Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
VeriuNews

Veriu Lajme: "Fryhet" Drini, hapen portat e Vaut të Dejës

Recommended Posts

Reshjet e dy ditëve të fundit kanë ndikuar në mënyrë të menjëhershme në kaskadën e lumit Dritan ku ndodhen edhe depozitat ujore që furnizojnë trubinat e HEC-eve të Fierzës, Komanit e Vaut të Dejës. Burime zyrtare nga Ministria e Ekonomisë dhe KESH, raportuan sot pas mesdite, se në Fierzë dhe Koman situate është në control ndërkohë ka nisur shkarkimi i ujit nga prtat në Vaun e Dejës. Sipas burim...

 

http://www.aol.al/idx/?ind=lajme&op=...w&iden=2535

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...