Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
g°n

Laçi, Arbitri dhe Armand Duka

Recommended Posts

Nuk eshte hera e pare qe Klubi i Laçit behet protagonist ne episode dhune ne Superligen shqiptare. Shume lojtare qe kane luajtur ne fushen e lacit kunder kesaj skuadre na bejne te ditur se jane kercenuar me jete nese ata do te shenonin ne porten e tyre. Kjo konfirmohet edhe nga rezultatet pozitive qe ka ne fushen e saj. Koincidence?! Me sa duket nuk eshte e tille sepse rezultatet pozitive jashte fushes mjaftojne gishtat e njeres dore per ti numeruar. Laci pervec episodeve te dhunes dhe kercenimeve ndaj lojtareve kundershtare eshte e njohur edhe per shitjen e ndeshjeve (si e kemi paraqitur ne artikullin ne vazhdim http://www.aol.al/idx/lajme/art/eskluzive-klubi-i-lacit-shiti-ndeshjen-me-dnepr-mogilev_2026.html).

 

 

Shume drejtojne gishtin nga kreu i federates Armand Duka i cili ben sehir ndaj ketyre akteve. Madje perflitet se ai ka marre rryshfet nga klubi i Lacit qe te mos ndeshkohet. Sikur te kishte ndodhur ne Europe nje gje e tille Laçi nuk do te kishte pare top te pakten per nja 5 vjet. Nese dhuna vazhdon dhe ndeshkimet qesharake te FSHF-se jepen pse nuk ndalet kjo dhune? A jane vertet qesharake ndeshkimet? Personalisht cuditem se si arbiterat arrijne te arbitrojne ne fushen e lacit kur ata per 90' minuta shahen me nene nga tribuna, e sikur te mos mjaftonte kjo ata qe e shajne zbresin ne fushe dhe e rrahin barbarisht. Nuk e di nese kjo ndodh ne afrike apo gjetke.

 

Nevojitet nje reforme thelle ne futbollin dhe sportin ne pergjithesi ne shqiperi sepse eshte me te gjitha kuptimet nje xhungel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...