Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuNews

Veriu Lajme: Ekspozita nudo prane Xhamise, "nxeh" myslimanët e Durrësit

Recommended Posts

Hapja e një ekspozite, në të cilën kishte edhe foto nudo, ka zemëruar myslimanët e Durrësit.Myftinia e Durrësit deklaron se do të padisë bashkinë e qytetit. Shkak për këtë deklaratë është bërë një ekspozitë e hapur në ambjentet e galerisë së arteve të qytetit, që ndodhet pranë xhamisë. Myftiu i Durrësit, Redi Quku është shprehur se ekspozita e piktorit dhe skulptorit, Mustafa Biduli është e pap...

 

http://www.aol.al/idx/?ind=lajme&op=entry_view&iden=3427

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...