deshem me ba si cuna te mire e me ba figure po themi qe eshte me e rendesishme dashuria se paraja,por e dime shume mire se nuk eshte tamam keshtu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Money makes love..... Love nuk makes money........... ne kohet e sotme jane te radhe ata persona qe do zgjidhnin dashurine ne vend te parave.... tash po deshem me ba si cuna te mire e me ba figure po themi qe eshte me e rendesishme dashuria se paraja,por e dime shume mire se nuk eshte tamam keshtu....

Domethen sa te gjeshe nje tjeter me ma shume lek me le ti mua :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: .....bene bene shyqyr Zotit.....se edhe une po te le sa te gjej nje me ma shume lek e ktu ku jam une nuk ashte e veshtire..... :dance13fm0uv: :dance13fm0uv: :dance13fm0uv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parat ndihmojn te jesh i lumtur po lumturia e vertet mendoj un esht te kesh ne krah nje njeri qe te dashuro me shpirt!

Ka vetem nje problem se sot disa nuk dine me te dashurojn me gjith shpirt dhe zgjedhin parate ne vend te dashurise........ :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paret apo Dashuria? Dashuria apo Paret?

Per mendimin tim ta kesh njeriun e zemres tende te pasur sdo kisha pas ankesa, por ama te kesh parate e te mos kesh prane ate qe ta don zemra, sdo ishte edhe aq bukur.

Zgjidhja me e mire, "Mos bjer ne dashuri me nje varfanjak" :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dashuria ushqen zemren por jo barkun eee breshka :P

hahhahahaahaha ushqen te gjitha o gono ne fillim pastaj fillon e i ndien mungesat...

nese nuk jane duhet me punu per me i ba po nese jane edhe ma mire....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...