Jump to content
Veriu Forum
Sign in to follow this  
Drytty

Nen shtetesi Italiane...

Recommended Posts

Un nuk jam dakort me nderrimin e nenshtetesise. E di qe shume persona e bejne per arsye problemesh qe ju jep shteti ku ata jetojne ne lidhje me dokumente.

Ndoshta nenshtetesia te heq problemet me dokumentet (burokracine) por s'ma merr mendja qe do gjesh paqe me identitetin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edhe une e mendoj si Gonny por ne rast se mund te behet neenshtetesia e dyfisht atehere pse jo?...po asht rrene ai muhabet e bajne itesh sa me e majt mire me te tane po te po e shohimca po bajne edhe kta ma... unsure.gif unsure.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

shteti italian nuk ka nje zgjidhje tjeter: duhet tu qendroje parametrave europian ose do ta kete punen pisk. edhe ne te kaluaren i eshte terhequr vemendja nga shtetet e tjera te evropes per ligjet dhe te drejtat e pakta qe kane te huajt ne kete vend ku sipas tyre eshte nje demokraci mjaft e zhvilluar!

do te behet e mundur qe te behet nenshtetesia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mire mo vlla se un s kam marre vesh hala i dicka,neser me ba kerkese per nenshtetesi italiane shtetesine shqiptare a se kam ma? Une per vete i plotesoj te gjitha kushtet qe kerkohen ne ate projekt-ligj por problemi asht se un po mora nenshtetesine italiane me duhet me shku me ba dokumenta 'permesso di soggiorno' me nejt ne shqiperi.Une per vete s do e kisha lane shtetesine shqiptare me marre 1 nenshtetesi tjeter jo per nacionalizem po edhe ne vend te Bushit me me vu shqiptar kam per te ngel.Masanej pse ke nenshtetesi italiane s do me thane se munesh me ba ca te dush,vec probleme ke..... gjobat qe si kam pagujt tash 8 vjet tana mi bien te shpia nji ka nji..... Oh sa mire me ken shqiptar :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mire mo vlla se un s kam marre vesh hala i dicka,neser me ba kerkese per nenshtetesi italiane shtetesine shqiptare a se kam ma? Une per vete i plotesoj te gjitha kushtet qe kerkohen ne ate projekt-ligj por problemi asht se un po mora nenshtetesine italiane me duhet me shku me ba dokumenta 'permesso di soggiorno' me nejt ne shqiperi.Une per vete s do e kisha lane shtetesine shqiptare me marre 1 nenshtetesi tjeter jo per nacionalizem po edhe ne vend te Bushit me me vu shqiptar kam per te ngel.Masanej pse ke nenshtetesi italiane s do me thane se munesh me ba ca te dush,vec probleme ke..... gjobat qe si kam pagujt tash 8 vjet tana mi bien te shpia nji ka nji..... Oh sa mire me ken shqiptar :P

 

 

JO MOS U MERAKOS :( EDHE NENSHTETSINE SHQIPTARE E KE, AJO ESHTE E JOTJA DHE STA HEQ NJERI, POR PER VEC ASAJ DO KESH EDHE ATE ITALIANE, MUA SME KERRCET SHUM , NESE E KAM APO JO......UNE PO SHQIPTARE DO NGELEM DHE JAM KRANARE PER KETE......UNE TASHI DOKUMENTAT PER TA MARRE PO BEJ , KAM 12 VJET QE RRI KETU.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un nuk jam dakort me nderrimin e nenshtetesise. E di qe shume persona e bejne per arsye problemesh qe ju jep shteti ku ata jetojne ne lidhje me dokumente.

Ndoshta nenshtetesia te heq problemet me dokumentet (burokracine) por s'ma merr mendja qe do gjesh paqe me identitetin.

 

njeriu munet te kete edhe dy nenshtetesi gonny !!!!!!!

 

si mendoni ju ?????

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...