Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuNews

Veriu Lajme: NATO vret djalin e Muamar Gedafit

Recommended Posts

Forcat e NATO-s kanë vrarë mëngjesin e sotëm një prej djemve të diktatorit libian, Muamar Gadafi. Bëhet fjalë për djalin e tij më të vogël, Khamis Gadafi.Lajmi për vrasjen e tij është konfirmuar nga ana e rebelëve. Khamis ishte komandant i Brigadës 32 dhe gjithmonë në vijën e parë të frontit në luftën kundër kryengritësve libianë. Rebelët e kishin pagëzuar me nofkën “Kasapi”.Ky është djali i dy...

 

http://www.aol.al/idx/?ind=lajme&op=entry_view&iden=3434

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...